Lato 2024

Lato z Langas

Inspirujące szkolenia i wyjątkowe spotkania nad morzem

Na lipiec i sierpień przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową propozycję serii szkoleń i inspirujących spotkań biznesowych w Gdańsku – świetnych propozycji uzupełnienia wiedzy w cudownym otoczeniu polskiego wybrzeża. 

Wśród naszych propozycji znajdą coś dla siebie właściciele firm, specjaliści obsługujący ograny korporacyjne, fachowcy zajmujący się przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i przestępstwom finansowym, a także doświadczeni kupcy. Mamy coś dla każdego!

Poznaj szczegóły naszych projektów. Dołącz do nas w Radisson Hotel & Suites Gdańsk*****, gdzie wraz ze specjalistami będziesz mógł poznać najnowszą wiedzę ze swojej dziedziny, zainspirować się i poszerzyć swoje kwalifikacje, a po południu cieszyć się urokami Trójmiasta.

lipiec

8 – 9 / 7 / 2024

XVIII Letnia Szkoła Biura Zarządu i Rady Nadzorczej

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Letniej Szkoły Biura Zarządu i Rady Nadzorczej.  Jak w poprzednich latach, także w tym roku warsztaty poprowadzą wybitni eksperci zajmujący się kwestiami efektywnej obsługi organów korporacyjnych.

Letnia Szkoła Biura Zarządu i Rady Nadzorczej to wiedza, wymiana praktycznych doświadczeń oraz efektywne rozwiązania sprawdzone w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych oraz zweryfikowane przed sądami.

8-9 / 7 / 2024

Letnia Szkoła Compliance Oficera

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie rozwojowe dla profesjonalnych Compliance Oficerów.

Podczas dwóch dni poznasz aktualności ze świata compliance. Nauczysz się jak skutecznie budować i doskonalić system compliance, zapoznasz się z bieżącymi trendami i wyzwaniami czekającymi na Compliance Oficerów. Dowiesz się jakie wyzwania czekają specjalistów compliance w związku z systemem whistleblowing oraz wobec obowiązków raportowania ESG.

sierpień

29-30 / 8 / 2024

XI Letnia Szkoła Menedżerów Zakupów

Zarządzanie procesem zakupowym/ kategorią zakupową to kluczowe codzienne wyzwanie kupca.

Każdy etap współpracy z „biznesem” bądź dostawcami to często wyzwania, do których zastosować należy czasem łatwe, a niekiedy naprawdę wyrafinowane taktyki. Zakupy to ciągła zmiana, to budowanie relacji win-win wewnątrz firmy, jak również z „aktorami” procesu zakupowego na zewnątrz.

Zapraszamy Cię do udziału w Letniej Szkole Menedżerów Zakupów w Gdańsku. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko prezentuje najaktualniejszą wiedzę, ale również mnóstwo aktualnych case’ów oraz sprawdzonych praktyk rynkowych stosowanych w działach zakupów.

29 – 30 / 8 / 2024

XVII Letnia Szkoła Asystentów Zarządu i Rady Nadzorczej

Asystent Zarządu jest wsparciem dla efektywnego i zgodnego z prawem funkcjonowania organów spółki. W tym celu musi znać aktualne przepisy i regulacje prawne wytyczające prawidłowe działanie przedsiębiorstwa, a także praktyczne zasady organizacji pracy biura i organów korporacyjnych.

W związku z tym wyzwaniem zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Letniej Szkoły Asystentów Zarządu i Rady Nadzorczej. Jest to szkolenie, które buduje profesjonalne kwalifikacje w dwóch kluczowych obszarach: organizacyjno- interpersonalnym oraz prawno-formalnym.

Warsztaty poprowadzą wyjątkowi eksperci, którzy przekażą Ci wiedzę oraz efektywne rozwiązania z zakresu wspierania, zabezpieczania i ułatwiania pracy organom spółek.

29 – 30 / 8 / 2024

Letnia Szkoła Członka Zarządu i Rady Nadzorczej

Jak podołać czołowym wyzwaniom stojącym przed członkami zarządu i rad nadzorczych oraz uchronić się przed dotkliwymi konsekwencjami naruszeń?

Zapraszamy do udziału w Letniej Szkole Członka Zarządu i Rady Nadzorczej. Szkolenie uwzględnia najnowsze regulacje prawne, obecne warunki rynkowe i aktualną sytuację spółek kapitałowych.

Warsztat oparty jest na analizie praktycznych zagadnień i wyzwań, jakie stoją przed zarządem i radą nadzorczą, organami odgrywającymi kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

29-30 / 8 / 2024

Strategiczna gra menadżerska z dr. Jackiem Bartosiakiem

Wspólnie z dr. Jackiem Bartosiakiem oraz zespołem Strategy & Future zapraszamy na drugą edycję Strategicznej Gry Menadżerskiej.

 • Jesteś menedżerem, członkiem zarządu, liderem lub właścicielem firmy?
 • Czujesz, że spoczywa na Tobie wielka odpowiedzialność za „dziś” jak i „jutro” Twojej organizacji, a realizacja tej odpowiedzialności wymaga refleksu, odwagi, zimnej krwi i rozsądku?
 • Masz mnóstwo pytań strategicznych z jeszcze większą liczbą wykluczających się scenariuszy?
 • Nie znajdujesz odpowiedzi na swoje wątpliwości w opracowaniach biznesowych i sprawdzonych dotąd modelach zarządzania?

To jest cecha czasów przełomu – nieustanna gra ze zmieniającymi się regułami i scenariuszami…

Przygotuj się na to, na co nie da się przygotować!

Warsztaty wyświetlą Ci wzajemnie powiązane i wielowątkowe scenariusze rozwoju, nauczą Cię zmieniać taktykę i rewidować strategię bez utraty wizji, wartości i zysku, nauczą Cię bardziej ufać własnym analizom strategicznym opartym o realne dane.

Ta symulacja strategiczna z jednym z najbardziej sprawdzonych polskich strategów sprowokuje Cię do dużo głębszych wniosków, niż wynika to z tradycyjnego kształcenia liderów.

Być może gra zmieni w ogóle Twoje podejście do biznesu i Twoją w nim roli. A być może pokaże, że do niej nie dorosłeś…. Przygotuj się z nami na to, na co nie da się przygotować. To spotkanie które prowokuje, wyostrza zmysły, poszerza perspektywę.

29 – 30 / 8 / 2024

LETNIA SZKOŁA AI DLA MENEDŻERÓW

Przewiduje się że do 2032 r. rynek AI zwiększy się 10-cio krotnie, osiągając wartość 1,3 biliona dolarów.
Jest to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin, której zastosowanie przynosi mierzalne i natychmiastowe korzyści. Czołowe światowe korporacje inwestują w rozwiązania AI, tworzą działy zajmujące się sztuczną inteligencją i nowe stanowiska. 

Sztuczna inteligencja już niedługo będzie jednym z podstawowych narzędzi pracy menedżera, dzięki którym, będzie można skupić się tylko i wyłącznie na kluczowych zadaniach. Obecnie  AI umożliwia automatyzację powtarzalnych zadań, podsumowywanie, projektowanie spersonalizowanych doświadczeń klientów, optymalizację zarządzania łańcuchem dostaw, poprawę oceny ryzyka i wiele innych. 

Najlepsi eksperci

Szkolenia letnie Langas 2024 – oni tam będą!

Założyciel i właściciel firmy Strategy&Future oraz współzałożyciel „Play of Battle”, zajmującej się przygotowaniem symulacji wojskowych.
Współpracownik miesięcznika “Nowa Konfederacja” oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, adwokat i publicysta specjalizujący się w geopolityce, strategii oraz nowoczesnej sztuce wojennej i wojnie morskiej. Absolwent WPiA Uniwersytetu Warszawskiego. 

DR JACEK BARTOSIAK

Strategy & Future

Mentor liderów i zespołów. Specjalizuje się̨ w obszarze przywództwa i zarządzania. Prowadzi projekty szkoleniowe, warsztaty, akademie wykonawcze oraz sesje coachingowe (coaching zespołowy, coaching indywidualny) i świadczy usługi doradcze.

Jej doświadczenie wywodzi się̨ z kilkunastu lat pracy jako trener (menedżerowie i liderzy szkoleń́) i coacha (ponad 1000 godzin coachingu, ponad 100 coachingu zespołowego), kilku lat prowadzenia Akademii Coachingowej 4Results, ponad 1000 diagnoz i optymalizacje oparte na takich narzędziach, jak Extended Disc, Insights Discovery, Lencioni Model, Team Diagnostic Assessment (Team Coaching International). 

Ewa Błaszczak

EKSPERT W ZAKRESIE PRZYWÓDZTWA, ZWINNEGO ZARZĄDZANIA, ZESPOŁOWOŚCI I KOMUNIKACJI

Marek Budzisz to polski historyk i dziennikarz. Ekspert do spraw Rosji i postsowieckiego Wschodu. Autor książek historycznych i publicystycznyc
Obecnie pracuje w prywatnym biznesie. Wcześniej dziennikarz. Publikował na łamach m.in. „Życia”, „Nowego Państwa”, „Wprost”, „Życia Gospodarczego”, „Rzeczypospolitej”.

Członek kolegium redakcyjnego „Polityki Polskiej” oraz „Kwartalnika Konserwatywnego” (1997-2000). W latach 1997-2001 doradca ministra Szefa Kancelarii URM oraz ministra finansów.

Marek Budzisz

Publicysta, analityk Strategy&Future

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako prawnik w Komisji Nadzoru Finansowego a także będąc zastępcą Dyrektora Zespołu Kontroli Wewnętrznej i Finansowej w Agencji Prywatyzacji, jak również zasiadając w radach nadzorczych spółek prawa handlowego, takich jak: Daewoo Engineering & Construction Poland Sp. z o. o., Pilmet S.A., Huta Szkła Ujście S.A. i wiele innych.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obsłudze prawnej firm z zakresu prawa pracy, procesów sądowych oraz ochrony prawnej zarządów.

MEC. MONIKA DRAB

EKSPERTKA BCC DS. ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ CZŁONKA ZARZĄDU ORAZ PRAWA SPÓŁEK KAPITAŁOWYCH

Radca prawny, specjalizuje się w doradztwie prawnym dla dużych podmiotów gospodarczych, w tym spółek publicznych w obszarze prawa handlowego / prawa spółek, a także prawa rynków kapitałowych. Brała udział w licznych projektach obejmujących wprowadzanie inwestorów zagranicznych na rynek polski.

Posiada bogate doświadczenie w szczególności w doradztwie z zakresu prawa handlowego, obejmujące m.in. kompleksowe projekty restrukturyzacyjne spółek (przekształcenie, wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa), a także projekty związane ze zmianą struktury właścicielskiej spółek (np. wymiana udziałów czy procedura przymusowego wykupu akcji akcjonariuszy mniejszościowych), również w środowisku giełdowym.

mec. Maja Kapiczowska

Olesiński i Wspólnicy Sp. k.

Ekspert procesów zakupowych, optymalizacji kosztów oraz usprawnień organizacyjno – procesowych.

Posiada 10.letnie doświadczenie w usprawnieniach zakupowych, budowie nowych organizacji zakupowych, usprawnianiu efektywności procesów, organizacji i narzędzi zakupowych wiodących firm środkowoeuropejskich w tym firm energetycznych, paliwowych, instytucji finansowych, firm telekomunikacyjnych oraz instytucji publicznych, interim manager, konsultant, ekspert. Specjalizuje się̨ w: sourcingu, zakupach grupowych, strategii zakupowych.

Łukasz Mazurowski

PROFITIA MANAGEMENT CONSULTANTS

Radca prawny, specjalizuje się w temacie kontraktów handlowych, obsługi organów spółki, odpowiedzialności członków zarządu i rady nadzorczej, poprawy efektywności funkcjonowania biura zarządu i rady nadzorczej.

Prowadzi szkolenia od ponad 10 lat. Realizowała projekty zarówno na rzecz sektora prywatnego jak i publicznego. Jako cel stawia sobie wysoki poziom merytoryczny szkoleń przy jednoczesnym przystępnym sposobie przekazywania wiedzy.

mec. Romana Pietruk

RADCA PRAWNY, SPECJALIZUJE SIĘ W KONTRAKTACH HANDLOWYCH I OBSŁUDZE ORGANÓW SPÓŁEK

Doradza polskim i zagranicznym grupom kapitałowym. Z sukcesem łączy prace projektowe z dedykowaną obsługą Klienta. Spaja wiedzę prawną z silnymi kompetencjami podatkowymi oraz w zakresie pomocy publicznej, co umożliwia  wszechstronną obsługę skomplikowanych i wieloaspektowych projektów, dbając jednocześnie o najwyższy standard compliance.

Specjalizuje się w pomocy publicznej. Obsługiwała strategiczne z punktu widzenia Polski, jak i Komisji Europejskiej inwestycje w Polsce, biorąc czynny udział w uzyskaniu pakietów pomocy publicznej (cash grant, SSE, decyzje o wsparciu, zwolnienie w podatku od nieruchomości, umowy o dofinansowanie) dla kilkudziesięciu przedsiębiorców.

mec. Magdalena Tyrakowska-Szymczak

Olesiński i Wspólnicy Sp. k.

Z wykształcenia jest prawnikiem z doświadczeniem na sali sadowej, ukończyła aplikację sądową i wykonywała zawód adwokata. Od wielu lat jest związana z obszarem compliance, zarówno jako aktywny compliance oficer, jak też konsultant zewnętrzny wdrażający systemy compliance w instytucjach finansowych i w dużych podmiotach rynku pozafinansowego oraz w spółkach giełdowych.

Jej doświadczenie zawodowe zostało poparte dedykowanymi certyfikatami: CCO1 (Certyfikowany Compliance Officer poziom 1), CCO2 (Certyfikowany Compliance Officer poziom 2), Approved Compliance Officer i Approved Compliance Expert.

Justyna Walas - Ryba

COMPLIANCE OFFICER, KONSULTANT, WDROŻENIOWIEC

Ekspert AI, ekspert w budowaniu strategii IT, analizie procesów biznesowych, tworzeniu oraz wdrażaniu oprogramowania dla firm.

Wieloletnie doświadczenie w branży nowych technologii. Specjalizuje się w tworzeniu optymalnych i wydajnych rozwiązania AI w branży produkcyjnej i logistycznej.

Kamil Dudek

Ekspert AI

Szkolenia letnie z Langas w pigułce 

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące szkoleń

Czy wszystkie szkolenia letnie odbywają się w tym samym hotelu?

Tak. Szkolenia menedżerskie, szkolenia dla biura zarządu, działów zakupów i szkolenia AML w formie szkół i akademii, odbywać się będą w Radisson Hotel & Suites, ul. Chmielna 10-25, Wyspa Spichrzów, 80-748 Gdańsk

Nie jest jednak konieczne ani rezerwowanie pokoi w tym hotelu ani też za naszym pośrednictwem.

Czy w koszt szkolenia w Gdańsku wliczone jest zakwaterowanie?

Nie. Zakwaterowanie w Hotelu Radisson można zarezerwować za naszym pośrednictwem w specjalnej cenie, zależnie od dostępności miejsc i terminu.

Aktualne ceny i dostępność pokoi prosimy każdorazowo sprawdzić przy rejestracji na szkolenie.

Alternatywnie polecamy inne miejsca noclegowe (rezerwacja bezpośrednio w hotelu lub przez stronę rezerwacyjną booking.com)

Czy nocleg na szkoleniach w Gdańsku należy opłacić osobno?

Przy formularzu zgłoszeniowym w każdym szkoleniu można zaznaczyć opcję dodatkową — nocleg w hotelu w Gdańsku i uiścić jedną opłatę za szkolenie i nocleg.

Istnieje także możliwość zapłaty bezpośrednio w hotelu.

Czy letnie szkolenia w Gdańsku są certyfikowane?

Tak. Każdy uczestnik szkolenia dla biura zarządu, szkolenia dla działów zakupów i szkolenia AML otrzyma stosowny certyfikat uczestnictwa po zakończeniu szkolenia.

Kto może uczestniczyć w szkoleniach biura zarządu?

Szkolenia biura zarządu i rady nadzorczej w Sopocie dopasowane są do osób na różnych poziomach.

XVII Letnia Szkoła Biura Zarządu i Rady Nadzorczej to szkolenie przede wszystkim dla managerów i kierowników spółek:

Zapraszamy:

 • Kierownicy i menedżerowie Biura Zarządu i Rady Nadzorczej,
 • Kierownicy działów organizacyjno-prawnych,
 • Szefowie komórek nadzoru właścicielskiego,
 • Managerowie w biurach obsługi organów spółki,
 • Dyrektorzy departamentów prawnych.

XVI Letnia Szkoła Asystentów Zarządu i Rady Nadzorczej to szkolenie skierowane do asystentów i specjalistów obsługujących organy korporacyjne.

Biorą w niej udział:

 • Asystenci Zarządu, Asystenci Rady Nadzorczej,
 • Asystenci Prezesa, Asystenci Kierownika Biura Zarządu,
 • Specjaliści ds. obsługi władz spółki,
 • Specjaliści ds. organizacyjnych,
 • Referenci w biurach zarządu.

Letnia Szkoła Członka Zarządu i Rady Nadzorczej to specjalistyczne szkolenie, w którym wezmą udział:

 • Przewodniczący Rad Nadzorczych,
 • Członkowie Rad Nadzorczych,
 • Członkowie Zarządu,
 • Prezesi Zarządu,
 • Dyrektorzy departamentów obsługi władz spółek,
 • Szefowie Biura Zarządu.

W jakich godzinach prowadzone są szkolenia biura zarządu?

Letnie szkolenia prowadzone są w godzinach 9.30 – 16:00 pierwszego dnia i 8:30  – 16:00 drugiego dnia.

Pozwala to na efektywne wykorzystanie zarówno czasu spędzanego na nauce, jak i popołudnia na trójmiejskich plażach.

Dla kogo będą odpowiednie szkolenia zakupowe?

Ze szkolenia dla managerów zakupów najbardziej skorzystają:

 • Dyrektorzy, Kierownicy, Menedżerowie Zakupów
 • Menedżerowie ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw
 • Kierownicy Zaopatrzenia
 • Kierownicy Organizacji i Logistyki
 • Kierownicy działów logistyki

Zapraszamy również osoby, które zainteresowane są tematyką szkoleń zakupowych.

Czy szkolenia dla działów zakupów trwają cały dzień?

Tak. Szkolenia zakupowe prowadzone są pierwszego dnia od 09.30 do 16:00, a drugiego dnia rejestracja uczestników zaczyna się o 8:30. Szkolenie kończy się o 16:00.

Czy szkolenie AML jest również dla pracowników, czy tylko menedżerów?

Szkolenie AML w formie letniej Akademi AML Officera ma formę zarówno szkolenia dla pracowników, jak i menedżerów. Do uczestnictwa zapraszamy przede wszystkim:

 • Pracowników Departamentów Zapobiegania Praniu Pieniędzy
 • Szefów Departamentów Compliance
 • Pracowników Departamentów Compliance
 • Pracowników Działów Ryzyka Operacyjnego

Szkolenie AML jest przygotowane w taki sposób, że skorzystają z niego również osoby niezajmujące powyższych stanowisk, które wiążą swoją karierę zawodową z pracą AML Officera lub działem Compliance.