31 marca—1 kwietnia 2022R., Lipsk, Drezno

Lean manufacturing best practice tour: Porsche Lipsk i VW Drezno

Proces produkcji w fabryce Porsche i Volskwagena na żywo

ZAREZERWUJ MIEJSCE

PRODUKCJA, KOMPETENCJE MENADŻERSKIE

Zwiększ wartość swojej firmy dzięki zdobytej wiedzy!

Jeśli szukasz praktycznego spojrzenia na proces produkcyjny z perspektywy skupienia się na wartości dodanej i eliminacji marnotrawstwa, zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Podczas specjalnie przygotowanej wizyty studyjnej w najnowocześniejszych zakładach zapoznamy się z najnowszymi trendami w zakresie stosowania koncepcji lean manufacturing.

Tym razem za kluczowy benchmark rozwiązań wyznaczyliśmy fabrykę Porsche w Lipsku oraz tzw. „szklaną” fabrykę Volkswagena w Dreźnie. Przedstawione rozwiązania będą obejmowały branżę automotive, ale z łatwością będą mogli je Państwo również zaimplementować do swoich branż.

W trakcie wyjazdu do Saksonii odwiedzimy fabryki Porsche w Lipsku oraz Volkswagen w Dreźnie. Nasza wizyta studyjna poświęcona analizie najlepszych światowych praktyk i narzędzi w optymalizacji procesów produkcyjnych oraz logistycznych, które będzie dla nas analizować towarzyszący nam ekspert.

Celem przewodnim wizyty jest obserwacja najlepszych rozwiązań dla optymalizacji produkcji i logistyki, a także wymiana doświadczeń między zaproszonymi przez nas gośćmi i uczestnikami.

Lipska montownia Porsche stosuje najnowsze rozwiązania w zakresie produkcji samochodów, ponieważ jej celem jest sprostanie wymaganiom i oczekiwaniom klientów. Nowoczesny, modułowy system wytwarzania umożliwia elastyczną, zorientowaną na potrzeby, produkcję samochodów. Ponadto bliska współpraca ze sprawdzonymi usługodawcami sprawia, że proces produkcyjny może być w każdej chwili dynamicznie dostosowany do bieżących wymagań.

Co więcej, produkcja modułowa poprawia jakość i obniża koszty. Porsche musi spełniać najwyższe możliwe wymagania jakościowe. Spełnienie obowiązku dostarczenia najlepszej możliwej jakości, to wytwarzanie samochodów bez żadnych wad na każdym etapie produkcji. Indywidualni pracownicy są odpowiedzialni za eliminowanie defektów tam, gdzie się pojawią lub gdzie zostaną odkryte. Przed dostarczeniem, każdy samochód jest dokładnie testowany. Później doświadczeni pracownicy testują każdy pojazd na fabrycznym torze testowym. System kontroli produkcji elektrycznej i jakości wspiera on-line produkcję samochodów zgodnie z harmonogramem i wymaganiami. Dla każdego cyklu zakres prac jest wizualizowany w odniesieniu do danego pojazdu, a zauważone szczegóły mogą zostać wprowadzone bezpośrednio poprzez ekran dotykowy.

W Porsche w Lipsku system ten zastępuje dokumentację jest to fabryka pozbawiona dokumentów papierowych. W każdej chwili możliwa jest statystyczna ocena zarejestrowanych danych pod kątem ukierunkowanej analizy błędów. Umożliwia to skuteczne opracowanie i wdrożenie rozwiązań.

„Szklana fabryka” w Dreźnie rozpoczęła w styczniu 2021 seryjną produkcję w pełni elektrycznego ID.3. Jest już czwarty na świecie zakład produkujący samochody elektryczne Volkswagena w oparciu o Modular Electric Drive Toolkit. 

Główny celem zakładu w Dreźnie jest działać jako „latarnia morska” dla Volkswagena w Niemczech, oferując klientom, odwiedzającym i gościom holistyczne doświadczenie rodziny pojazdów ID. rodziny – od wstępnych porad i jazd próbnych, przez wizyty produkcyjne, współtworzenie ID.3 i ID.4 po przekazywanie użytkownikom gotowych pojazdów elektrycznych. Dodatkowym celem jest rozwój ośrodka badawczo-innowacyjnego, który prowadzi innowacyjne projekty na skalę pilotażową do późniejszego wykorzystania w zakładach Volkswagena o dużej produktywności.

Stacja testów funkcjonalnych w Dreźnie jest dalej rozbudowywana. Stanowi integralną część ogólnoświatowej sieci stacji testowych zajmujących się ogólnym rozwojem pojazdów. Jego główne punkty: testowanie systemów wspomagania, mobilnych usług online, silników i podwozi.

Ponadto w „szklanej fabryce” rozpoczęta zostanie produkcja 4.0. Naczelną zasadą jest tu automatyzacja i cyfryzacja złożonych operacji w zakresie montażu i logistyki. W szczególności fabryka będzie działać jako planowany zakład pilotażowy w Spółce w celu opracowania i zastosowania nowych technologii w rzeczywistych procesach seryjnych.

Korzyści

Dlaczego fabryka Volkswagena?

 • Drezdeńska „szklana fabryka” jest centrum innowacji i badań nad rozwojem systemów produkcyjnych VW, a w szczególności aut elektrycznych i hybrydowych.
 • Będziemy mieć okazję jeszcze bardziej zbliżyć się do ID.3 podczas produkcji. Podczas wizyty studyjnej Hands-On-Production będziemy towarzyszyć pojazdom na linii produkcyjnej. Na stanowiskach montażowych będziemy samodzielnie „dotykać” procesu produkcyjnego!
 • Podczas wizyty towarzyszący nam ekspert Volkswagena udzieli nam dalszych informacji i wglądu w etapy montażu ID.3. Będziemy mieć również możliwość odwiedzenia Volkswagen Lounge, aby szczegółowo poznać nowy całkowicie elektryczny pojazd i dowiedzieć się wszystkiego o mobilności elektrycznej.

Dlaczego fabryka Porsche?

 • Procesy produkcji i logistyki w tej fabryce są przykładem praktycznego spojrzenia na proces z perspektywy skupienia się na wartości dodanej i eliminacji marnotrawstwa.
 • Po zwiedzaniu „odchudzonej firmy” uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniami i podyskutować na temat zdobytej wiedzy podczas lunchu w Muzeum Porsche.

Uczestnicy

Wizyta studyjna w Porsche i Volkswagenie to także okazja do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń.
Zabieramy ze sobą:

 • Dyrektorów operacyjnych, członków zarządu, rad nadzorczych.
 • Team leaderów, szefów zmiany, szefów utrzymania ruchu, dyrektorów technicznych, dyrektorów logistyki.
 • Szefów działów finansowych, HR oraz wszystkie osoby zainteresowane wdrażaniem lean management w swojej firmie.

Program

DZIEŃ 1 / 31 marca 2022

9:00  Wyjazd do Lipska autokarem z Wrocławia

14.30 Zwiedzanie fabryki Porsche w Lipsku (proces produkcji modeli Panamera i Macan na jednej linii produkcyjnej, SMED i VSM w praktyce produkcyjnej w „zlinowanym” zakładzie produkcyjnym)

Lunch w Muzeum Porsche

16.30   Przejazd do hotelu w Lipsku

17:30   Warsztaty lean manufacturing – retrospekcja wizyty w Porsche

Zespół produkcyjny w organizacji lean na przykładzie wdrożenia kultury ciągłego doskonalenia produkcji w Porsche

  • Zespół produkcyjny, czyli jak sprawić, aby ,,chciało się coś zmienić”
  • Kluczowe techniki zarządzania produkcją w Porsche
  • Najważniejsze zasady odchudzonej produkcji – co zauważyliśmy (a czego nie) w Porsche
  • 5M – czyli diagnoza problemów na wyciągnięcie ręki
  • Jak rozpoznać marnotrawstwo = MUDA?
  • Czym tak naprawdę różni się czynność dodająca wartość (VA) od czynności niedodającej wartości (NVA)
 •  

20:00   Kolacja

DZIEŃ 2 / 1 kwietnia 2022

9:00    Wyjazd do Drezna autokarem z Lipska

11.00   zwiedzanie fabryki Volkswagena w Dreźnie

             lunch w „szklanej fabryce”

13:00   zwiedzanie Drezna z przewodnikiem / czas wolny

20.30   przyjazd do Wrocławia

Metody:

​Zamiast uczyć się na własnych błędach skorzystaj z doświadczeń najlepszych firm produkcyjnych na świecie.

Sprawdź, za co uczestnicy cenią to szkolenie:

Świetna okazja do wymiany praktyk i doświadczeń pomiędzy uczestnikami wizyty studyjnej z zakresu lean oraz do podejrzenia jak to robią najlepsi na rynku

Grzegorz Stojanowski

Kierownik Produkcji, KIRCHHOFF Polska

​Intensywne

Karol Niedziałkowski

Koordynator Utrzymania Ruchu, MICHELIN Polska S.A.

Bardzo inspirujące spotkanie, podsuwające wiele praktycznych rozwiązań.

Zbigniew Ciepluch

Kierownik wydziału produkcji, JKT

Doskonała możliwość nawiązania współpracy doskonalącej działalność każdej firmy, powiązana z praktyczną dyskusją o sposobach, narzędziach i rozwiązaniach z zakresu LEAN MANUFACTURING

Zdobądź know-how, które poznało już ponad 30 firm:

Cena, termin, miejsce:

TERMIN:

31 marca—1 kwietnia 2022R.

MIEJSCE SZKOLENIA:

Lipsk, Drezno

Zobacz centrum konferencyjne

CENA:

Zgłoszenie do 01/02/2022: 3 670 PLN - Obniżasz koszt o 16%

Cena zawiera:
uczestnictwo w wizytach studyjnych w fabrykach z ekspertem lean manufacturig
uczestnictwo w warsztacie lean manufacturing
przejazd autokarem Wrocław-Lipsk-Drezno-Wrocław
materiały, certyfikat
opieka przewodnika

Cena nie zawiera:
noclegu w hotelu w Lipsku
Jeżeli chcielibyście Państwo dokonać rezerwacji za naszym pośrednictwem, przy rezerwacji prosimy o zaznaczenie interesującej Państwa opcji noclegu.
Uwaga, ostateczna cena noclegu może się nieznacznie zmienić w zależności od wahań kursu euro

Uwagi:
Ze względu na wymogi obowiązujące w na terenie Saksonii, w projekcie mogą wziąć udział wyłącznie osoby posiadające:
- ważny certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 lub
- zaświadczenie o przejściu zakażenia COVID-19 z oficjalnym tłumaczeniem na język angielski

Osoby nie posiadające jednego z powyższych dokumentów mogą nie zostać wpuszczone do fabryk na terenie Niemiec ani do hotelu.
Organizator nie będzie ponosić w takim przypadku odpowiedzialności za brak możliwości uczestnictwa takiej osoby w projekcie.

ZAREZERWUJ MIEJSCE
100% GWARANCJI SATYSFAKCJI
Rozwijaj kompetencje bez ryzyka!


Skorzystaj ze 100% gwarancji satysfakcji – jeżeli w ciągu 2 pierwszych godzin szkolenia uznasz, że nie spełnia ono Twoich oczekiwań, możesz po prostu oddać materiały szkoleniowe na stanowisku obsługi klienta, a otrzymasz całkowity zwrot kosztu szkolenia.


Masz pytania?

Agnieszka Tworzyńska
project manager
a.tworzynska@langas.pl
22 355 24 00

SKONTAKTUJ SIĘ
Masz pytania?

Agnieszka Tworzyńska
project manager
a.tworzynska@langas.pl
22 355 24 00

Cena: 4 380 PLN
Aktualna cena udziału:
3 670 PLN
do zmiany ceny zostało 65 dni

Gwarancja:
100% gwarancji zadowolenia– otrzymasz zwrot kosztu szkolenia, jeśli zrezygnujesz z udziału w ciągu pierwszych 2 godzin szkolenia!

Potrzebujesz zorganizować to szkolenie jako zamknięte? Chcesz dopasować program do potrzeb Twojej firmy?

SKONTAKTUJ SIĘ

PODOBNE SZKOLENIA:

Kompetencje menadżerskie Autoprezentacja i wystąpienia publiczne z Dorotą Deląg (z uwzględnieniem wystąpień wirtualnych)
Autoprezentacja i wystąpienia publiczne z Dorotą Deląg (z uwzględnieniem wystąpień wirtualnych)
więcej
Kompetencje menadżerskie Zostań angażującym liderem (i wciągnij ludzi na szczyt)
Zostań angażującym liderem (i wciągnij ludzi na szczyt)
więcej
Kompetencje menadżerskie Zarządzanie stresem wg Wojciecha Eichelbergera
Zarządzanie stresem wg Wojciecha Eichelbergera
więcej
Kompetencje menadżerskie Zarządzanie zespołem na odległość
Zarządzanie zespołem na odległość
więcej

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU