Isao Yoshino

Isao Yoshino

Specjalizuje się w metodzie rozwiązywania problemów A3

Prowadzone kursy

Isao Yoshino spędził 40 lat w Toyocie, pracując na wielu kierowniczych stanowiskach w różnych działach. Przede wszystkim był jedną z głównych sił napędowych mało znanego programu Toyoty Kanri Nouryoku (Kan-Pro), inicjatywy rozwoju menedżerów (zwłaszcza dla tych spoza produkcji), która spopularyzowała użycie A3 jako standardowej metody rozwiązywania problemów.

Program Kan-Pro został opracowany w 1978 roku przez Masao Nemoto, który kierował udaną inicjatywą Toyoty Deming Prize w 1965 roku. Yoshino był jednym z 4 pracowników odpowiedzialnych za szkolenie dwóch tysięcy menedżerów z całej firmy. Każdy lider miał opracować swoje własne hoshin kanri w formacie A3, wdrożyć je i co sześć miesięcy przekazywać swoim menedżerom informacje zwrotne na ten temat.

W 1983 roku został poproszony o kierowanie nowo utworzonym programem szkoleniowym dla liderów warsztatów w zakładzie NUMMI w Fremont w Kalifornii. Celem było pokazanie liderom, jak Toyota chce prowadzić fabrykę, przenosząc ich na 3 tygodnie do fabryki Takaoka w Nagoi i łącząc ich z japońskimi odpowiednikami, aby dowiedzieć się, jak działa TPS.

Od 2008 roku wykłada na Uniwersytecie Nagoya Gakuin.

prowadzone kursy:

Artykuły:
Zobacz więcej artykułów

Masz pytania?

Przemysław Mordarski
project manager
p.mordarski@langas.pl
+48223552400

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU