1—9 lipca 2021R., Japonia, Korea Południowa

3rd South Korea & Japan Experience

Empowered by Toyota Motors! Wyjazd organizowany we współpracy z centrum szkoleniowym Toyota

ZAREZERWUJ MIEJSCE

PRODUKCJA, ZARZĄDZANIE, JAPAN KAIZEN

Zapraszamy Państwa na wyprawę do dwóch krajów znajdujących się w czołówce najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie państw według World Economic Forum. Organizując tę wyprawę, chcemy zainspirować polskich menadżerów nowymi kierunkami rozwoju.

Japonia i Korea tworzą właśnie nową wielką ekonomię, w której obsesja na punkcie jakości, satysfakcji klienta i wyprzedzania potrzeb stała się czynnikiem kulturowym, a zarządzanie zmianą – codziennością i drogą do doskonałości biznesowej.

Tutaj zysk, mimo że schodzi na drugi plan, staje się nieodzownym towarzyszem mistrzowsko zarządzanej firmy w oparciu o filozofię Kaizen.

Czy chciałbyś swoją organizację zarazić sposobem myślenia Japan Kaizen – otwartych umysłów, innowacyjnych procesów, najnowszych koncepcji zarządzania, poszukiwaniem wyższych poziomów osiągnieć i milimetrowych ulepszeń każdego dnia?

Zmiana sposobu myślenia i konsekwentne wykorzystanie narzędzi LEAN i KAIZEN doprowadziły te kraje na czołową pozycję grupy „Tygrysów Azjatyckich”.

Zapraszamy na wyprawę do Korei Południowej oraz Japonii. To wyprawa nie tylko dla osób związanych z firmami produkcyjnymi, ale dla wszystkich otwartych umysłów zainteresowanych ciągłym doskonaleniem i podnoszeniem jakości.

To idealne miejsce do stworzenia własnych rozwiązań najnowszej generacji, optymalnych dla Twojej organizacji i jej specyficznej kultury.

Korzyści:

Zapraszamy na 3rd South Korea & Japan Kaizen Experience, tygodniową wyprawę podczas której:

 • Zainspirujesz się rozwiązaniami organizacji i zarządzania największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie koncernów na świecie,
 • Poznasz sposób jakościowego myślenia w zarządzaniu analizując Toyota Production System i Kia Production System,
 • Zobaczysz na żywo proces produkcji w japońskich i koreańskich fabrykach: Toyota, Lexus, Kia, Samsung, Toto, Daihatsu
 • Zgłębisz koncepcję zarządzania zmianą i wielopokoleniowego dążenia do doskonałości biznesowej KAIZEN
 • Weźmiesz udział w dyskusjach i wykładach prowadzonych przez japońskich i koreańskich menadżerów oraz polskich ekspertów,
 • Zanurzysz się w japońskiej i koreańskiej kulturze i zrozumiesz sposób myślenia Japan Kaizen, który w ciągu kilkudziesięciu lat doprowadził całą gospodarkę i miliony przedsiębiorstw do rozkwitu,
 • Dowiesz się jak w ciągu zaledwie jednego pokolenia jeden z najbiedniejszych krajów, jakim była Korea Południowa, awansował do grona najbardziej rozwiniętych, zaawansowanych technologicznie i innowacyjnych gospodarek świata.

Uczestnicy

Wyjazd adresujemy do:

 • Prezesów Zarządu
 • Członków Zarządu
 • Dyrektorów Produkcji
 • Dyrektorów Zarządzających
 • Właścicieli firm produkcyjnych
 • Menedżerów produkcji
 • Osoby zainteresowane ideologią LEAN i KAIZEN

Zobacz relację z poprzednich edycji

Program:

DZIEŃ 1 

15:00 Wylot do Japonii

DZIEŃ 2 

13:00 Przylot na Okinawę

 • Wprowadzenie do Lean
 • System Produkcyjny Toyota w praktyce: przegląd koncepcji Japan Kaizen, podstawowe informacje dotyczące japońskiej kultury i podejścia do zarządzania oraz pracy

18:00 Kolacja powitalna

DZIEŃ 3 

Zwiedzanie Okinawy- wyspa nazywana japońskimi Hawajami urzeka pięknymi plażami.

Jej rola historyczna kryje za sobą jednak również odmienny charakter- to tutaj rozegrała się jedna z z najkrwawszych i decydujących bitew II wojny światowej. Odbędziemy podróż śladami tych wydarzeń.

DZIEŃ 4 

Śniadanie, plażowanie

13:00-16:00 Benchmark Tour wizyta w Port Hillock – domu spokojnej starości, który jest przykładem doskonałej opieki nad starzejącym się społeczeństem. Strategia zarządzania visual management.

19:00 przelot na Kyushu, Fukuoka, Japonia

DZIEŃ 5

Śniadanie

9:00-12:00 Factory tour u źródła
Zwiedzanie fabryki Toyota Motors Kyushu – Lexus Behind the Scenes Japan Kaizen. Budowa karoserii i montaż samochodów, linie wielomodułowe w praktyce, funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce. Japan Kaizen Lean Management

Lunch

14:00-16:00 Zwiedzanie fabryki Daihatsu Kyushu – super lean plant. Proces produkcji w fabryce lidera rynku mini-pojazdów, funkcjonowanie jednej z najnowszych i najbardziej odchudzonych fabryk w Japonii uosabiających koncepcję SSC (Simple, Slim, Compact). To podejście umożliwia zmniejszenie ilości zużywanej energii CO2 emitowanego podczas produkcji pojazdów.

DZIEŃ 6 

Śniadanie

9:00-11:00 Zwiedzanie zakładu produkcyjnego TOTO Plant1 – making Japan Kaizen Fun!: proces produkcyjny ceramiki sanitarnej w niesamowicie czystych warunkach, innowacyjne i efektywne rozwiązania Kaizen w fabryce

11:00 lunch

12:00-14:00 Zwiedzanie zakładu produkcyjnego TOTO Plant 2 – making own Machines: proces produkcyjny armatury łazienkowej, skuteczna konserwacja profilaktyczna maszyn i urządzeń (preventive maintance), przykład skutecznego, bardzo dużego delegowania uprawnień pracownikom, bardzo dobre wdrożenie i zastosowanie Visual Management w codziennym zarządzaniu fabryką.

Wypoczynek w gorących źródłach ONSEN

18:00-19:20 Przelot do Korei

20:30 Zameldowanie w Seulu

DZIEŃ 7 

Śniadanie

Zwiedzanie Seulu

13:00-16:00 Wizyta w Samsung Gumi Plant
Samsung Eletronics jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw w branży elektronicznej. Zakład produkcyjny jest podzielony na dwa wydziały: jeden, który specjalizuje się w produkcji zaawansowanych materiałów elektronicznych i drugi zajmujący się produkcją materiałów chemicznych w integracji z Cheil Industry. Fabryka, którą zobaczymy, produkuje między innymi smartfony (Samsung Galaxy Z Flip), światłowody oraz inne urządzenia elektroniczne.
W 2013r. w fabryce wdrożono masową produkcję wysoko zaawansowanych materiałów OLED

Kolacja

DZIEŃ 8 

Śniadanie

10:00-14:00 Wizyta w Kia Motors
Zdolności produkcyjne fabryki którą zobaczymy to blisko 580 000 aut rocznie. Fabryka zatrudnia blisko 10 000 pracowników i stanowi kluczową roę w eksporcie koreańskich aut. Fabryka znana jest z bardzo wysokiej jakości produktów (95% wyrobów jest poddawanych testowi końcowemu)

DZIEŃ 9 

Wylot do Europy

Metody:

TOYOTA MOTOR KYUSHU – LEXUS

 • Proces budowy karoserii i linie montażowe samochodów marki LEXUS
 • Funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce
 • Praktyczne wykorzystanie koncepcji LeanJest to jedna z najnowocześniejszych fabryk koncernu.

W fabryce produkowanych jest ponad 600 000 jednostek rocznie.

To tutaj powstają takie modele Lexusa jak HS250h, IS350C/IS250C,IS300C, CT200hRX450h/RX350/RX270ES300h/ES350/ES250 oraz Toyoty: SAI, Highlander oraz Highlander Hybrid.

TOTO PLANT 1 – CERAMIKA

 • Duża firma zarządzana w oparciu o KAIZEN w ciekawy i innowacyjny sposób
 • Niesamowicie czysta fabryka do normalnie “brudnej roboty” Toto Ltd. jest największym na świecie producentem sprzętu sanitarnego.

Firma została założona w 1917 roku. Toto Plant No. 1 to pierwsza fabryka i zarazem miejsce narodzin koncernu. Produkowana jest tutaj głównie ceramika łazienkowa.

KIA MOTORS

Zdolności produkcyjne fabryki którą zobaczymy to blisko 580 000 aut rocznie. Produkowane są tam takie modele jak: Cerato (Spectra), Optima (Magentis), Opirus (Amanti), Sorento, Mohave (Borrego).

Fabryka zatrudnia blisko 10 000 pracowników i stanowi kluczową rolę w eksporcie koreańskich aut. Fabryka znana jest z bardzo wysokiej jakości produktów (95 % wyrobów jest poddawanych testowi końcowemu).

W przypadku Sorento udało się zwiększyć wskaźnik produktywności o 10 % i zredukować koszty o 9,8 mld ton. Jednym z celów fabryki jest osiągnięcie statusu bardzo przyjaznej dla środowiska i pozbawionej wypadków przy pracy.

SAMSUNG GUMI PLANT

Samsung Electronics jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw w branży elektronicznej. Zakład produkcyjny jest podzielony na dwa wydziały: jeden, który specjalizuje się w produkcji zaawansowanych materiałów elektronicznych i drugi, zajmujący się produkcją materiałów chemicznych w integracji z Cheil Industries.

Fabryka, którą zobaczymy, produkuje między innymi smartphony (min. Samsung Galaxy S10), światłowody oraz inne urządzenia elektroniczne. W 2013 r. w fabryce wdrożono masową produkcję wysoko zaawansowanych materiałów OLED.

Sprawdź, za co uczestnicy cenią to szkolenie:

Czerwcowa wyprawa do Japonii to niezwykłe doświadczenie zawodowe połączone z wielką przygodą. Podczas perfekcyjnie przygotowanego wyjazdu, mogliśmy zapoznać się z organizacją ochrony zdrowia w Japonii, szczegółowo zwiedzić szpitale o różnych profilach i różnym poziomie referencyjności. W szpitalach samorządowych, prywatnych i uniwersyteckich mieliśmy okazję wysłuchać wykładów o problemach zdrowotnych Japonii, ich rozwiązywaniu i zarządzaniu szpitalami. Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób Japończykom udaje się osiągnąć w ośrodkach medycznych najwyższą efektywność na świecie, przy nakładach na opiekę zdrowotną niższych od średniej krajów ODCE. Osobiście największe wrażenie zrobili na mnie ludzie – ich pracowitość i życzliwość. Ośrodek uniwersytecki kończący ostatni etap badań nad szczepionką i jednocześnie lekiem na raka, oraz zabiegi radioterapeutyczne z użyciem systemu „Varian” najnowszej generacji. Z drugiej strony proste rozwiązania organizacyjne i epidemiologiczne, porządkujące pracę personelu na każdym etapie, których przeszczepienie do naszych szpitali jest możliwe bez wielkich nakładów. Nie można nie wspomnieć o doskonałym towarzystwie doświadczonych managerów opieki zdrowotnej w Polsce, oraz managerów i przedsiębiorców reprezentujących inne branże gospodarki. Nasz wspólny wyjazd , możliwość wymiany poglądów i bieżących dyskusji oceniam jako wartość dodaną do projektu.

Dariusz Oleński

MBA, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, I EDYCJA, 2015

Merytoryczna strona wyjazdu do Japonii była zaskakująco dobra. Zarówno spotkania z zarządami szpitali, jak i wizyty w tych szpitalach były doskonale przygotowane. Do tego dochodziła możliwość swobodnego prowadzenia rozmów i dyskusji, zadawania licznych pytań, podzielenie się swoimi opiniami. Są to wartości nie do przecenienia, które firma Langas Group zaoferowała wraz z wyjazdem.

dr hab. Maria Węgrzyn

Prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, II edycja, 2016

Prowadzenie i wspieranie projektów doskonalących to moja codzienna praca. Do tego uzupełnianie wiedzy na podstawie szkoleń i dostępnej literatury. Ale dopiero wyjazd do Japonii i możliwość zobaczenia tamtejszych fabryk i systemów oraz porozmawiania z mieszkańcami Japonii dał mi możliwość uzupełnienia wiedzy o kluczowych elementach kultury japońskiej. Poznanie tych elementów pozwala zrozumieć, czym jest kaizen i jakie różnice panują dziś w kulturze japońskiej i polskiej w prowadzeniu kaizen. Tej wiedzy nie znajdę ani w książkach, ani na szkoleniach. Jadąc do Japonii, nie przypuszczałem nawet, że tak wiele się dowiem. Rzecz godna uwagi i podziwu – dyscyplina i 5S. Te elementy to podstawa ciągłego doskonalenia i z tymi elementami mamy my Polacy największe problemy, choć oczywiście nie wszędzie.

Witold Białczak

Lean Promotion & Six Sigma Supervisor , TRW Polska

Zdobądź know-how, które poznało już XX firm:

Cena, termin, miejsce:

TERMIN:

1—9 lipca 2021R.

MIEJSCE SZKOLENIA:

Okinawa, Japonia, Korea Południowa

Zobacz centrum konferencyjne

CENA:

Zgłoszenie do :
Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/konradlangas/ftp/www_langas/wp-content/plugins/webtec-langas/template/wt-la-course-price-info.php on line 51
PLN + 23% VAT
Warning: A non-numeric value encountered in /home/konradlangas/ftp/www_langas/wp-content/plugins/webtec-langas/template/wt-la-course-price-info.php on line 55
- Obniżasz koszt o 100%
Zgłoszenie do :
Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/konradlangas/ftp/www_langas/wp-content/plugins/webtec-langas/template/wt-la-course-price-info.php on line 51
PLN + 23% VAT
Warning: A non-numeric value encountered in /home/konradlangas/ftp/www_langas/wp-content/plugins/webtec-langas/template/wt-la-course-price-info.php on line 55
- Obniżasz koszt o 100%
Zgłoszenie od 31/05/2020: 17 829 PLN + 23% VAT - Obniżasz koszt o 21%

Cena zawiera:
Wizyty w szpitalach, fabrykach, wykłady
Transport wewnętrzny, autokarowy oraz kolejowy
Pełne wyżywienie wg programu
Opiekę polskojęzycznego przewodnika i tłumacza


Cena nie zawiera:
przelotu

Uwagi:
Opłata za przelot na trasie
- w klasie economy - 4 200 PLN netto
- w klasie premium (szersze fotele, rozkładane do kąta 45 stopni) - 9 200 pln netto
- w klasie biznes (flat bed, fotel rozkładający się do kąta 180 stopni, łóżko z wieloma funkcjami masażu, wyżywienie ultra all inclusive) - 16 900 PLN netto

Dopłata do pokoju 1-osobowego - 2 940 PLN netto


ZAREZERWUJ MIEJSCE
100% GWARANCJI SATYSFAKCJI
Rozwijaj kompetencje bez ryzyka!


Skorzystaj ze 100% gwarancji satysfakcji – jeżeli w ciągu 2 pierwszych godzin szkolenia uznasz, że nie spełnia ono Twoich oczekiwań, możesz po prostu oddać materiały szkoleniowe na stanowisku obsługi klienta, a otrzymasz całkowity zwrot kosztu szkolenia.


Masz pytania?

Przemysław Mordarski
project manager
p.mordarskik@langas.pl
22 355 24 00

SKONTAKTUJ SIĘ
Masz pytania?

Przemysław Mordarski
project manager
p.mordarskik@langas.pl
22 355 24 00

Aktualna cena udziału:
22 670 PLN + 23% VAT

Gwarancja:
100% gwarancji zadowolenia– otrzymasz zwrot kosztu szkolenia, jeśli zrezygnujesz z udziału w ciągu pierwszych 2 godzin szkolenia!

Potrzebujesz zorganizować to szkolenie jako zamknięte? Chcesz dopasować program do potrzeb Twojej firmy?

SKONTAKTUJ SIĘ

PODOBNE SZKOLENIA:

Strategia, Przywództwo Szkoła Copywritingu z Pawłem Tkaczykiem
Szkoła Copywritingu z Pawłem Tkaczykiem
więcej
Strategia, Przywództwo Efektywne techniki pracy ze stresem
Efektywne techniki pracy ze stresem
więcej
Strategia, Przywództwo Autoprezentacja i wystąpienia publiczne z Dorotą Deląg (z uwzględnieniem wystąpień wirtualnych)
Autoprezentacja i wystąpienia publiczne z Dorotą Deląg (z uwzględnieniem wystąpień wirtualnych)
więcej
Strategia, Przywództwo e-POWER MANAGER z dr Pawłem Fortuną
e-POWER MANAGER z dr Pawłem Fortuną
więcej
Strategia, Przywództwo Zostań angażującym liderem (i wciągnij ludzi na szczyt)
Zostań angażującym liderem (i wciągnij ludzi na szczyt)
więcej

ZAUFAŁO NAM JUŻ 5000+ FIRM

OPINIE O NASZYCH SZKOLENIACH

Bardzo przydatne z punktu widzenia praktyki w działaniach organów spółek, zmian w przepisach i działalności Biura Zarządów.
Bogusław Bujak, PGE Elektrownia Opole S.A.

Jedno z najlepszych szkoleń na jakich byłam. Bardzo dużo case’ów.
Wioletta Bień, Boryszew ERG S.A.

Wysoki poziom wiedzy wykładowców, organizacja i obsługa na wysokim poziomie.,
Violetta Zydlewska, BUDOPOL S.A.