Katarzyna Saganowska w swojej karierze zawodowej jest odpowiedzialna za tworzenie i zapewnienie procesów oraz procedur w obszarze ryzyka i zgodności w ramach struktur regionalnych i globalnych międzynarodowych organizacji. Jako Globalny Dyrektor ds. Ryzyka i Compliance odpowiadała za zapewnienie zgodności w procesach KYC, KYB, KYS, procesie screening’u oraz analizie ryzyka sankcyjnego w Grupie TMF, w ponad 80 jurysdykcjach, zarządzając 50 osobowym zespołem specjalistów, ekspertów i kierowników. Koncentrując się jednocześnie na wspieraniu właściwej kultury zgodności w zakresie analizy ryzyka z obszarów: AML, Sankcji, Konfliktu Interesów (COI), Przeciwdziałaniu Korupcji (ABC), Ochronie reputacji, Whistleblowing’u, analizy ESG i innych typowych dla sektora usług outsourcing’u.
Swoje doświadczenie w zakresie obszaru zgodności regulacyjnej i oceny ryzyka, budowa także w branży logistycznej (Grupa DSV) i branży nieruchomości (Grupa JLL), gdzie również odpowiadała za analizie ryzyka i zapewnieniu zgodności oraz nadzorowała zespoły ds. Ryzyka i Compliance.
Jest aktywnym wykładowcą studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego oraz trenerem w Instytucie Compliance oraz Centrum Szkoleń Langas. Autorka wielu artykułów, w których chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat trendów w obszarze compliance oraz istotnych zmian regulacyjnych.
Absolwentka: Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami (Szkoła Główna Handlowa), Podyplomowych Studiów Polityki Compliance w Organizacji, Podyplomowych Studiów LLM Międzynarodowego Prawa Handlowego (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz Executive Master in Business Administration (Akademia Leona Koźmińskiego).
W 2022 założyła firmę doradczo-szkoleniową Make Your Compliance Easier aby wspierać organizacje w projektowaniu i wdrażaniu systemów zarządzania zgodnością i wspólnie z klientami budować odporność ich organizacji na czynniki ryzyka typowe dla obszaru ich działaności biznesowej.
prowadzone kursy:
Artykuły:
Zobacz więcej artykułówMasz pytania?
Agnieszka Tworzyńska
Project Manager
a.tworzynska@langas.pl
+48 512 773 769