Compliance – co przeczytać?

Co to jest compliance – jak pogłębić swoją wiedzę?

Zobacz wszystkie / Znaleziono 59
Compliance, AML

Compliance – co przeczytać?

Paweł Kuskowski, Coinfirm, 10/02/2020

Co to jest compliance?

Na pewno znasz już to pojęcie, które cieszy się na polskim rynku coraz większym zainteresowaniem. W związku z tym powstaje coraz więcej źródeł związanych z tym zagadnieniem. Jeśli dopiero zapoznajesz się z tematyką compliance i chcesz się dowiedzieć czym jest, poza ogólnymi definicjami, warto zajrzeć w kilka rzetelnych źródeł. Wartymi uwagi są zarówno tradycyjne książki jak i internetowe źródła, czy też czasopisma. Polecamy niektóre z nich.

Compliance w przedsiębiorstwie – literatura i polecane strony internetowe

 1. Bartosz Makowicz „Compliance w przedsiębiorstwie”
  Jest to absolutna podstawa jeśli chodzi o lekturę dotyczącą compliance. Z niej dowiecie się dokładnie czym jest compliance, jakie są poszczególne jego elementy oraz jak wprowadzić w swoim przedsiębiorstwie strukturę zarządzania opartą o to zagadnienie. Książka znajdzie uznanie osób zainteresowanych tematem ogólnie ale przede wszystkim jest skierowana do kadr zarządzających w firmie i firm konsultingowych.
 2. Zarządzanie Ryzykiem Korporacyjnym. Zintegrowana Struktura Ramowa
  Jest to publikacja, która bardzo dokładnie przedstawia zagadnienie jakim jest system zarządzania ryzykiem w fimie. Wyczerpuje temat poprzez kilka istotnych punktów takich jak – środowisko wewnętrzne, określenie celów, identyfikacja celów, reakcja na ryzyko oraz kilka innych
 3. Compliance i Zarządzanie
  To strona internetowa czasopisma o tym samym tytule. Na niej znajdziemy wiele interesujących zagadnień dotyczących tematyki compliance i pokrewnych, dowiemy się czym jest system zarządzania ryzykiem oraz wiele innych. To aktualne źródło wiedzy na ten temat, dlatego warto zapoznać się zarówno z samym czasopismem jak i stroną internetową.
 4. CompliancePolska.pl
  Jedna z głównych stron internetowych, dotyczących compliance, założona przez Stowarzyszenia Compliance Polska, działającego w Polsce od 2011 roku. Znajdziemy tam również wiele interesujących informacji w postaci artykułów znajdujących się w strefie wiedzy oraz aktualności związane z tematem.

SZKOLENIA POWIĄZANE

ZAUFAŁO NAM JUŻ 5000+ FIRM

OPINIE O NASZYCH SZKOLENIACH

Bardzo przydatne z punktu widzenia praktyki w działaniach organów spółek, zmian w przepisach i działalności Biura Zarządów.
Bogusław Bujak, PGE Elektrownia Opole S.A.

Jedno z najlepszych szkoleń na jakich byłam. Bardzo dużo case’ów.
Wioletta Bień, Boryszew ERG S.A.

Wysoki poziom wiedzy wykładowców, organizacja i obsługa na wysokim poziomie.,
Violetta Zydlewska, BUDOPOL S.A.