20—28 maja 2022R., Japonia&Korea

3rd Japan Kaizen Experience Tour

Empowered by Toyota Motors! Wyjazd organizowany we współpracy z centrum szkoleniowym Toyota.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

PRODUKCJA, ZARZĄDZANIE, JAPAN KAIZEN

Zapraszamy Państwa na wyprawę do kraju znajdującego się w czołówce najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie państw według World Economic Forum. Organizując tę wyprawę, chcemy zainspirować polskich menadżerów nowymi kierunkami rozwoju. Japonia tworzy właśnie nową wielką ekonomię, w której obsesja na punkcie jakości, satysfakcji klienta i wyprzedzania potrzeb stała się czynnikiem kulturowym, a zarządzanie zmianą – codziennością i drogą do doskonałości biznesowej. Tutaj zysk, mimo że schodzi na drugi plan, staje się nieodzownym towarzyszem mistrzowsko zarządzanej firmy w oparciu o filozofię Kaizen.

Po raz kolejny Toyota udowadnia nam, że jej system zarządzania jest najskuteczniejszy na świecie, odporny nawet na pandemię Covid 19. Zysk operacyjny za czwarty kwartał podskoczył aż o 92% w porównaniu do spadków konkurencji!

Największy na świecie producent samochodów przewidział sposób, w jaki pandemia wpływie na łańcuch dostaw, wprowadzając politykę gromadzenia chipów, dzięki czemu produkcja nie została zachwiana. W tym samym czasie Volkswagen, General Motors, Ford czy Honda zostali zmuszeni do spowolnienia lub zawieszenia części produkcji.

Zapraszamy na study tour po najlepszych fabrykach Japonii. To wyprawa nie tylko dla osób związanych z firmami produkcyjnymi, ale dla wszystkich otwartych umysłów zainteresowanych ciągłym doskonaleniem i podnoszeniem jakości.

To idealne miejsce do stworzenia własnych rozwiązań najnowszej generacji, optymalnych dla Twojej organizacji i jej specyficznej kultury.

W programie:

 • Porównanie najefektywniejszych światowych rozwiązań w zakresie optymalizacji procesów biznesowych,
 • Wizyta w fabryce Lexusa– najnowocześniejszej fabryce koncernu Toyota,
 • Wizyta w TOTO – najlepiej zarządzanej japońskiej fabryce w oparciu o Kaizen
 • Wizyta w dwóch najbardziej efektywnych fabrykach Toyota oraz Mitsubishi,
 • Rozmowy z menadżerami odwiedzanych zakładów na temat wdrożonych rozwiązań,
 • Wizyta na Okinawie – „Japońskich Hawajach”,
 • Benchmarking tour w Port Hillock – sekret długowieczności Japończyków w odniesieniu to strategii przywództwa, hierarchii wartości, holistycznego podejścia do życia w przełożeniu na wewnętrzne relacje pracowników w przedsiębiorstwie.

Korzyści:

Zapraszamy na 3rd Japan Kaizen Experience, tygodniową wyprawę podczas której:

 • Zainspirujesz się rozwiązaniami organizacji i zarządzania największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie koncernów na świecie,
 • Poznasz sposób jakościowego myślenia w zarządzaniu analizując Toyota Production System,
 • Zobaczysz na żywo proces produkcji w japońskich fabrykach: Toyota, Lexus, Toto, Daihatsu,
 • Zgłębisz koncepcję zarządzania zmianą i wielopokoleniowego dążenia do doskonałości biznesowej KAIZEN,
 • Weźmiesz udział w dyskusjach i wykładach prowadzonych przez japońskich menadżerów oraz polskich ekspertów,
 • Zanurzysz się w japońskiej kulturze i zrozumiesz sposób myślenia Japan Kaizen, który w ciągu kilkudziesięciu lat doprowadził całą gospodarkę i miliony przedsiębiorstw do rozkwitu.

Uczestnicy

Wyjazd adresujemy do:

 • Prezesów Zarządu
 • Członków Zarządu
 • Dyrektorów Produkcji
 • Dyrektorów Zarządzających
 • Właścicieli firm produkcyjnych
 • Menedżerów produkcji
 • Osoby zainteresowane ideologią LEAN i KAIZEN

Zobacz relację z poprzednich edycji

Program:

DZIEŃ 1

15:00 Wylot do Japonii

DZIEŃ 2

13:00 Przylot na Okinawę

 • Wprowadzenie do Lean
 • System Produkcyjny Toyota w praktyce: przegląd koncepcji Japan Kaizen, podstawowe informacje dotyczące japońskiej kultury i podejścia do zarządzania oraz pracy

18:00 Kolacja powitalna

DZIEŃ 3

Zwiedzanie Okinawy – wyspa nazywana japońskimi Hawajami urzeka pięknymi plażami. Jej rola historyczna kryje za sobą jednak również odmienny charakter – to tutaj rozegrała się jedna z z najkrwawszych i decydujących bitew II wojny światowej. Odbędziemy podróż śladami tych wydarzeń.

DZIEŃ 4

Plażowanie, możliwość nurkowania z rekinami wielorybimi

 

13:00-16:00 Benchmark Tour wizyta w Port Hillock – domu spokojnej starości, który jest przykładem doskonałej opieki nad starzejącym się lecz długowiecznym społeczeństwem. Strategia zarządzania visual management oraz premium senior care w najlepszym wydaniu.

19:00 przelot do Nagoii

DZIEŃ 5

9:00-12:00 Factory tour „u źródła”

Zwiedzanie fabryki Toyota Motors – Lexus Behind the Scenes – Japan Kaizen.
Budowa karoserii i montaż samochodów, linie wielomodułowe w praktyce, funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce.
Lean management w oryginalnym wydaniu.

 

14:00-16:00 Zwiedzanie fabryki Daihatsu Kyushu – super lean plant.
Proces produkcji w fabryce lidera rynku mini-pojazdów, funkcjonowanie jednej z najnowszych i najbardziej odchudzonych fabryk w Japonii uosabiających koncepcję SSC (Simple, Slim, Compact). To podejście umożliwia zmniejszenie ilości zużywanej energii CO2 emitowanego podczas produkcji pojazdów.

DZIEŃ 6

9:00-11:00 Zwiedzanie zakładu produkcyjnego TOTO Plant1 – making Japan Kaizen Fun!: proces produkcyjny ceramiki sanitarnej w niesamowicie czystych warunkach, innowacyjne i efektywne rozwiązania Kaizen w fabryce

12:00-14:00 Zwiedzanie zakładu produkcyjnego TOTO Plant 2 – making own Machines: proces produkcyjny armatury łazienkowej, skuteczna konserwacja profilaktyczna maszyn i urządzeń (preventive maintance), przykład skutecznego, bardzo dużego delegowania uprawnień pracownikom, bardzo dobre wdrożenie i zastosowanie Visual Management w codziennym zarządzaniu fabryką.

przejazd od Kyoto

DZIEŃ 7

Zwiedzanie Kyoto – stolicy Japonii i rezydencji cesarza od 794 do 1868 roku. Jest to jedno z dziesięciu największych miast w kraju z populacją 1,5 miliona ludzi. Na przestrzeni wieków Kyoto było niszczone przez wiele wojen i pożarów, ale ze względu na wyjątkową wartość historyczną miasto zostało skreślone z listy miast docelowych dla bomby atomowej i uniknęło zniszczenia podczas II wojny światowej.
W mieście zachowały się niezliczone świątynie, kapliczki i inne bezcenne historycznie budowle.

DZIEŃ 8 / grupa podstawowa

10:00-18:00 Wizyta w zakładach Toyota Nagoya oraz Mitsubishi

DZIEŃ 9

Czas wolny na zakupy

Popołudniowy wylot do Europy

DZIEŃ 8 / grupa rozszerzona

10:00-18:00 Wizyta w zakładach Toyota Nagoya oraz Mitsubishi

Przejazd superszybkim pociągiem Shinkansen do Tokyo

DZIEŃ 9 – 11 /grupa rozszerzona

3 dniowe zwiedzanie Tokyo z polskojęzycznym przewodnikiem

Ostatniego dnia wylot do Europy w godzinach popołudniowych

 

Podczas tej wyjątkowej wizyty studyjnej zobaczysz między innymi

TOYOTA MOTOR – LEXUS

 • Proces budowy karoserii i linie montażowe samochodów marki LEXUS
 • Funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce
 • Praktyczne wykorzystanie koncepcji LeanJest to jedna z najnowocześniejszych fabryk koncernu.

W fabryce produkowanych jest ponad 600 000 jednostek rocznie.

To tutaj powstają takie modele Lexusa jak HS250h, IS350C/IS250C,IS300C, CT200hRX450h/RX350/RX270ES300h/ES350/ES250 oraz Toyoty: SAI, Highlander oraz Highlander Hybrid.

TOTO PLANT 1 – CERAMIKA

 • Duża firma zarządzana w oparciu o KAIZEN w ciekawy i innowacyjny sposób
 • Niesamowicie czysta fabryka do normalnie “brudnej roboty” Toto Ltd. jest największym na świecie producentem sprzętu sanitarnego.

Firma została założona w 1917 roku. Toto Plant No. 1 to pierwsza fabryka i zarazem miejsce narodzin koncernu. Produkowana jest tutaj głównie ceramika łazienkowa.

Sprawdź, za co uczestnicy cenią to szkolenie:

Czerwcowa wyprawa do Japonii to niezwykłe doświadczenie zawodowe połączone z wielką przygodą. Podczas perfekcyjnie przygotowanego wyjazdu, mogliśmy zapoznać się z organizacją ochrony zdrowia w Japonii, szczegółowo zwiedzić szpitale o różnych profilach i różnym poziomie referencyjności. W szpitalach samorządowych, prywatnych i uniwersyteckich mieliśmy okazję wysłuchać wykładów o problemach zdrowotnych Japonii, ich rozwiązywaniu i zarządzaniu szpitalami. Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób Japończykom udaje się osiągnąć w ośrodkach medycznych najwyższą efektywność na świecie, przy nakładach na opiekę zdrowotną niższych od średniej krajów ODCE. Osobiście największe wrażenie zrobili na mnie ludzie – ich pracowitość i życzliwość. Ośrodek uniwersytecki kończący ostatni etap badań nad szczepionką i jednocześnie lekiem na raka, oraz zabiegi radioterapeutyczne z użyciem systemu „Varian” najnowszej generacji. Z drugiej strony proste rozwiązania organizacyjne i epidemiologiczne, porządkujące pracę personelu na każdym etapie, których przeszczepienie do naszych szpitali jest możliwe bez wielkich nakładów. Nie można nie wspomnieć o doskonałym towarzystwie doświadczonych managerów opieki zdrowotnej w Polsce, oraz managerów i przedsiębiorców reprezentujących inne branże gospodarki. Nasz wspólny wyjazd , możliwość wymiany poglądów i bieżących dyskusji oceniam jako wartość dodaną do projektu.

Dariusz Oleński

MBA, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, I EDYCJA, 2015

Merytoryczna strona wyjazdu do Japonii była zaskakująco dobra. Zarówno spotkania z zarządami szpitali, jak i wizyty w tych szpitalach były doskonale przygotowane. Do tego dochodziła możliwość swobodnego prowadzenia rozmów i dyskusji, zadawania licznych pytań, podzielenie się swoimi opiniami. Są to wartości nie do przecenienia, które firma Langas Group zaoferowała wraz z wyjazdem.

dr hab. Maria Węgrzyn

Prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, II edycja, 2016

Prowadzenie i wspieranie projektów doskonalących to moja codzienna praca. Do tego uzupełnianie wiedzy na podstawie szkoleń i dostępnej literatury. Ale dopiero wyjazd do Japonii i możliwość zobaczenia tamtejszych fabryk i systemów oraz porozmawiania z mieszkańcami Japonii dał mi możliwość uzupełnienia wiedzy o kluczowych elementach kultury japońskiej. Poznanie tych elementów pozwala zrozumieć, czym jest kaizen i jakie różnice panują dziś w kulturze japońskiej i polskiej w prowadzeniu kaizen. Tej wiedzy nie znajdę ani w książkach, ani na szkoleniach. Jadąc do Japonii, nie przypuszczałem nawet, że tak wiele się dowiem. Rzecz godna uwagi i podziwu – dyscyplina i 5S. Te elementy to podstawa ciągłego doskonalenia i z tymi elementami mamy my Polacy największe problemy, choć oczywiście nie wszędzie.

Witold Białczak

Lean Promotion & Six Sigma Supervisor , TRW Polska

Cena, termin, miejsce:

TERMIN:

20—28 maja 2022R.

MIEJSCE SZKOLENIA:

Japonia&Korea

Zobacz centrum konferencyjne

CENA:

Zgłoszenie do 31/03/2022: 22 670 PLN + 23% VAT - Obniżasz koszt o 12%

Cena zawiera:
Wizyty fabrykach
Wykłady / warsztaty
Noclegi w pokoju dwuosobowym
Transport wewnętrzny, autokarowy oraz kolejowy
Pełne wyżywienie wg programu
Opiekę polskojęzycznego przewodnika i tłumacza


Cena nie zawiera:
przelotu oraz weekendu w Tokio

Uwagi:
Weekend w Tokio jest opcją dodatkową. Cena weekendu - 5900 zł netto od osoby.

ZAREZERWUJ MIEJSCE
100% GWARANCJI SATYSFAKCJI
Rozwijaj kompetencje bez ryzyka!


Skorzystaj ze 100% gwarancji satysfakcji – jeżeli w ciągu 2 pierwszych godzin szkolenia uznasz, że nie spełnia ono Twoich oczekiwań, możesz po prostu oddać materiały szkoleniowe na stanowisku obsługi klienta, a otrzymasz całkowity zwrot kosztu szkolenia.


Masz pytania?

Przemysław Mordarski
project manager
p.mordarski@langas.pl
22 355 24 00

SKONTAKTUJ SIĘ
Masz pytania?

Przemysław Mordarski
project manager
p.mordarski@langas.pl
22 355 24 00

Cena: 25 670 PLN + 23% VAT
Aktualna cena udziału:
22 670 PLN + 23% VAT
do zmiany ceny zostało 195 dni

Gwarancja:
100% gwarancji zadowolenia– otrzymasz zwrot kosztu szkolenia, jeśli zrezygnujesz z udziału w ciągu pierwszych 2 godzin szkolenia!

Potrzebujesz zorganizować to szkolenie jako zamknięte? Chcesz dopasować program do potrzeb Twojej firmy?

SKONTAKTUJ SIĘ

PODOBNE SZKOLENIA:

Kompetencje menadżerskie Wirtualne przywództwo
Wirtualne przywództwo
więcej
Kompetencje menadżerskie Efektywne techniki pracy ze stresem
Efektywne techniki pracy ze stresem
więcej
Kompetencje menadżerskie Efektywne techniki pracy ze stresem
Efektywne techniki pracy ze stresem
więcej
Kompetencje menadżerskie Negocjacje z zawodowym negocjatorem
Negocjacje z zawodowym negocjatorem
więcej

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU