Analiza potrzeb

Analiza potrzeb

POZNAJ I WYKORZYSTAJ POTENCJAŁ TWOJEGO ZESPOŁU

ODWIEDŹ NASZ KANAŁ YOU TUBE

Pobudź swój zespół do rozwoju

Dobrzy menedżerowie to za mało, żeby osiągnąć sukces we współczesnym, niezwykle konkurencyjnym i szybko zmieniającym się świecie. Dziś Twoja firma potrzebuje nie kierowników, ale charyzmatycznych liderów – przywódców, którzy zgromadzą wokół siebie najlepszych ekspertów, zainspirują ich i pociągną za sobą. Dlatego wszelkie szkolenia w tym szkolenia menedżerskie powinny być dobierane na podstawie analizy potrzeb.

REALIZUJEMY BADANIA NA RZECZ NASZYCH KLIENTÓW I DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ Z RYNKIEM

Przedstawiamy najnowszy raport dotyczący rynku szkoleń w 1. połowie 2020 roku i perspektyw “po pandemii”

Zapytaliśmy ponad 700 firm o problematykę zarządzania kompetencjami w obecnej sytuacji, w tym szkoleń, uzyskując ponad 80 pełnych odpowiedzi ankietowych, które pogłębiliśmy wywiadami telefonicznymi.

Wnioski z Raportu wskazują, że w większości przypadków jesteśmy skłonni brać udział w szkoleniach on-line, ale przy założeniu, że:

  • szkolenia zawierają bezpośredni kontakt z trenerem i innymi uczestnikami szkolenia (distance learning oraz blended learning, ale nie e-learning);
  • szkolenia dotyczą kompetencji „wiedzowych” a nie umiejętności interpersonalnych, miękkich

Preferencje pracodawcy (osoby decydującej o szkoleniu) i pracownika (uczestnika szkolenia) co do wyboru szkoleń są różne: uczestnicy wciąż najchętniej wybraliby szkolenia stacjonarne, tymczasem pracodawcy wskazują na następujące korzyści szkoleń on-line:

  • Oszczędność czasu i kosztów towarzyszących szkoleniu (przejazd, hotel),
  • Dostępność szkolenia – brak konieczności wysyłania pracownika.

KOMPETENCJE, KTÓRYCH POTRZEBUJESZ DO SUKCESU

Analiza potrzeb kompetencyjnych oparta na cyklu zarządzania wiedzą

Kompetencje, czyli wiedza i umiejętność jej wykorzystania, to najcenniejsze zasoby organizacji. Bez zarządzania nimi i ich rozwoju firma stoi w miejscu i nie wykorzystuje swojego potencjału. To właśnie dlatego tak ważna jest analiza potrzeb kompetencyjnych – jeśli jest rzetelnie przeprowadzona i bazuje na cyklu zarządzania wiedzą, może przełożyć się na sukces biznesu.  

Wykorzystaj ten najbardziej efektywny model rozwijania kompetencji, a Twój zespół i Twoja firma zwiększą swoje szanse na osiągnięcie celów biznesowych.

Zamów bezpłatny raport, który może być podstawą do ubiegania się np. o dofinansowanie ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego lub bonów edukacyjnych.

ZROBIMY TO WSZYSTKO ZA CIEBIE

Proces analizy potrzeb kompetencyjnych

Krok 1. Identyfikacja potrzeb i potencjału

1.    Proces analizy rozpoczynamy od zapoznania się ze specyfiką Twojej firmy.

2.    Określamy, jakie kwalifikacje, umiejętności, obszary wiedzy i postawy są w Twojej firmie niezbędne do osiągnięcia założonych celów.

3.    Lokalizujemy posiadane już zasoby kompetencji, a także luki kompetencyjne, które powinny zostać wypełnione.

4.    Sprawdzamy, jakie są dominujące postawy w Twojej organizacji.

5.    Weryfikujemy, które postawy należy wzmacniać (jako wspierające rozwój), a które powinny być wygaszane (jako hamujące).

Krok 2. Opracowanie wniosków i rekomendacji

1.    Na podstawie zebranych danych przygotowujemy szczegółowy raport.

2.    W raporcie prezentujemy nie tylko posiadane i brakujące kompetencje, ale również potencjał kompetencyjny Twojej firmy.

3.    Wnioski z analizy uzupełniamy praktycznymi rekomendacjami w obszarze rozwoju kapitału ludzkiego.

4.    Sugerujemy metodykę rozwoju i narzędzia ewaluacji nowych kompetencji.

5.    W razie potrzeby, proponujemy dopasowane do indywidualnych potrzeb systemy zarządzania wiedzą, które mogą być wdrożone w Twojej organizacji.

6.    Dbając o ciągłość procesu rozwoju, monitorujemy wzrost kwalifikacji i kompetencji w Twojej firmie.

OBIEKTYWNA, RZECZOWA, UŻYTECZNA

Dlaczego warto zlecić analizę właśnie nam

Analizę potrzeb, luk i potencjału kompetencyjnego dopasujemy do potrzeb oraz specyfiki Twojej organizacji. Zapewnimy Ci pomoc ze strony ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w obszarze rozwoju zespołów, przez co zyskasz obiektywny, bezstronny raport.

Wnioski i rekomendacje przygotujemy w taki sposób, żeby łatwo można je było wdrożyć. Tym samym, oszczędzimy Twój czas, ponieważ to my przeprowadzimy całą analizę, a dodatkowo wskażemy Ci kolejne kroki do wykonania na drodze do skutecznego rozwoju Twojego zespołu. 

Dostałem od was więcej niż oczekiwałem” – to zdanie słyszymy bardzo często w kontekście jakości, użyteczności i skuteczności naszego podejścia, a także oferowanych przez nas inspiracji, motywacji i wsparcia.

Proponujemy Ci do wyboru dwa rodzaje wsparcia. Część analiz realizujemy bezpłatnie, bez żadnych zobowiązań. Robimy to, ponieważ pragniemy dać Ci szansę osobistego przetestowania naszej oferty przed zaangażowaniem finansowym. Ponadto chcemy wspierać wszystkie firmy, niezależnie od ich możliwości finansowych.

PODSTAWOWA, BEZPŁATNA analiza potrzeb kompetencyjnych 

Na poziomie strategicznym
(tj. do czego są potrzebne kompetencje)
Na poziomie operacyjnym
(tj. jakie kompetencje są potrzebne) 

REALIZUJEMY BADANIA NA RZECZ NASZYCH KLIENTÓW I DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ Z RYNKIEM

Realizujemy badania struktur organizacyjnych, efektywności procesów oraz audyty projektów, w tym projektów UE.

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU