3.25
(4 Opinie)

Egzamin Certyfikowany KYC Officer

Categories: Compliance / AML
Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Link do strony
Udostępnij w mediach społecznościowych

O kursie

Celem kursu jest przekazanie praktycznych aspektów programu KYC (Know Your Customer) oraz stosowania środków należytej staranności w świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, która implementuje do porządku prawnego przepisy IV Dyrektywy AML oraz rekomendacje grupy FATF.

Program KYC/CDD jest elementem polityki bezpieczeństwa w obszarze zapobiegania praniu pieniędzy jak również wszelkiego rodzaju fałszerstw i oszustw. Program określa standardy postępowania instytucji w zakresie due deligence, w tym kwestie związane z identyfikacją klientów (tzn. dążenie instytucji obowiązanej do ustalenia prawdziwej tożsamości klienta), ustaleniem charakteru nawiązywanej relacji oraz monitoringiem transakcji.

Głównym celem programu KYC/CDD jest zapobieganie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, przestępstwom finansowym, czy też kradzieży tożsamości. Dzięki starannie prowadzonej polityce KYC instytucje mogą mieć pewność, że znają tożsamość swoich klientów, a ich produktu i usługi przeprowadzane są w sposób bezpieczny.

Pokaż więcej

Zawartość kursu

Test

  • Egzamin walidacyjny KYC

Student Ratings & Reviews

3.3
Łącznie 4 Opinie
5
1 Ratings
4
0 Rating
3
2 Ratings
2
1 Ratings
1
0 Rating
MT
10 miesięcy temu
Format kursu z uznanymi certyfikatami typu CAMS czy CFE nie ma wiele wspólnego. Chaotyczny prowadzący, zamiast konkretnego wykładu praca w grupach jak w przedszkolu, a jeśli oczekujecie, że po tym kursie będziecie znali odpowiedź na pytania (źle skonstruowane, niekompletne, z błędami) na egzaminie to się zdziwicie. Mało profesjonalnie. Nie polecam.
MT
2 lata temu
Kurs nie spełnił do końca oczekiwań
ST
2 lata temu
Kurs nie spełnił w pełni moich oczekiwań.
AZ
2 lata temu
Bardzo ciekawy i bogaty merytorycznie kurs. Polecam