Lato 2023

Lato z Langas

Inspirujące szkolenia i wyjątkowe spotkania w Sopocie

Na lipiec i sierpień przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową propozycję szkoleń i inspirujących spotkań biznesowych w Sopocie – świetnych propozycji uzupełnienia wiedzy w cudownym otoczeniu polskiego wybrzeża. 

Wśród naszych propozycji znajdą coś dla siebie właściciele firm, specjaliści obsługujący ograny korporacyjne, fachowcy zajmujący się przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i przestępstwom finansowym, a także doświadczeni kupcy. Mamy coś dla każdego!

Poznaj szczegóły naszych projektów. Dołącz do nas w Hotelu Haffner***** gdzie wraz ze specjalistami będziesz mógł poznać najnowszą wiedzę ze swojej dziedziny, zainspirować się i poszerzyć swoje kwalifikacje, a po południu cieszyć się urokami Trójmiasta.

lipiec

W lipcu odbyło się wiele interesujących szkoleń, ale teraz czas na odpoczynek.
Za to w sierpniu….

sierpień / WRZESIEŃ

28—29 / 8 / 2023

XI Letnia Szkoła Menedżerów Zakupów

Jak rozmawiać z monopolistą w sytuacjach, kiedy mamy niedobór podaży a nadmiar popytu?

Wszystko podlega sprzedaży-zakupom, ale stabilne relacje kończą się, kiedy zaczyna się monopol. Negocjacje z monopolistą to najtrudniejsze z możliwych negocjacji: po pierwsze to my jesteśmy w potrzebie a nasz partner biznesowy nie ma żadnej potrzeby.

Nas ogranicza czas, a nasz partner biznesowy nie ma takiego ograniczenia.

Co gorsza całe moce przerobowe (zarówno maszyn jak i ludzi) nasz dostawca ma wyprzedane na wiele miesięcy do przodu. Nie jest zainteresowany walką, zaangażowaniem w zdobywanie kolejnych zamówień i kolejnych klientów.

Jak w takiej sytuacji negocjować dodatkowe korzyści dla nas?

28-29 / 8 / 2023

XVI Letnia Szkoła Asystentów Zarządu i Rady Nadzorczej

Asystent Zarządu jest wsparciem dla efektywnego i zgodnego z prawem funkcjonowania organów spółki. W tym celu musi znać aktualne przepisy i regulacje prawne wytyczające prawidłowe działanie przedsiębiorstwa, a także praktyczne zasady organizacji pracy biura i organów korporacyjnych.

W związku z tym wyzwaniem zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Letniej Szkoły Asystentów Zarządu i Rady Nadzorczej. Jest to szkolenie, które buduje profesjonalne kwalifikacje w dwóch kluczowych obszarach: organizacyjno- interpersonalnym oraz prawno-formalnym.

Warsztaty poprowadzą wyjątkowi eksperci, którzy przekażą Ci wiedzę oraz efektywne rozwiązania z zakresu wspierania, zabezpieczania i ułatwiania pracy organom spółek.

28-29 / 8 / 2023

Letnia Szkoła Członka Zarządu i Rady Nadzorczej

Jak podołać czołowym wyzwaniom stojącym przed członkami zarządu i rad nadzorczych oraz uchronić się przed dotkliwymi konsekwencjami naruszeń?

Zapraszamy do udziału w Letniej Szkole Członka Zarządu i Rady Nadzorczej. Szkolenie uwzględnia najnowsze regulacje prawne, obecne warunki rynkowe i aktualną sytuację spółek kapitałowych.

Warsztat oparty jest na analizie praktycznych zagadnień i wyzwań, jakie stoją przed zarządem i radą nadzorczą, organami odgrywającymi kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

7-8 / 9 / 2023

Strategiczna Gra Menadżerska z dr. Jackiem Bartosiakiem: Dialog Liderów 2023

Jesteś menedżerem, członkiem zarządu, liderem lub właścicielem firmy?

Czujesz, że spoczywa na Tobie wielka odpowiedzialność,  zarówno za „dziś” jak i „jutro” twojej organizacji, a realizacja tej odpowiedzialności wymaga refleksu, odwagi, zimnej krwi i rozsądku? Masz mnóstwo pytań strategicznych z jeszcze większą liczbą wykluczających się scenariuszy?

To jest cecha czasów przełomu – nieustanna gra ze zmieniającymi się regułami i scenariuszami…
Czy jesteś gotowy zagrać w tę grę?

Najlepsi eksperci

Szkolenia letnie Langas 2023 – oni tam będą!

Zajmuje się doradztwem dla spółek prywatnych i tych dopuszczonych do obrotu na Warszawskiej GPW.

Radca prawny przy OIRP w Warszawie. Absolwentka WPiA UW oraz studiów Prawa Amerykańskiego we współpracy z Uniwersytetem na Florydzie (USA). Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w renomowanych kancelariach warszawskich w Departamentach Korporacyjnych i Procesowych.

MEC. ANNA ADAMCZYK

EKSPERT PRAWA GOSPODARCZEGO, CYWILNEGO I PRAWA PRACY

Jako kierownik działu zakupów elektronicznych w Carlsberg Group, zarządzał zespołem, który przeprowadzał ok. 600 przetargów rocznie dla wszystkich zakładów Grupy Carlsberg na całym świecie. Jako Global Category Manager w Grupie Danfoss, tworzył strategię zakupową i prowadził negocjacje z kluczowymi dostawcami.

JACEK JARMUSZCZAK

WICEPREZES NEXTBUY

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako prawnik w Komisji Nadzoru Finansowego a także będąc zastępcą Dyrektora Zespołu Kontroli Wewnętrznej i Finansowej w Agencji Prywatyzacji, jak również zasiadając w radach nadzorczych spółek prawa handlowego, takich jak: Daewoo Engineering & Construction Poland Sp. z o. o., Pilmet S.A., Huta Szkła Ujście S.A. i wiele innych.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obsłudze prawnej firm z zakresu prawa pracy, procesów sądowych oraz ochrony prawnej zarządów.

MEC. MONIKA DRAB

EKSPERTKA BCC DS. ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ CZŁONKA ZARZĄDU ORAZ PRAWA SPÓŁEK KAPITAŁOWYCH

Jeśli jest coś, co naprawdę lubi robić, to sprzedaż. Uwielbia podjąć decyzję, że „ta i ta firma będzie jego Klientem”, a następnie przeprowadzić cały proces sprzedaży od zdefiniowania osób decyzyjnych, przez dotarcie i umówienie spotkania z kluczowym decydentem, przez przeprowadzenie serii rozmów handlowych, aż po negocjacje i podpisanie kontraktu. Kocha adrenalinę związaną ze ściganiem się z konkurencją.

WOJCIECH HERRA

przede wszystkim sprzedawca

Założyciel i właściciel firmy Strategy&Future oraz współzałożyciel „Play of Battle”, zajmującej się przygotowaniem symulacji wojskowych.
Współpracownik miesięcznika “Nowa Konfederacja” oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, adwokat i publicysta specjalizujący się w geopolityce, strategii oraz nowoczesnej sztuce wojennej i wojnie morskiej. Absolwent WPiA Uniwersytetu Warszawskiego. Obronił także doktorat w Polskiej Akademii Nauk.

DR JACEK BARTOSIAK

Strategy & Future

Adwokat, ekspert posiadający międzynarodowy Certyfikat CAMS w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Praktyk z kilkunastoletnim doświadczenie w sektorze bankowym, w tym w dziale Compliance oraz Departamencie Przeciwdziałania Przestępczości Finansowej w instytucji finansowej.

MEC. EWELINA BOGIEL

międzynarodowa ekspertka compliance & AML

Radca prawny – prawnik z doświadczeniem w sektorze finansowym i nowych technologiach, a także CEO w start-upie Ceforai zajmującym się wspieraniem przedsiębiorstw w we wdrażaniu AI & Data Governance oraz tworzeniu etycznej sztucznej inteligencji.

MEC. MICHAŁ NOWAKOWSKI

COUNSEL , RYMARZ ZDORT MARUTA

Radca prawny, specjalizuje się w temacie kontraktów handlowych, obsługi organów spółki, odpowiedzialności członków zarządu i rady nadzorczej, poprawy efektywności funkcjonowania biura zarządu i rady nadzorczej.

Prowadzi szkolenia od ponad 10 lat. Realizowała projekty zarówno na rzecz sektora prywatnego jak i publicznego. Jako cel stawia sobie wysoki poziom merytoryczny szkoleń przy jednoczesnym przystępnym sposobie przekazywania wiedzy.

mec. Romana Pietruk

RADCA PRAWNY, SPECJALIZUJE SIĘ W KONTRAKTACH HANDLOWYCH I OBSŁUDZE ORGANÓW SPÓŁEK

Doktor nauk prawnych i ekspert governance risk compliance, specjalizuje się w zagadnieniach corporate governance, kontroli wewnętrznej, compliance, audytu wewnętrznego, zarządzania ryzykiem i whistleblowingu.

Doradza podmiotom z sektora finansowego m.in. we wdrożeniu wymogów regulacyjnych w obszarze szeroko rozumianego zarządzania , w szczególności odnośnie compliance i kontroli wewnętrznej,  w tym modelach COSO, Rekomendacji H KNF, Rekomendacji Z KNF, whistleblowingu, ładu korporacyjnego dla podmiotów nadzorowanych oraz wymogów dotyczących polityki wynagrodzeń.

DR ŁUKASZ CICHY

EKSPERT GRC

Szkoleniowiec z krwi i kości. Praktyk absolutny. Nauczyciel doskonały.

Od ponad 20 lat dzieli się swoją pasją do HR-u, pracując na stanowisku dyrektora personalnego, zarówno w spółkach polskich, jak i międzynarodowych korporacjach.

Jako Korporacyjny Dyrektor Personalny przez 8 lat zarządzała międzynarodowymi zespołami – w takich krajach jak: Polska, Chiny, Dania, Wietnam, Holandia, Norwegia, USA,Bułgaria, Rosja, Białoruś, Kazachstan i Armenia.

Uczestniczyła i była odpowiedzialna za zasoby ludzkie w procesach transferu linii produkcyjnych do/z Polski, Holandii, Danii, Chin i Wietnamu.

MAŁGORZATA GŁĘBOCKA SZURKO

Certyfikowany coach ICF. Trener NLP

Szkolenia letnie z Langas w pigułce 

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące szkoleń

Czy wszystkie szkolenia letnie odbywają się w tym samym hotelu?

Tak. Szkolenia menedżerskie, szkolenia dla biura zarządu, działów zakupów i szkolenia AML w formie szkół i akademii, odbywać się będą w Jana Jerzego Haffnera 59, 81-715, Sopot

Nie jest jednak konieczne rezerwowanie miejsc w tym hotelu ani za pośrednictwem organizatora.

Czy w koszt szkolenia w Sopocie wliczone jest zakwaterowanie?

Nie. Zakwaterowanie w Hotelu Haffner można zarezerwować za naszym pośrednictwem w specjalnej cenie, zależnie od dostępności miejsc i terminu.

Jest to koszt

 • za pokój 1 0s. ze śniadaniem – 750 PLN netto
 • za pokój 2 0s. ze śniadaniem – 850 PLN netto

Aktualne ceny i dostępność pokoi prosimy każdorazowo sprawdzić przy rejestracji na szkolenie.

Alternatywnie polecamy inne miejsca noclegowe (rezerwacja bezpośrednio w hotelu lub przez stronę rezerwacyjną booking.com):

 • Hotel Novotel Gdańsk Marina****
  • 610 pln (brutto) za noc za pokój 1-osobowy ze śniadaniem
  • 650 pln (brutto) za noc za pokój 2-osobowy ze śniadaniem
 • Hotel Q HOTEL**** Gdańsk
  • 490 pln (brutto) za noc za pokój 1-osobowy ze śniadaniem
  • 620 pln (brutto) za noc za pokój 2-osobowy ze śniadaniem

Czy nocleg na szkoleniach w Sopocie należy opłacić osobno?

Przy formularzu zgłoszeniowym w każdym szkoleniu można zaznaczyć opcję dodatkową — nocleg w hotelu w Sopocie i uiścić jedną opłatę za szkolenie i nocleg.

Istnieje także możliwość zapłaty bezpośrednio w hotelu.

Czy letnie szkolenia w Sopocie są certyfikowane?

Tak. Każdy uczestnik szkolenia dla biura zarządu, szkolenia dla działów zakupów i szkolenia AML otrzyma stosowny certyfikat uczestnictwa po zakończeniu szkolenia.

Kto może uczestniczyć w szkoleniach biura zarządu?

Szkolenia biura zarządu i rady nadzorczej w Sopocie dopasowane są do osób na różnych poziomach.

XVI Letnia Szkoła Biura Zarządu i Rady Nadzorczej to szkolenie przede wszystkim dla managerów i kierowników spółek:

Zapraszamy:

 • Kierownicy i menedżerowie Biura Zarządu i Rady Nadzorczej,
 • Kierownicy działów organizacyjno-prawnych,
 • Szefowie komórek nadzoru właścicielskiego,
 • Managerowie w biurach obsługi organów spółki,
 • Dyrektorzy departamentów prawnych.

XV Letnia Szkoła Asystentów Zarządu i Rady Nadzorczej to szkolenie skierowane do asystentów i specjalistów obsługujących organy korporacyjne.

Biorą w niej udział:

 • Asystenci Zarządu, Asystenci Rady Nadzorczej,
 • Asystenci Prezesa, Asystenci Kierownika Biura Zarządu,
 • Specjaliści ds. obsługi władz spółki,
 • Specjaliści ds. organizacyjnych,
 • Referenci w biurach zarządu.

Letnia Szkoła Członka Zarządu i Rady Nadzorczej to specjalistyczne szkolenie, w którym wezmą udział:

 • Przewodniczący Rad Nadzorczych,
 • Członkowie Rad Nadzorczych,
 • Członkowie Zarządu,
 • Prezesi Zarządu,
 • Dyrektorzy departamentów obsługi władz spółek,
 • Szefowie Biura Zarządu.

W jakich godzinach prowadzone są szkolenia biura zarządu?

Letnie szkolenia prowadzone są w godzinach 9.30 – 16:00 pierwszego dnia i 8:30  – 16:00 drugiego dnia.

Pozwala to na efektywne wykorzystanie zarówno czasu spędzanego na nauce, jak i popołudnia na pobliskiej plaży. 

Dla kogo będą odpowiednie szkolenia zakupowe?

Ze szkolenia dla managerów zakupów najbardziej skorzystają:

 • Dyrektorzy, Kierownicy, Menedżerowie Zakupów
 • Menedżerowie ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw
 • Kierownicy Zaopatrzenia
 • Kierownicy Organizacji i Logistyki
 • Kierownicy działów logistyki

Zapraszamy również osoby, które zainteresowane są tematyką szkoleń zakupowych.

Czy szkolenia dla działów zakupów trwają cały dzień?

Tak. Szkolenia zakupowe prowadzone są od 09.30 (28 sierpnia) do 16:00. W drugi dzień szkolenia dla działów zakupów (29 sierpnia) rejestracja uczestników zaczyna się o 8:30. Szkolenie kończy się o 16:00.

Czy szkolenie AML jest również dla pracowników, czy tylko menedżerów?

Szkolenie AML w formie letniej Akademi AML Officera ma formę zarówno szkolenia dla pracowników, jak i menedżerów. Do uczestnictwa zapraszamy przede wszystkim:

 • Pracowników Departamentów Zapobiegania Praniu Pieniędzy
 • Szefów Departamentów Compliance
 • Pracowników Departamentów Compliance
 • Pracowników Działów Ryzyka Operacyjnego

Szkolenie AML jest przygotowane w taki sposób, że skorzystają z niego również osoby niezajmujące powyższych stanowisk, które wiążą swoją karierę zawodową z pracą AML Officera lub działem Compliance.