Szkolenia menedżerskie - osiągaj więcej i pracuj lepiej

Zobacz wszystkie / Znaleziono 302
Kompetencje menadżerskie

Szkolenia menedżerskie - osiągaj więcej i pracuj lepiej

Jarosław Petz
Langas Regtech, 12/03/2021

Jesteś menedżerem z doświadczeniem, a może dopiero awansowałeś? Wiesz, jaką chcesz podążać ścieżką, a z drugiej strony czujesz, że coś Cię blokuje? Dzisiaj przedstawiamy Ci, dlaczego warto wybrać się na szkolenie menedżerskie i na co zwrócić uwagę przy wyborze szkolenia.

Szkolenia menedżerskie dla kogo?

Dużo osób myśli, że szkolenia menedżerskie są dobre dla osób początkujących. Nie do końca jest to prawdą, bo przy wyborze szkolenia trzeba wziąć pod uwagę jego program i dopasować go do swoich kompetencji. Szkolenie menedżerów może odbywać się na różnym stopniu. Menedżer, który dopiero awansował na to stanowisko, potrzebuje wprowadzenia i pokierowania swoją ścieżką. Natomiast menedżer z doświadczeniem powinien brać udział w szkoleniach, aby pogłębiać swoje kompetencje i uzupełniać wiedzę z zakresu, w którym sam czuje, że ma braki. Brak umiejętności nie jest powodem do wstydu, czy do wykluczenia z funkcji, a impulsem do zdobywania nowych doświadczeń i kwalifikacji.

Jesteś menedżerem? Zastanów się, w jakim obszarze masz największe problemy, co sprawia, że nie jesteś zadowolony z efektów swoich działań. Dokumentacje, sprawozdania, a może brak umiejętności budowy odpowiedniej relacji z pracownikami? Komunikacja w zespole jest średnia? Może sposób, w jaki ją przeprowadzasz, czy przekazujesz informacje pracownikom jest nieadekwatny do uwarunkowań w grupie? Właśnie takie drobne, mniejsze lub większe elementy sprawiają, że powinieneś zainteresować się szkoleniem menedżerskim.

Przygotuj się do roli menedżera i określ swoje kompetencje

Awansowałeś na stanowisko menedżerskie? Szkolenie menedżerskie to dla Ciebie szansa na określenie ścieżki, którą chcesz podążać. Możliwość poznania kluczowych kompetencji i poszerzenia swojej wiedzy. Poznanie podstaw pracy menedżera, a także narzędzia usprawniające pracę w zespole i umożliwiające efektywne zarządzanie.

Czego spodziewać się na szkoleniu menedżerskim?

Jak już wspominaliśmy wcześniej, zależne jest to od doświadczenia na tym stanowisku. Przyjmując jednak, że jesteś świeżo po awansie przybliżymy Ci ogół zagadnień, jakie powinny znaleźć się na szkoleniu dla menedżerów.

Kluczowe aspekty szkolenia menedżerskiego

 • Omówienie zagadnień związanych z rolą menedżera.
 • Realizacja i wyznaczanie celów i zadań.
 • Komunikacja dla menedżera.
 • Egzekwowanie i poprawne delegowanie zadań.
 • Informacja zwrotna w relacji menedżer-pracownik i rozwój pracownika.
 • Angażowanie i motywowanie zespołu.

Każdy z tych aspektów odnosi się do bardziej szczegółowych zagadnień, które poruszane są na szkoleniach. Przykładowo dla zagadnienia informacja zwrotna i rozwój, możesz spodziewać się poruszenia takich kwestii jak;

 • Po pierwsze doceniaj! Jak to robić?
 • Feedforward zamiast feedbacku – jak udzielać informacji zwrotnej, która działa?
 • Linia interwencji i sankcje – czyli co robić, gdy coś nie działa?
 • Ocena okresowa – dobre praktyki.
 • Rozwój z sensem – jak rozwijać pracownika efektywnie i z pożytkiem dla wszystkich?

Zaprezentowany przykład zagadnień pochodzi z naszego szkolenia Zostałeś liderem zespołu i co dalej?. Jest to jedno ze szkoleń kierowanych do początkujących liderów, a także dla kandydatów na stanowisko menedżerskie. Sprawdź, jakie jeszcze poruszamy zagadnienia i zapisz się na szkolenie.


Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU