9—11 maja 2022R., Arłamów, Bieszczady

Scenariusze zmian na świecie

Przyszłość Europy i Twojej firmy oczami dr Jacka Bartosiaka

Pobierz Broszurę

KOMPETENCJE MENADŻERSKIE

Świat, w którym się poruszamy, zmienił się o 180 stopni, a w zasadzie już nie istnieje. Nadszedł czas na rewizję systemu i tego jak może funkcjonować w nim Twoja firma.

Jesteś liderem, menedżerem wysokiego szczebla, osobą odpowiedzialną za strategie i rozwój? Twoim obowiązkiem jest ciągłe zadawanie pytań, a wgłębianie się w zmieniające się trendy, światowe relacje gospodarcze powinno być tego ważnym elementem. To szkolenie które prowokuje, wyostrza zmysły, poszerza perspektywę. Będziesz miał okazję stać się strzelcem wyborowym nie tylko na strzelnicy, ale również w biznesie. To projekt dla tych, którym znudziły się zwykłe szkolenia, i chcą poszerzyć swoje horyzonty od energetyki po innowacje, od rozwoju wojska po zasady relacji handlowych z innymi państwami.

Przygotowaliśmy pakiet nieoczywistych informacji, spostrzeżeń, punktów widzenia tego co obecnie dzieje się w światowej gospodarce i co musi być brane pod uwagę podczas planowania rozwoju firmy.

Szkolenie składa się z 2 ważnych elementów:

 1. Szkolenie z dr Jackiem Bartosiakiem– najwyższej klasy ekspert w dziedzinie strategii i planowania. Celem będzie wypracowanie możliwych scenariuszy zdarzeń dotyczących ekonomii, polityki, technologii i zmian społecznych mających znaczący wpływ na funkcjonowanie firm.
 2. Warsztat strzelecki dla kobiet i mężczyzn (na profesjonalnej strzelnicy w Hotelu Arłamów) na poziomie początkującym oraz zaawansowanym (w zależności od umiejętności) z Krzysztofem Kruszewskim – ekspertem, strzelectwa bojowego i sportowego (Close Quarter Combat), działającego na pograniczu rynków Polski i Izraela. 

Korzyści

 • Poznaj zastosowanie strategicznego myślenia podczas autorskich warsztatów dr Jacka Bartosiaka
 • Dowiedz się jak światowe konflikty mogą wpłynąć na gospodarkę i firmy w niej funkcjonujące
 • Poznaj zasady budowania scenariuszy strategicznych, biorąc pod uwagę 5 przestrzeni rozwoju: powietrze, ląd, morze, cyberprzestrzeń, kosmos
 • Doświadcz niesamowitej adrenaliny i silnych emocji w trakcie intensywnych treningów strzeleckich z najlepszymi instruktorami
 • Dowiedz się jak się będzie zmieniał biznes i globalny system wymiany towarowej
 • Znajdź inspirację i nową motywację, gdy wieczorami będziemy prowadzić długie rozmowy i dzielić się doświadczeniem w biznesowym otoczeniu

Uczestnicy

 • właściciele firm poszukujący wyzwań rozwojowych dla siebie i swoich firm
 • wyższa kadra menadżerska

Program

DZIEŃ 1 / 9 MAJA 2022

od 16.00  Zameldowanie w Hotelu Arłamów

18.00 – 20.00 WPROWADZENIE DO WARSZTATU STRZELECKIEGO Z KRZYSZTOFEM KRUSZEWSKIM (TEORIA)

20.00  Kolacja

DZIEŃ 2 / 10 MAJA 2022

7.30 – 10.00   Śniadanie

10.00 – 13.00   Warsztat strategiczny z dr Jackiem Bartosiakiem

 • Globalny system wymiany towarowej
 • Rola dolara w gospodarce światowej
 • Ostatnie trzydzieści lat globalizacji

Dziś nie ma Zachodu jako całości, nie ma czegoś takiego jak wspólna opinia państw transatlantyckich, jednak Europa dziś myśli inaczej niż USA. Gdzie swoje oszczędności będą lokować coraz bogatsze kraje azjatyckie. Czy będą kupować amerykańskie papiery, czy jakieś inne? A może teraz te pieniądze zostaną ulokowane na rynku azjatyckim? Obecny kryzys złamie globalizację, a epidemia ten proces przyspieszy. Proces łamania reguł globalizacji będzie bardzo brutalny. Amerykanie zanegowali zasady handlu międzynarodowego ustalone przez WTO. FED uruchomił ogromny program skupu obligacji, mimo że jest on niezgodny z amerykańskimi przepisami, ponieważ widzą jak wielkie ryzyka niesie ze sobą kryzys. Dlatego działają możliwie jak najszybciej, by je zminimalizować. To, co się teraz dzieje w amerykańskiej gospodarce, nie ma precedensu w ekonomicznej historii świata. I nikt nie ma pojęcia, jaki to przyniesie efekt – łącznie z inwestorami z Wall Street, a nawet pewnie pomysłodawcami tych rozwiązań. To pokazuje skalę problemu, przed jakim teraz stoimy.

13.00- 14.00  Obiad

14.30 – 17.30  Trening na strzelnicy z Krzysztofem Kruszewskim (na poziomie zaawansowanym i podstawowym – w zależności od umiejętności)

Część I. Bezpieczeństwo

 • Reguły bezpieczeństwa (BLOS + Przekazanie Broni)
 • Test kompetencji
 • Zasady pracy krótką bronią palną (postawy, chwyt, ciąg kaburowy, proces celowania, praca na spuście, odrzut i podrzut, ogień w sekwencjach)
 • Trening podstawowych sekwencji prowadzenia ognia w podstawowych pozycjach

 Część II. Czas i przestrzeń

 • Tempo pracy – praca z timerem
 • Drill Half-Half
 • Drill Instructor Zero
 • Prowadzenie ognia w postawie leżącej

od 19.00  Kolacja

DZIEŃ 3 / 11 maja 2022

7.30 – 9.00  Śniadanie

9.00 – 13.00  Warsztat strategiczny z dr Jackiem Bartosiakiem

 • Czy grozi nam decoupling gospodarki chińskiej i zachodu?
 • Jak wygląda przyszłość ekonomiczna Europy?

Świat, który znaliśmy w ostatnich latach, właśnie się skończył. Zmieni się fundamentalnie model gospodarczy. Na pandemię nakłada się strukturalne napięcie, jakie generuje wzrost długu, oraz fakt, że to Chiny, a nie USA są centrum światowej produkcji. Dlatego Amerykanie będą dalej łamać reguły globalizacji. Robią to od pewnego czasu – a pandemia ten trend przyspieszy. Zacznie się kształtować nowy model gospodarczy. Dziś jednak nie wiemy, jak on będzie wyglądał.
Pandemia stała się katalizatorem przyspieszającym słabnięcie Zachodu, który musi sobie odpowiedzieć na fundamentalne pytanie: w jaki sposób zamierza złamać reguły globalizacji, by zachować swoją pozycję w ładzie globalnym. Czy jesteśmy w stanie to zmienić? Czy jesteśmy w stanie przestawić się na inny model funkcjonowania? A może lepiej jest zaakceptować obecny stan rzeczy i przystosować się do tego, że wszystko powstaje w Chinach?

13.00 – 14.00   Obiad

14.00 –  Trening na strzelnicy z Krzysztofem Kruszewskim

Część I. Trening do pracy w stresie

 • Obwód siłowy
 • Igloo
 • Karuzela/tabaka
 • Zakładnik i terrorysta

Część I. Bricks&Bits

 • Praca strzelbą gładkolufową
 • Obrona przed szantażem bronią palną/blokowanie zamka
 • Prowadzenia ognia przez ubranie
 • Balistyka końcowa test suporexu

Część II. Ranking

 • Eliminacja celów na czas (balony swój – obcy)

17.00  Zakończenie szkolenia

Metody:

Obserwacja, ocena, decyzja, akcja – to twarde reguły sztuki wojennej.

Ostrzenie kompetencji przywódczych pod okiem Mistrzów w plenerze Bieszad to nie lada gratka przede wszystkim wyjazd dla liderów stawiających na rozwój, strategię i kompetencje osobiste.

Rozwój ma miejsce wówczas, gdy przekraczamy granicę bólu. Jeśli nie potrafimy się zbliżyć do tej granicy, mamy raczej do czynienia z poprawianiem sobie samopoczucia, ale nie… z rozwojem. Czy znasz swoje granice? Gdzie one przebiegają i czy umiesz je zdefiniować?
A może czas na ich test? I na ich redefinicje…

Sprawdź, za co uczestnicy cenią to szkolenie:

Tak więc w końcu zrealizowałem swoje odwieczne marzenie. Byłem tam,… byłem. Smakowałem i rozkoszowałem się każdym kolejnym wspaniałym dniem, w miejscu, gdzie wszystko zaczyna się i kończy herbatą z liści koki!
Wszystko to było mi dane przeżyć w najlepszym towarzystwie, chętnie tam powrócę! Dziękuję!

Andrzej Stróżyk

Prezes Zarządu, Astromal

Wyjazd quasi szkoleniowy okazał się odważną męską wyprawą do nieznanych Chin i nierozpoznanych zakątków własnej pod i nad świadomości…

Piotr Jakub Kwiatek

CFO, ENERGOPOL

Wyprawa do Peru spełniła moje wszystkie oczekiwania.
Wspaniałe krajobrazy, mieszanka kultur, doskonała kuchnia, Peru mnie po prostu zachwyciło. Przewodniki z barwnymi fotografiami nie kłamią, tam tak rzeczywiście jest. Z pewnością jeszcze się tam wybiorę.

Włodzimierz Kwiatkowski

Dyrektor Generalny, Członek Zarządu, Berendsen

100% GWARANCJI SATYSFAKCJI
Rozwijaj kompetencje bez ryzyka!


Skorzystaj ze 100% gwarancji satysfakcji – jeżeli w ciągu 2 pierwszych godzin szkolenia uznasz, że nie spełnia ono Twoich oczekiwań, możesz po prostu oddać materiały szkoleniowe na stanowisku obsługi klienta, a otrzymasz całkowity zwrot kosztu szkolenia.

PARTNERZY:
Legia Sekcja Strzelecka

Masz pytania?

Magdalena Modzelewska - Kaczmarczyk
Project Director
szkolenia@langas.pl
22 355 24 00

SKONTAKTUJ SIĘ
Masz pytania?

Magdalena Modzelewska - Kaczmarczyk
Project Director
szkolenia@langas.pl
22 355 24 00


Gwarancja:
100% gwarancji zadowolenia– otrzymasz zwrot kosztu szkolenia, jeśli zrezygnujesz z udziału w ciągu pierwszych 2 godzin szkolenia!

Potrzebujesz zorganizować to szkolenie jako zamknięte? Chcesz dopasować program do potrzeb Twojej firmy?

SKONTAKTUJ SIĘ

PODOBNE SZKOLENIA:

Kompetencje menadżerskie Office Manager Nowej Dekady
Office Manager Nowej Dekady
więcej
Kompetencje menadżerskie Finanse dla zarządzających niefinansistów
Finanse dla zarządzających niefinansistów
więcej
Kompetencje menadżerskie Zostałeś liderem zespołu i co dalej?
Zostałeś liderem zespołu i co dalej?
więcej
Kompetencje menadżerskie Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie finansowe
więcej
Kompetencje menadżerskie Strategiczna gra menadżerska z dr. Jackiem Bartosiakiem
Strategiczna gra menadżerska z dr. Jackiem Bartosiakiem
więcej

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU

Przyszłość Europy i Twojej firmy - stacjonarne szkolenie menedżerskie

Jeśli jesteś liderem, menedżerem wysokiego szczebla lub osobą odpowiedzialną za strategię i rozwój w firmie, to z pewnością znajomość światowych relacji gospodarczych powinna być ważnym elementem Twojej codziennej pracy. Dlatego właśnie stworzyliśmy szkolenie menedżerskie, które pomoże Ci poszerzyć perspektywę w temacie przyszłych zmian w gospodarce i świecie biznesu.

Przygotowaliśmy kompleksowy zbiór nieoczywistych informacji i spostrzeżeń odnośnie tego co obecnie dzieje się w światowej gospodarce i co musi być brane pod uwagę podczas opracowywania strategii i planowania rozwoju firmy. Stacjonarne szkolenie dla menedżerów obejmuje dwa elementy. Jednym z nich jest szkolenie z dr Jackiem Bartosiakiem, drugim zaś - warsztat strzelecki z Krzysztofem Kruszewskim.

Kto i jak skorzysta na szkoleniu dla menedżerów?

Korzyści ze stacjonarnego szkolenia dla menedżerów

Szkolenie menedżerskie, wraz z autorskimi warsztatami dr Jacka Bartosiaka, pozwoli Ci poznać zastosowanie myślenia strategicznego. Nasz ekspert w prosty sposób przedstawi zasady budowania scenariuszy strategicznych z uwzględnieniem 5 przestrzeni rozwoju, czyli powietrza, lądu, morza, cyberprzestrzeni oraz kosmosu.

Na szkoleniu dla firm dowiesz się, w jaki sposób światowe konflikty mogą oddziaływać na gospodarkę oraz funkcjonujące w niej podmioty. Szkolenie dla menedżerów to też doskonały moment, by poznać prognozy zmian w biznesie i globalnym systemie wymiany towarowej.

Co więcej, stacjonarne szkolenie menedżerskie to też okazja, by doświadczyć niesamowitych wrażeń podczas intensywnych treningów strzeleckich pod okiem najlepszych instruktorów. W czasie naszych wspólnych wieczornych rozmów będziemy natomiast dzielić się doświadczeniami, co pozwoli Ci być może znaleźć inspirację i motywację do działania.

Chcesz wiedzieć więcej na temat możliwych scenariuszy zmian na świecie? Dołącz do naszego szkolenia Sankcje międzynarodowe i zyskaj wiedzę na temat sankcji oraz ryzyka z nimi związanego.

Dla kogo jest szkolenie menedżerskie?

Szkolenie stacjonarne na temat możliwych scenariuszy zmian na świecie adresowane jest przede wszystkim do:

 • właściciele firm poszukujący wyzwań rozwojowych dla siebie i swoich firm,
 • wyższa kadra menadżerska.

Zajrzyj do naszego artykułu i sprawdź, jak Ustawa sankcyjna dotknie wiele podmiotów prowadzących transakcje z Rosją lub Białorusią.

Program szkolenia dla menedżerów

Szkolenie menedżerskie z warsztatami strzeleckimi to szansa, by zyskać nie tylko cenną wiedzę na temat przewidywanych zmian w gospodarce i w biznesie, ale również podszkolić się z zakresu sztuki strzeleckiej. Program stacjonarnego szkolenia dla menedżerów obejmuje zatem zarówno teoretyczne wykłady, jak i szereg zajęć praktycznych. Szkolenie stacjonarne dla firm podzielone zostało na następujące bloki:

 • Wprowadzenie do warsztatu strzeleckiego z Krzysztofem Kruszewskim
 • Warsztat strategiczny z dr Jackiem Bartosiakiem - część I, a w nim następujące zagadnienia: globalny system wymiany towarowej, rola dolara w gospodarce światowej, ostatnie trzydzieści lat globalizacji
 • Trening na strzelnicy z Krzysztofem Kruszewskim - część I
 • Warsztat strategiczny z dr Jackiem Bartosiakiem - część II, a w nim następujące zagadnienia: decoupling gospodarki chińskiej i zachodu, przyszłość ekonomiczna Europy
 • Trening na strzelnicy z Krzysztofem Kruszewskim - część II

Sprawdź również pozostałe nasze szkolenia i konferencje!

Szkolenia i konferencje - Langas Group!