Tomasz Przychodzień

Tomasz Przychodzień

Czołowy artysta fotografii krajobrazu w Polsce

Prowadzone kursy

Czołowy artysta fotografii krajobrazu w Polsce. Ponad 300 jego prac było wystawianych i wyróżnionych na międzynarodowych wystawach i konkursach fotograficznych w 25 krajach. Światła i cienia poszukuje przede wszystkim w górskich terenach. Często fotografuje w trudnych warunkach atmosferycznych z dala od cywilizacji. Każda noc spędzona na kilku tysiącach metrów nad poziomem morza przynosi nowe doświadczenia, które stara się przenieść na materiał światłoczuły.

„Długo zajęło mi zrozumienie, że miejsce wykonania danej fotografii jest dla mnie nieistotne. Nie sztuką jest powielanie instagramowych kadrów z każdego miejsca odwiedzonego podczas objazdowej wycieczki. Prezentowane galerie zawierają zdjęcia tworzone na przestrzeni lat, w różnych lokalizacjach. Bardziej niż na dokumentowaniu danego miejsca, skupiam się na wizualizacji mojego sposobu odbioru zjawisk i osobistych doświadczeń. Nie sposób jest przyporządkować odczucia i chwile do danego kraju czy regionu, wolę skoncentrować się na analizowaniu jakości światła, kontrastach, poszukiwaniu ‚ducha gór’ – niezależnie od miejsca.

Galerie nie przedstawiają jedynego obiektywnego sposobu odbioru krajobrazu – zapraszam do zapoznania się z moją wizją. Będzie mi miło, jeśli stanie się źródłem inspiracji do poszukiwania własnego, nieszablonowego sposobu postrzegania pejzażu.”

 

Ostatnie osiągnięcia:

  • Zwycięzca, XL edycja konkursu Krajobraz Górski im. Jana Sunderlanda
  • miejsce w Monovisions Photo Awards 2020
  • Finalista Hamdan International Photography Award 
  • Zwycięzca, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic
  • Wyróżnienie, PCA Circuit, Macedonia
  • Złoty Medal PSA, Arizona Camera Club Council Salon, USA
  • Brązowy Medal PSA, Arizona Camera Club Council Salon, USA

 

prowadzone kursy:

Artykuły:
Zobacz więcej artykułów

Masz pytania?

Magdalena Modzelewska - Kaczmarczyk
Project Director
szkolenia@langas.pl
22 355 24 00

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU