21—29 października 2023R., Japonia

Japan Kaizen Experience Tour

Benchmark rozwiązań systemu ciągłego doskonalenia w japońskich fabrykach i ich skuteczna implementacja w polskich warunkach rynkowych

PRODUKCJA, ZARZĄDZANIE, JAPAN KAIZEN

Zapraszamy Państwa na wyprawę do kraju znajdującego się w czołówce najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie państw według World Economic Forum. Organizując tę wyprawę, chcemy zainspirować polskich menadżerów nowymi kierunkami rozwoju.
Japonia tworzy właśnie nową wielką ekonomię, w której obsesja na punkcie jakości, satysfakcji klienta i wyprzedzania potrzeb stała się czynnikiem kulturowym, a zarządzanie zmianą – codziennością i drogą do doskonałości biznesowej. 
Tutaj zysk, mimo że schodzi na drugi plan, staje się nieodzownym towarzyszem mistrzowsko zarządzanej firmy w oparciu o filozofię Kaizen.

Zapraszamy na study tour po najlepszych fabrykach Japonii.

To wyprawa nie tylko dla osób związanych z firmami produkcyjnymi, ale dla wszystkich otwartych umysłów zainteresowanych ciągłym doskonaleniem i podnoszeniem jakości. To idealne miejsce do stworzenia własnych rozwiązań najnowszej generacji, optymalnych dla Twojej organizacji i jej specyficznej kultury. Dzięki zanurzeniu w źródle japońskiej kultury zarządzania porównamy najefektywniejsze światowe rozwiązania w zakresie optymalizacji procesów biznesowych.

Korzyści

Zapraszamy na Japan Kaizen Experience – tygodniową wyprawę, podczas której:

 • Zainspirujesz się rozwiązaniami organizacji i zarządzania największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie koncernów na świecie,
 • Poznasz sposób jakościowego myślenia w zarządzaniu analizując Toyota Production System,
 • Zobaczysz na żywo proces produkcji w japońskich fabrykach: Toyota, Lexus, Toto, Daihatsu, Panasonic i Nissan,
 • Zgłębisz koncepcję zarządzania zmianą i wielopokoleniowego dążenia do doskonałości biznesowej KAIZEN,
 • Weźmiesz udział w dyskusjach i wykładach prowadzonych przez japońskich menadżerów oraz polskich ekspertów,
 • Zanurzysz się w japońskiej kulturze i zrozumiesz sposób myślenia Japan Kaizen, który w ciągu kilkudziesięciu lat doprowadził całą gospodarkę i miliony przedsiębiorstw do rozkwitu.

Uczestnicy

W każdym projekcie bierze udział wąska grupa kluczowych menadżerów i właścicieli firm (grupa jest ograniczona do 12 osób), co pozwala na wymianę doświadczeń i nawiązanie bliskich kontaktów z uczestnikami o podobnym poziomie doświadczeń.

Zabieramy ze sobą:

 • Prezesów Zarządu
 • Członków Zarządu
 • Dyrektorów Produkcji
 • Dyrektorów Zarządzających
 • Właścicieli firm produkcyjnych
 • Menedżerów produkcji
 • Osoby zainteresowane ideologią LEAN i KAIZEN

Ramowy program

DZIEŃ I NIEDZIELA, 22.10.2023 r.

15.00 Przylot do Fukoka
16.00 Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Kitakyushu
18.50 Spotkanie organizacyjne w Lobby

DZIEŃ II Poniedziałek, 23.10.2023 r.

8.30 Wprowadzenie do Japan Kaizen Benchmark Tour – System Produkcyjny Toyoty w praktyce: przegląd koncepcji KAIZEN, podstawowe informacje dotyczące japońskiej kultury i podejścia do zarządzania oraz pracy.

11.00 Wyjazd do Beppu i zakwaterowanie w hotelu
12.00 Lunch
13.00 Wyjazd z hotelu do fabryki
13.30 Zwiedzanie fabryki Toyota Motor Kyushu – LeXUS – Behind the Scenes: budowa karoserii i montaż samochodów, linie wielomodelowe w praktyce, funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce.
16.30 Dyskusja podsumowująca zwiedzanie z udziałem eksperta: Toyota Kyushu – Sukces Toyota Production System i możliwość jego skopiowania.

18.30 Kolacja

DZIEŃ III Wtorek, 24.10.2023 r.

8.30 Wyjazd z hotelu do fabryki
9.00 Zwiedzanie fabryki Omron Taiyo – Succesful Kaizen: proces produkcyjny różnego rodzaju podzespołów elektronicznych, skonstruowanie procesu produkcyjnego mającego na celu umożliwienie wykonywania pracy niepełnosprawnym pracownikom, wykorzystanie niskokosztowej inteligentnej automatyki do budowania jakości produktów, skuteczne wdrożenie 5S oraz Visual Management, funkcjonowanie efektywnego systemu wsparcia produkcji, znakomite przykłady efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem opartym o KAIZEN oraz skutecznej redukcji strat związanych z nadprodukcją.

12.00 Lunch
13.00 Wyjazd do fabryki
13.30 Zwiedzanie fabryki Daihatsu Kyushu – a super Lean plant: proces
produkcji w fabryce lidera rynku mini – pojazdów, funkcjonowanie jednej z najnowszych i najbardziej odchudzonych fabryk w Japoni uosabiających koncepcję SSC (Simple, Slim and Compact). To podejście nazwane przez koncern SSC umożliwia zmniejszenie ilości zużywanej energii i CO2 emitowanego podczas produkcji pojazdów.

15.00 Powrót do hotelu
15.30 Dyskusja podumowująca zwiedzanie fabryk z udziałem eksperta: Omron & Daihatsu – odkrywamy zasady zarządzania w najlepszych fabrykach Świata.

18.30 Kolacja

DZIEŃ IV Środa, 25.10.2023 r.

9.00 Wyjazd do fabryki
10.00 Zwiedzanie zakładu produkcyjnego TOTO Plant 1 -Making Kaizen Fun!: proces produkcyjny ceramiki sanitarnej w niesamowicie czystych warunkach, innowacyjne i efektywne rozwiązania Kaizen w fabryce.

12.00 Lunch
13.30 Zwiedzanie zakładu produkcyjnego TOTO Plant 2 – Making Own Machines: proces produkcyjny armatury łazienkowej, skuteczna konserwacja profilaktyczna maszyn i urządzeń (Preventive Maintenance), przykład skutecznego, bardzo dużego delegowania uprawnień pracownikom, bardzo dobre wdrożenie i zastosowanie Visual Management w codziennym zarządzaniu fabryką.

16.00 Przejazd z Kokkura do Beppu
18.00 Zakwaterowanie w Hotelu w Kitakyushu

DZIEŃ V Czwartek, 26.10.2023 r.

9.00 Wyjazd do fabryki
9.30 Zwiedzanie fabryki JR Kyushu Railway Company – Train Maintenance: proces sprawdzania, naprawy i remontów pociągów zgodnie z Lean, rozwój nowych technologii, funkcjonowanie bazy serwisowej pociągów, działającej od ponad 100 lat.

11.30 Lunch
12.30 Dyskusja podsumowująca rozwiązania Lean w zwiedzanych dotychczas fabrykach: The Week in Review – Implementation Plans. Co możemy skutecznie przenieść do Polski. 16.00 Wylot do Narita
18.00 Przejazd pociągiem z Narita do Tokyo 
19.00 Zakwaterowanie w hotelu w Tokyo

DZIEŃ VI Piątek, 27.10.2023 r.

10.00 Wykład  KAIZEN i Benchmark sukcesem rozwoju Twojej firmy.
12.00 Lunch
13.00 Czas wolny na zwiedzanie Stolicy Japonii, kraju kwitnącej wiśni.

DZIEŃ VII Sobota, 28.10.2023 r.

12.00 Przejazd pociągiem do Narita
16.00 Wylot do Polski

Podczas tej wyjątkowej wizyty studyjnej zobaczysz między innymi

TOYOTA MOTOR

 • Proces budowy karoserii i linie montażowe samochodów marki Toyota
 • Funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce
 • Praktyczne wykorzystanie koncepcji Lean

Jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk koncernu. Zatrudnionych jest tam ponad 5200 pracowników fabryce produkowanych jest ponad 370 000 jednostek rocznie. To tutaj powstają takie modele jak: Prius, Prius+, Prius PHV, Camry, Premio, Allion, Scion tC

NISSAN

NISSAN YOKOHAMA PLANT

Główna fabryka Nissan Motors produkująca silniki dla pojazdów tego koncernu. W fabryce oprócz Nissan Production System wdrożona została filozofia koncerny “symbiosis of people, vechicles and nature”

NISSAN OPPAMA PLANT

 • Proces produkcji karoserii, linia montażowa, malarnia, kontrola końcowa wyrobu gotowego
 • Analiza procesów pod kątem wdrożenia lean management w przedsiębiorstwie

Fabryka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w 1961 roku jako pierwsza fabryka samochodów osobowych tego koncernu. W 1970 roku zaadoptowano roboty spawalnicze w linii produkcyjnej, po raz pierwszy w tej branży. Teraz jest to jeden z najbardziej zaawansowanych i zautomatyzowanych zakładów motoryzacyjnych na świecie. W fabryce produkowanych jest ponad 430 000 jednostek rocznie. To tutaj powstają takie modele jak: Nissan LEAF, Juke, Cube, Note,

Tiida, Tiida Latio, Bluebird Sylphy. Nissan LEAF jest pierwszym masowo produkowanym pojazdem elektrycznym. W fabryce wdrożona została filozofia koncernu Nissan “symbiosis of people, vehicles and nature.”

DENSO CORPORATION

Największy i najpotężniejszy dostawca Toyoty. Wchodzi w skład Toyota Group. Denso Corporation to koncern produkujący części samochodowe z siedzibą główną w Kariya, Prefektura Aichi, Japonia.
Firma założona 16 grudnia 1949 jako Nippondenso Co. Ltd., DENSO jest częścią grupy Toyota.

Podczas wizyty będziemy mieli okazję zaobserwować w jaki sposób perfekcyjnie zaadaptować Lean Management w warunkach Polskich.

Yamazaki Distillery

Yamazaki to flagowy single malt od Suntory i najstarsza destylarnia w Japonii.

Japonia kojarzy się przede wszystkim z sake, lecz warto wiedzieć, że Kraj Kwitnącej Wiśni jest drugim na świecie producentem whisky. Za ojców japońskiej whisky uchodzą Shinjiro Torii i Masataka
Taketsuru. Masataka Taketsuru udał się na studia chemiczne na Uniwersytet Glasgow, a także odbył praktyki w destylarniach, skrupulatnie wszystko notując.

W 1899 roku Shinjiro Torii założył własną firmę alkoholową, a następnie w 1923 roku w pobliżu Kioto i Osaki założył pierwszą japońską destylarnię – Yamazaki Distillery.
Założona przez niego firma od 1963 roku nosi nazwę Suntory, która poza Japonią posiada takie szkockie marki jak Bowmore, Auchentoshan, Glen Garioch.

Gifu Auto Body

To jeden z 8 dostawców uznawanych za top quality Toyota supplier. Producent Toyota Hi-AC oraz komponentów motoryzacyjnych. Opracowali system Gifu Production System, który jest niczym innym jak opanowanym do perfekcji Systemem Produkcyjnym Toyoty.

Podczas wizyty zapoznanym się z doskonałymi przykładami: kanban JIT delivery, poka-joka, Automated Guided Vehicle AGV.

Sprawdź, za co uczestnicy cenią to szkolenie:

Czerwcowa wyprawa do Japonii to niezwykłe doświadczenie zawodowe połączone z wielką przygodą. Podczas perfekcyjnie przygotowanego wyjazdu, mogliśmy zapoznać się z organizacją ochrony zdrowia w Japonii, szczegółowo zwiedzić szpitale o różnych profilach i różnym poziomie referencyjności. W szpitalach samorządowych, prywatnych i uniwersyteckich mieliśmy okazję wysłuchać wykładów o problemach zdrowotnych Japonii, ich rozwiązywaniu i zarządzaniu szpitalami. Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób Japończykom udaje się osiągnąć w ośrodkach medycznych najwyższą efektywność na świecie, przy nakładach na opiekę zdrowotną niższych od średniej krajów ODCE. Osobiście największe wrażenie zrobili na mnie ludzie – ich pracowitość i życzliwość. Ośrodek uniwersytecki kończący ostatni etap badań nad szczepionką i jednocześnie lekiem na raka, oraz zabiegi radioterapeutyczne z użyciem systemu „Varian” najnowszej generacji. Z drugiej strony proste rozwiązania organizacyjne i epidemiologiczne, porządkujące pracę personelu na każdym etapie, których przeszczepienie do naszych szpitali jest możliwe bez wielkich nakładów. Nie można nie wspomnieć o doskonałym towarzystwie doświadczonych managerów opieki zdrowotnej w Polsce, oraz managerów i przedsiębiorców reprezentujących inne branże gospodarki. Nasz wspólny wyjazd , możliwość wymiany poglądów i bieżących dyskusji oceniam jako wartość dodaną do projektu.

Dariusz Oleński

MBA, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, I EDYCJA, 2015

Merytoryczna strona wyjazdu do Japonii była zaskakująco dobra. Zarówno spotkania z zarządami szpitali, jak i wizyty w tych szpitalach były doskonale przygotowane. Do tego dochodziła możliwość swobodnego prowadzenia rozmów i dyskusji, zadawania licznych pytań, podzielenie się swoimi opiniami. Są to wartości nie do przecenienia, które firma Langas Group zaoferowała wraz z wyjazdem.

dr hab. Maria Węgrzyn

Prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, II edycja, 2016

Prowadzenie i wspieranie projektów doskonalących to moja codzienna praca. Do tego uzupełnianie wiedzy na podstawie szkoleń i dostępnej literatury. Ale dopiero wyjazd do Japonii i możliwość zobaczenia tamtejszych fabryk i systemów oraz porozmawiania z mieszkańcami Japonii dał mi możliwość uzupełnienia wiedzy o kluczowych elementach kultury japońskiej. Poznanie tych elementów pozwala zrozumieć, czym jest kaizen i jakie różnice panują dziś w kulturze japońskiej i polskiej w prowadzeniu kaizen. Tej wiedzy nie znajdę ani w książkach, ani na szkoleniach. Jadąc do Japonii, nie przypuszczałem nawet, że tak wiele się dowiem. Rzecz godna uwagi i podziwu – dyscyplina i 5S. Te elementy to podstawa ciągłego doskonalenia i z tymi elementami mamy my Polacy największe problemy, choć oczywiście nie wszędzie.

Witold Białczak

Lean Promotion & Six Sigma Supervisor , TRW Polska

100% GWARANCJI SATYSFAKCJI
Rozwijaj kompetencje bez ryzyka!


Skorzystaj ze 100% gwarancji satysfakcji – jeżeli w ciągu 2 pierwszych godzin szkolenia uznasz, że nie spełnia ono Twoich oczekiwań, możesz po prostu oddać materiały szkoleniowe na stanowisku obsługi klienta, a otrzymasz całkowity zwrot kosztu szkolenia.


Masz pytania?

Przemysław Mordarski
project manager
biuro@langas.pl
22 355 24 00

SKONTAKTUJ SIĘ
Masz pytania?

Przemysław Mordarski
project manager
biuro@langas.pl
22 355 24 00


Gwarancja:
100% gwarancji zadowolenia– otrzymasz zwrot kosztu szkolenia, jeśli zrezygnujesz z udziału w ciągu pierwszych 2 godzin szkolenia!

Potrzebujesz zorganizować to szkolenie jako zamknięte? Chcesz dopasować program do potrzeb Twojej firmy?

SKONTAKTUJ SIĘ

PODOBNE SZKOLENIA:

Kompetencje menadżerskie Zostałeś liderem zespołu i co dalej?
Zostałeś liderem zespołu i co dalej?
więcej
Kompetencje menadżerskie Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie finansowe
więcej
Kompetencje menadżerskie Strategiczna gra menadżerska z dr. Jackiem Bartosiakiem
Strategiczna gra menadżerska z dr. Jackiem Bartosiakiem
więcej
Kompetencje menadżerskie LETNIA SZKOŁA AI DLA MENEDŻERÓW
LETNIA SZKOŁA AI DLA MENEDŻERÓW
więcej
Kompetencje menadżerskie Negocjacje w biznesie
Negocjacje w biznesie
więcej

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU

Szkolenie z zarządzania może być niezwykłą podróżą pełną doświadczenia. Japan Kaizen Tour to nie tylko podróż do Japonii, ale ciekawe szkolenie dla produkcji w formie warsztatów, spotkań i prelekcji.

To podróż, która może na zawsze odmienić wizję twojej firmy. procesy, techniki, metody doskonalenia i zarządzania produkcją. Nie może cię zabraknąć!

Szkolenie z zarządzania w Japonii to nauka od najlepszych i doskonalenie firmy!

Japan Kaizen Experience Tour to szkolenia z zarządzania, na którym jeszcze nie byłeś. Ekscytacja powiązana z rozwojem, udoskonalaniem i potężną dawką wiedzy. To Twoja szansa na poznanie najnowszych technologii, metod zarządzania produkcją, filozofii prowadzenia firmy. To zdobycie nowych doświadczeń i kompetencji, które zaprocentują w twojej firmie.

Nie masz pewności, czy takie szkolenie z zarządzania jest dla ciebie? Odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz firmy, w której stosuje się najnowsze koncepcje zarządzania? W której sposób myślenia opiera się na Japan Kaizen, gdzie każdego dnia prowadzisz procesy ciągłego doskonalenia firmy?

Czy chcesz, aby twoja firma stała się najlepszym partnerem biznesowym i miejscem pracy?

Szkolenie dla produkcji w formie wyjazdowej i ekscytującej wycieczki jest dla ciebie! To szansa, której nie możesz przegapić. Japan Kaizen Experience Tour to wyprawa, która daje ci szansę na stworzenia własnych rozwiązań opartych na najnowszej technologii, optymalnych dla twojej firmy. Poznaj czym jest nowoczesne szkolenie z zarządzania i ucz się od największych na rynku.

Lean Management, Kaizen kultura zarządzania produkcją i przedsiębiorstwem, którą możesz wdrożyć do swojej firmy!

Japonia tworzy wielką gospodarkę, w której jakość produkcji, obsługi i zadowolenie klienta są na pierwszym miejscu. To tutaj poznawanie klientów i przewidywanie ich potrzeb stało się już czynnikiem kulturowym. To właśnie w Japonii zarządzanie dzięki LEAN i KAIZEN stało się codziennością. Fundamentem dążenia do biznesowej doskonałości, który kultywuje się codziennie. A osiąga dzięki ciągłemu doskonaleniu, czyli małymi krokami każdego dnia.

Japonia dzięki konsekwentnym działaniom i wdrażaniu narzędzi LEAN i KAIZEN jest w czołówce grupy „Azjatyckich Tygrysów”.

Dlaczego szkolenie z zarządzania w formie podróży do Japonii jest dla Ciebie?

Masz szansę poszerzyć swoje horyzonty, poznać tajniki zarządzania w najlepszych światowych koncernach produkcyjnych, a także zwiedzić przepiękną Japonię. Kluczowym elementem programu będą wywiady i warsztaty poświęcone wdrażanym rozwiązaniom z kierownikami odwiedzanych zakładów.

Poznasz i zaobserwujesz procesy produkcyjne między innymi w Toyota Motor, Nissan Yokohama i Oppama. Nauczy się funkcjonowania i praktycznego zastosowania koncepcji Lean w przedsiębiorstwie. Przeanalizujesz wszelkie procesy, które pokażą ci wdrożenie Lean Management. W Denso Corporation dowiesz się, jak możesz zaadoptować koncepcję Lean w polskim biznesie. Z kolei wizyta w Gifu Auto Body będziesz mieć okazję zapoznania się z najlepszymi przykładami kanban JIT delivery, poka-joka, Automated Guided Vehicle AGV.

Szkolenie dla produkcji i nowe możliwości rozwoju

Szkolenie z zarządzania o bogatym programie rozwojowym i atrakcyjnych miejscach to dla ciebie okazja na wdrożenie nowych procesów w swoim przedsiębiorstwie i jednoczesne zwiedzanie Japonii. Szkolenie połączone z relaksem i najlepszymi doświadczeniami!

Zapraszamy cię do odbycia niezwykłej podróży. Niespotykanego szkolenia z zarządzania, które zmieni procesy w Twojej firmie. Umożliwi rozwój i doskonalenie drogi do osiągnięcia doskonałości biznesowej.

Sprawdź również pozostałe nasze szkolenia:

Szkolenia i konferecje - Langas Group