DIALOG LIDERÓW – CZARNE ŁABĘDZIE 2022-2025

Podczas wojny świat zmienia się z minuty na minutę, a planowanie jest obarczone bardzo dużym marginesem błędu. Praktycznie obecnie można działać głównie reaktywnie, ale co to znaczy gdy odpowiada się za duży biznes?

Co jest wartością firmy, którą budujemy i którą staramy się ochronić? Czy można z każdej odnoszącej sukcesy firmy wydobyć i zabezpieczyć wartość intelektualną (IP) –  ten unikatowy pomysł, który pozwolił odnieść sukces tam, gdzie inni nie umieli? Czy wartością firmy jest pomysł czy jednak ludzie i relacje, które zbudowaliśmy?

Dlaczego rozwój i inwestycje w prawa własności przemysłowej są właśnie dzisiaj, w czasie rewolucji cyfrowej, interesującym biznesem? Jakie są na to business cases? Dlaczego Metaverse jest pod tym względem ważne?

 

W 2020 zorganizowaliśmy w Sopocie pierwszy Dialog Liderów. Podczas tego spotkania w gronie właścicieli firm, decydentów i ekspertów przeanalizowaliśmy pierwsze dane oraz doświadczenia rynkowe pod kątem trendów i scenariuszy rozwoju rynku. Cześć tych przewidywań się sprawdziła, część zaś została zmodyfikowana przez nowe czarne łabędzie.

Świat nie otrząsnął się jeszcze z pandemii, a już pojawiła się wojna na Ukrainie, która ze względu na zerwanie łańcuchów dostaw kluczowych dla świata surowców, czy też zrewidowanie międzynarodowych relacji handlowych i dyplomatycznych, ma walory gospodarczego tajfunu.

Zapraszamy do udziału w Dialogu Liderów 2022, którego głównym tematem będą trendy w strategiach spółek i prawach własności wobec do przewidywanych zmian w najbliższych latach.

Do naszego okrągłego stołu zaprosiliśmy międzynarodowych ekspertów:

 • dr. Jacka Bartosiaka, naczelny geopolityk Polski, który poprowadzi warsztat poświęcony perspektywom rozwoju sytuacji geopolitycznej z punktu widzenia strategii alokacji kapitału, rozwoju firmy …..
 • Roberta Kroola, międzynarodowy strateg, należący do najbardziej wpływowych mentorów biznesowych w Polsce; …u jednych budzi niepokój, a innych budzi ze snu.. Bije po oczach logiką oraz przenikliwością…
 • dr inż. Roberta Klinskiego, przedsiębiorcę, rzecznika patentowego z Monachium, który wespół z Robertem Kroolem, zasypie nas przykładami czarnych łabędzi z Europy oraz Azji
 • Krzysztofa Mędralę, doświadczonego i odnoszącego sukcesy specjalistę zarządzania z kilkuletnią historią pracy w funduszach inwestycyjnych, branży usług finansowych oraz technologii stosowanej w medycynie, wykwalifikowanego w zakresie technologii, bankowości, ubezpieczeń, rozwoju projektów i biznesu, finansowania oraz fuzji i przejęć. 

Proponujemy kilka tematów,

ale to od Państwa zależy w którą stronę potoczy się dyskusja.

 • Rywalizacja ekonomii i polityki na świecie, a strategie firm właścicielskich?
 • Mobilność kapitału (i wartości firm) – czy patriotyzm gospodarczy jest już historią?
 • Rosnące koszty surowców i zerwane łańcuchy dostaw
 • Dlaczego rozwój i inwestycje w prawa własności przemysłowej jest właśnie dzisiaj interesujacym biznesem?
 • Jakie są z tym związane business cases? Dlaczego Metaverse jest pod tym względem ważne?
 • Jakie inwestycje w IP nas zaskoczyły i jakie jeszcze zaskoczą?
 • Konieczność redukcji kosztów funkcjonowania jako stała strategia konkurowania na rynku
 • Cyberbezpieczeństwo i cyberzagrożenia
 • Ochrona sygnalistów czy hodowanie mąciwodów?
 • Digitalizacja biznesu, bariery transportu międzynarodowego, GOZ
 • Jakie trendy w okazjach i jakie kategorie zysków czekają na odkrycie?

Uczestnicy

Oba dni odbywają się w formule dialogu lub warsztatu facylitowanego „przy okrągłym stole”. Jego uczestnikami będą właściciele oraz decydenci z Zarządów i Rad Nadzorczych.

Podczas Dialogu Liderów 2022, ze względu na możliwość efektywnej pracy i networking w kuluarach, liczbę uczestników ograniczamy do 30 osób.

Program

DZIEŃ 1 / 25 sierpnia 2022

warsztat przedpołudniowy

dr Jacek Bartosiak – Geopolityka – co trzeba wiedzieć, żeby planować rozwój swojego biznesu i bezpieczeństwo kapitału w perspektywie najbliższych lat?

warsztat popołudniowy

Robert Krool i dr inż. Robert Klinski – Kluczową wartością transferowalną jest wartość intelektualna (IP) biznesu. Jakie inwestycje w IP nas zaskoczyły i jakie jeszcze zaskoczą?

DZIEŃ 2 / 26 sierpnia 2022

warsztat przedpołudniowy

dr Jacek Bartosiak – Geopolityka – forecast trendów na świat powojenny. Jak będzie wyglądać „krajobraz po bitwie”?

warsztat popołudniowy

Robert Krool i Krzysztof Mędrala – Digitalizacja biznesu, bariery transportu międzynarodowego, GOZ (Gospodarka Obiegu Zamkniętego) to tylko wierzchołek góry decyzji do podjęcia na co dzień. Jakie trendy w okazjach i jakie kategorie zysków czekają na odkrycie?

 

Jak będziemy rozmawiać?

Dialog Liderów to cykl rozmów – warsztatów – włączających uczestników do przemyśleń nad ich własnymi strategiami na lata 2020 – 2025. Do bezpośredniej i szczerej rozmowy w zaufanym gronie zachęca formuła okrągłego stołu, przy którym poszukujemy odpowiedzi lub stawiamy nowe pytania.

Dialog Liderów to najważniejsze wydarzenie biznesowe tego szczególnego lata. Tworzą je nie tylko prelegenci, ale przede wszystkim dobrani uczestnicy, dzięki czemu networking staje się realną wartością.

Poprzednia edycja Dialogu Liderów

którą Langas Group zorganizował w Sopocie w sierpniu 2020 przy współpracy ze znakomitymi partnerami: Instytutem Międzypokoleniowym Lifeskills, Fundacją Joinbertus, oraz naszymi partnerami medialnymi: Tygodnikiem Polityka oraz Wirtualną Polską, odbył się w szczególnych warunkach: covid ograniczył grono uczestników do minimum, a zmiany w gospodarce w różny sposób wpłynęły na wszystkie reprezentowane podczas spotkania biznesy.

Co ciekawe, wszyscy wskazywali przede wszystkim na zmiany modelu biznesowego oraz wyzwania, jakie to niesie na przyszłość dla ich firm – zmiany, które (przy właściwym podejściu) mogą wpłynąć na ich szybki rozwój.

Pierwszy dzień poświęcony był zmianom globalnym i zmianom w strukturze gospodarki i rynku „tradycyjnego”.

Prof. Grzegorz W. Kołodko wprowadził uczestników perspektywę globalną, zaś Paweł Ciacek przedstawił bardzo ciekawą perspektywę zmian z punktu widzenia mikro – perspektywę zmian w zwyczajach i wyborach konsumenckich.

Kluczowe tezy obu wystąpień znajdziesz tu:

https://langas.pl/dialog-liderow-2020-sopot-kolodko/

https://langas.pl/pandemia-nie-zmienila-niczego-i-zmienila-wszystko/

Dalszą cześć spotkania tego dnia poświęciliśmy na rozmowy z liderami polskiego rynku z różnych branż.

Marcin Rosati, CEO InPost w Polsce, który w czasie pandemii zanotował przyspieszenie rozwoju – wg. własnych szacunków – o około 1,5 roku. Bardzo duży wpływ na to miały właśnie zmiany, o których wcześniej mówił Paweł Ciacek, ale także szczególne podejście do pracowników – dbałość o ich fizyczne bezpieczeństwo, ale także poczucie stabilności i uważności ze strony firmy na ich potrzeby….

Cena, termin, miejsce:

TERMIN:

25—26 sierpnia 2022R.

MIEJSCE SZKOLENIA:

ul. J.J. Haffnera 88, 81-715 Sopot, Polska

Zobacz centrum konferencyjne

CENA:

Zgłoszenie do 10/07/2022: 3 790 PLN + 23% VAT - Obniżasz koszt o 21%

Cena zawiera:
uczestnictwo w pracach Dialogu Liderów - seminariach i warsztatach strategicznych


Cena nie zawiera:
noclegu (koszt noclegu wyszczególniono osobno)

ZAREZERWUJ MIEJSCE
100% GWARANCJI SATYSFAKCJI
Rozwijaj kompetencje bez ryzyka!


Skorzystaj ze 100% gwarancji satysfakcji – jeżeli w ciągu 2 pierwszych godzin szkolenia uznasz, że nie spełnia ono Twoich oczekiwań, możesz po prostu oddać materiały szkoleniowe na stanowisku obsługi klienta, a otrzymasz całkowity zwrot kosztu szkolenia.

PARTNERZY:
Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców i Mentorów Fundacja Lifeskills Join Bertus

Masz pytania?

Magadalena Kaczmarczyk
Dyrektor Programowa
m.kaczmarczyk@langas.pl
22 696 80 22

SKONTAKTUJ SIĘ
Masz pytania?

Magadalena Kaczmarczyk
Dyrektor Programowa
m.kaczmarczyk@langas.pl
22 696 80 22

Cena: 4 790 PLN + 23% VAT
Aktualna cena udziału:
3 790 PLN + 23% VAT
do zmiany ceny zostało 50 dni

Gwarancja:
100% gwarancji zadowolenia– otrzymasz zwrot kosztu szkolenia, jeśli zrezygnujesz z udziału w ciągu pierwszych 2 godzin szkolenia!

Potrzebujesz zorganizować to szkolenie jako zamknięte? Chcesz dopasować program do potrzeb Twojej firmy?

SKONTAKTUJ SIĘ

PODOBNE SZKOLENIA:

Kompetencje menadżerskie Polska na World Gas Conference Korea 2022
Polska na World Gas Conference Korea 2022
więcej
Kompetencje menadżerskie Autoprezentacja i wystąpienia publiczne z Dorotą Deląg (z uwzględnieniem wystąpień wirtualnych)
Autoprezentacja i wystąpienia publiczne z Dorotą Deląg (z uwzględnieniem wystąpień wirtualnych)
więcej
Kompetencje menadżerskie Negocjacje z zawodowym negocjatorem
Negocjacje z zawodowym negocjatorem
więcej
Kompetencje menadżerskie Szkoła Copywritingu z Pawłem Tkaczykiem
Szkoła Copywritingu z Pawłem Tkaczykiem
więcej
Kompetencje menadżerskie Marketing relacji wg Pawła Tkaczyka
Marketing relacji wg Pawła Tkaczyka
więcej

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU