14—17 listopada 2022R., Monachium, Stuttgart, Niemcy

Bavaria Lean Tour

Audi, Mercedes, MAN - manufacturing best practice

Zapraszamy do udziału w wyjeździe benchmarkingowym „Bawaria Lean Tour 2022”, 14 – 17 listopada. Podczas wizyt będziemy koncentrować się na zastosowanych rozwiązaniach lean manufacturing. To najbardziej zaawansowane zakłady branży automotive – to w tym sektorze zasady lean zostały rozwinięte do perfekcji, zaś największe firmy zbudowały swoją przewagę konkurencyjną, na wiedzy pozyskanej tutaj. Odwiedzimy:

 1. Audi Factory, Neckarsulm
 2. Mercedes-Benz Factory, Sindelfingen
 3. MAN Truck & Bus Werk, München

Podczas wizyt tych 3  benchmarkingowych będzie można:

 • zobaczyć jak przebiega produkcja Audi A6, A7 i A8, flagowych modeli Mercedesa i Maybacha oraz najbardziej zaawansowanych pojazdów użytkowych MAN,
 • sprawdzić  jak funkcjonuje lean management w fabrykach najlepszych niemieckich producentów samochodów,
 • dowiesz się  jakie narzędzia lean zastosować w obszarach – logistyka, produkcja, B+R oraz zarządzanie pracownikami hali produkcyjnej,
 • zaobserwujesz jak najlepsi dokonują pomiaru procesów,
 • poznasz najskuteczniejsze metody wprowadzania systemu pomysłów pracowniczych,
 • zrozumiesz i zaplanujesz wdrożenie przełomowych zmian we własnym otoczeniu.

Audi, Mercedes-Benz, MAN – te marki od zawsze budują obraz niemieckiej jakości i precyzji oraz technologicznego zaawansowania. Jednak od wielu lat fundamentem tego sukcesu są japońskie techniki zarządzania produkcją – zasady lean manufacturing. Na południu Niemiec zyskały one nowy, najdoskonalszy kształt, który teraz możesz zobaczyć w praktyce.

Korzyści

 • Zobaczysz jak przebiega produkcja Audi A6, A7 i A8 oraz flagowych modeli Mercedesa i Maybacha a także najbardziej zaawansowanych pojazdów użytkowych MAN
 • Dowiesz się jak funkcjonuje lean management w fabrykach najlepszych niemieckich producentów samochodów
 • Poznasz  drogę wprowadzania ulepszeń każdego dnia
 • Zaobserwujesz jeden z najlepiej wdrożonych w Europie systemów 5S
 • Dowiesz się  jakie narzędzia lean zastosować w obszarach – logistyka, produkcja, B+R oraz zarządzanie pracownikami hali produkcyjnej
 • Zaobserwujesz jak najlepsi dokonują pomiaru procesów
 • Poznasz najskuteczniejsze metody wprowadzania systemu pomysłów pracowniczych
 • Zrozumiesz i zaplanujesz wdrożenie przełomowych zmian we własnym otoczeniu

Uczestnicy

Wizyty w fabrykach pozwalają kierownictwu wyższego szczebla na lepsze zrozumienie potencjału wydajności zakładu, ocenić siebie i konkurenta, zmobilizować siłę roboczą z pierwszej linii oraz komunikować wyniki firmy, strategię i bieżące wyzwania.

Menedżerom pozwalają porównać wydajności i praktyki.

Operatorzy na hali produkcyjnej mogą ocenić działania innych zakładów i zastosować zdobytą wiedzę w swoich własnych fabrykach. Takie wizyty pozwalają szybko zgromadzić wiedzę i zbudować zasób unikatowych doświadczeń.

Dlatego w naszych wizytach studyjnych biorą udział:

 • właściciele przedsiębiorstw, członkowie zarządu, dyrektorzy operacyjni, logistyki, jakości, produkcji
 • menadżerowie średniego i wyższego szczebla w firmach produkcyjnych i logistycznych
 • pracownicy działów zarządzania jakością
 • osoby związane z komórkami ciągłego doskonalenia w organizacji (kaizen/continuous improvement)
 • wszyscy zainteresowani narzędziami podnoszącymi jakość wytwarzanych wyrobów i usług
 • kierownicy projektów chcących uzupełnić swój warsztat pracy i zwiększyć swoją skuteczność,
 • osoby odpowiedzialne za wdrożenie lean management oraz kaizen w organizacji.

Program

DZIEŃ 1 / 14 listopada 2022, poniedziałek

Wylot uczestników z Krakowa, Warszawy i Gdańska do Monachium

Spotkanie grupy na lotnisku w Monachium

15:30    Przejazd z Monachium do Stuttgartu

18:30    Zameldowanie w hotelu

19:30    Kolacja integracyjna i wymiana doświadczeń we wdrażaniu lean – przygotowanie do świadomego zwiedzania fabryk

DZIEŃ 2 / 15 listopada 2022, wtorek

7.00 – 7.30    Śniadanie w hotelu

7.30    Wyjazd z hotelu

FACTORY TOUR I.   Audi, Neckarsulm

W zakładach Audi AG w Neckarsulm przejdziemy przez dwie trasy: zobaczymy przyszłość klasy luksusowej, poznając z bliska produkcję flagowca Audi – modelu A8 – oraz zobaczymy całą linię montażową zorganizowaną a taki sposób, aby zapewnić wysoką zmienność i indywidualne dopasowanie egzemplarzy do zamówień przy jednoczesnej jakości i powtarzalności oraz wysokiej efektywności produkcji.

Pierwsza trasa to zupełnie nowa propozycja, prowadząca przez nowo wybudowane hale produkcyjne, w których zobaczymy:

 • Zaawansowany technologicznie korpus A8
 • Lekką technologię budowy
 • Konstrukcję wielomateriałową

W warsztacie blacharskim zobaczymy między innymi, jak około 500 robotów z fascynującą precyzją i perfekcyjną współpracą montuje zaawansowane technologicznie nadwozie A8.

Po raz pierwszy w karoserii zastosowano więcej materiałów niż kiedykolwiek wcześniej w seryjnym modelu Audi: tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem węglowym, magnez, stal formowaną na gorąco i aluminium.
14 różnych technik łączenia umożliwia wykonanie tej wielomateriałowej konstrukcji.

Z kolei nowa hala montażowa charakteryzuje się obszarami produkcyjnymi, które można wykorzystać zarówno efektywnie, jak i elastycznie. Nowoczesna technika transportowa, jak na przykład platformy przesuwne o regulowanej wysokości, umożliwiają pracownikom Audi ergonomiczną pracę. Poznamy najnowsze techniki produkcji i inteligentne procesy logistyczne, takie jak inteligentny system transportu bez kierowcy.

Druga trasa poprowadzi nas do serca Audi. Zobaczymy, jak powstaje samochód Audi na bardzo nowoczesnej linii montażu końcowego – spotkanie ze szczególnymi kompetencjami Audi w zakresie technologii produkcji.

Podczas zwiedzania linii produkcyjnej można z bliska zobaczyć działanie hasła Audi „Vorsprung durch Technik” – „Postęp poprzez technikę”

 • Zobaczymy, jak powstaje Audi A6, Audi A7 i A8
 • Doświadczymy postępu dzięki technologii
 • Przeanalizujemy doświadczenia produkcyjne jednej z najlepiej „zlinowanych” linii produkcyjnych w przemyśle motoryzacyjnym
 • Zajrzymy za kulisy produkcji w zakładzie Audi w Neckarsulm, siedzibie Audi AG w Badenii-Wirtembergii.

Najnowocześniejsze technologie i precyzyjne systemy w połączeniu z kluczowymi kompetencjami pracowników Audi w tworzeniu unikalnych samochodów gwarantują najwyższą jakość modeli Audi. Nasza wycieczka prowadzi przez jedną z naszych nowoczesnych linii montażu końcowego, gdzie czekają na nas specjalne atrakcje: od instalacji modułu przedniego, przedniej części pojazdu z typową osłoną chłodnicy Audi Singleframe, aż po najnowocześniejszą logistykę. Punktem kulminacyjnym jest połączenie nadwozia i układu napędowego.

13.00    Lunch

FACTORY TOUR II.  Mercedes-Benz, Sindelfingen

Zakład powstał w 1915 a roczna produkcja sięga obecnie 484.014 sztuk. W fabryce produkuje się samochody: Mercedes-Benz C-Class sedan, S-, E-, CL-a CLS-Class, SLS AMG (Coupé i Roadster) i Maybach.

Zakład produkcyjny w Sindelfingen jest największym zakładem produkcyjnym Daimlera. Znajduje się w nim także dział R&D dla nowych modeli marki Mercedes-Benz. Fabryka stanowi centrum kompetencji w zakresie produkcji pojazdów z górnej półki oraz luksusowych.

Powierzchnia zakładu to 2.936.557 m kw., liczba pracowników (całkowite zatrudnienie) to ponad 26 tys.

Wycieczka po największej fabryce Mercedes Benz na świecie pozwala na szczegółowy wgląd w fascynujący świat produkcji pojazdu. Trasa rozpoczyna się od tłoczni, gdzie w pierwszej kolejności nadaje się odpowiedni kształt elementom, następnie można zaobserwować jak roboty wykonują swój „balet” w body shop, aż do „zaślubin” ramy nadwozia z podwoziem w hali montażu. W części logistycznej można zobaczyć, jak różne części do pojazdów są przygotowywane do transportu na liniach montażowych przez użycie dwóch sterowników systemu transportu nazywanych „Bertha” i „Gottlieb”.

Przejazd do Monachium

20.00    Kolacja

DZIEŃ 3 / 16 listopada 2022, środa

7.00 – 8.00    Śniadanie w hotelu

9.00    zwiedzanie Monachium z przewodnikiem

Tradycyjnie piesze zwiedzanie serca Monachium prowadzi przez znane place, jak Marienplatz, Odeonsplatz, Max-Joseph-Platz czy Promenadenplatz. Zobaczymy Stary i Nowy Ratusz, pełen delikatesów plac targowy Viktualienmarkt, historyczny browar i piwiarnię Hofbräuhaus, pasaż handlowy Fünf Höfe, wzniesioną na życzenie króla Ludwika I imponującą Halę Wodzów czy słynną Rezydencję.

Przejdziemy także ważnymi ulicami, jak Ludwigstraße i Maximilianstraße. Podczas tego klasycznego spaceru po Starówce ze wszystkich stron będą towarzyszyć nam wieże kościołów: św. Piotra, św. Kajetana, św. Ducha, Frauenkirche. Choć w średniowieczu monachijskie stare miasto było wewnętrznie podzielone na cztery różne od siebie dzielnice, dzisiejsza Starówka rysuje się nam jako jedna przestrzeń łącząca religię, politykę, monarchię i handel.

12:00 FACTORY TOUR III. MAN Truck & Bus Werk München

Zobacz z bliska, jak budowane są wydajne, zaawansowane technologicznie samochody ciężarowe MAN. Otrzymasz również ciekawe informacje na temat tradycji i innowacji marki MAN oraz zakładu produkcyjnego w Monachium. Podczas specjalistycznej wizyty studyjnej kierunkowanej na tematykę zarządzania jakością zobaczysz montaż ciężarówek z bliska oraz weźmiesz udział w pierwszym uruchomieniu, które ożywia ciężarówki MAN.
Zajrzyj za kulisy jednego z wiodących światowych producentów pojazdów użytkowych

 

14.00    Lunch

15.00    Szkolenie porządkujące i utrwalające zdobyte doświadczenia i obserwacje wdrożeń lean manufacturing i kaizen
prowadzący: Adam Baśkiewicz

19.00    Kolacja

DZIEŃ 4 / 17 listopada 2022, czwartek

8.00 – 9.30    Śniadanie

Dla chętnych: zwiedzanie Muzeum BMW 

W muzeum BMW ożywa ponad 100 lat fascynacji motoryzacją, innowacyjnością, dynamiką i radością z jazdy.

Na tej fascynującej wystawie stałej uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące BMW, marki i historii produktów i zobaczysz połączenie od początków przez teraźniejszość do przyszłości motoryzacji.

Transfer na lotnisko S-Bahnem

Metody:

Szkolenie ma wymiar przede wszystkim praktycznego doświadczenia poprzez obserwację doświadczeń bechmarkowych zakładów.

W ramach szkolenia proponujemy:

 • zwiedzanie zakładów z przewodnikiem – fachowcem lean
 • wymianę doświadczeń i strukturyzację wiedzy
 • poszukiwanie praktycznych rozwiązań i wnioski wdrożeniowe

Sprawdź, za co uczestnicy cenią to szkolenie:

Doświadczenia przemysłu – bardzo dobre, zwiedzanie fabryk – rewelacja!

Wojciech Makowski

KIEROWNIK EFEKTYWNOŚCI PRODUKCYJNEJ, TEVA

Bardzo inspirujące szkolenie lean, podsuwające wiele praktycznych rozwiązań!

Zbigniew Ciepluch

KIEROWNIK WYDZIAŁU PRODUKCJI, JKT SP. Z O. O.

Dużo ciekawych praktycznych przykładów

Sławomir Sobczyk

ViaCon Sp. z o. o.

Duży zakres, objętość informacji, świetna podstawa teoretyczna

Dawid Zawadzki

PROFI Sp. z o. o.

Zdobądź know-how, które poznało już ponad 80 firm:

100% GWARANCJI SATYSFAKCJI
Rozwijaj kompetencje bez ryzyka!


Skorzystaj ze 100% gwarancji satysfakcji – jeżeli w ciągu 2 pierwszych godzin szkolenia uznasz, że nie spełnia ono Twoich oczekiwań, możesz po prostu oddać materiały szkoleniowe na stanowisku obsługi klienta, a otrzymasz całkowity zwrot kosztu szkolenia.


Masz pytania?

Jarosław Petz
L&D Director
j.petz@langas,pl
22 355 24 00

SKONTAKTUJ SIĘ
Masz pytania?

Jarosław Petz
L&D Director
j.petz@langas,pl
22 355 24 00


Gwarancja:
100% gwarancji zadowolenia– otrzymasz zwrot kosztu szkolenia, jeśli zrezygnujesz z udziału w ciągu pierwszych 2 godzin szkolenia!
Inne terminy tego szkolenia

Potrzebujesz zorganizować to szkolenie jako zamknięte? Chcesz dopasować program do potrzeb Twojej firmy?

SKONTAKTUJ SIĘ

PODOBNE SZKOLENIA:

Kompetencje menadżerskie Strategiczna gra menadżerska z dr. Jackiem Bartosiakiem
Strategiczna gra menadżerska z dr. Jackiem Bartosiakiem
więcej
Kompetencje menadżerskie LETNIA SZKOŁA AI DLA MENEDŻERÓW
LETNIA SZKOŁA AI DLA MENEDŻERÓW
więcej
Kompetencje menadżerskie Negocjacje w biznesie
Negocjacje w biznesie
więcej
Kompetencje menadżerskie Planowanie i budżetowanie w firmie
Planowanie i budżetowanie w firmie
więcej
Kompetencje menadżerskie Jak komunikują się liderzy?
Jak komunikują się liderzy?
więcej

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU

Bavaria Lean Tour - szkolenie wyjazdowe dla produkcji

Marki takie, jak Audi, Mercedes-Benz, Porsche od zawsze kojarzone są z obrazem niemieckiej jakości, precyzji wykonania oraz wysokiego stopnia technologicznego zaawansowania. Od wielu lat jednak fundament sukcesu w biznesie stanowią japońskie techniki zarządzania produkcją, określane jako zasady lean manufacturing oraz filozofia Kaizen. W południowych regionach Niemiec zyskały one nowy, wręcz doskonały kształt, który możesz zobaczyć w praktyce biorąc udział w naszym szkoleniu dla produkcji Bavaria Lean Tour.

Kierowników i pracowników działów przedsiębiorstwa takich jak produkcja, zapraszamy do uczestnictwa w bardzo intensywnym programie wizyt studyjnych ukierunkowanych na najlepsze praktyki wdrożeń zasad lean manufacturing. Warsztaty Kaizen prowadzone w ramach tego szkolenia wyjazdowego pozwolą zapoznać się z kluczowymi zasadami, które współcześnie rządzą światem biznesu. Ponadto szkolenie Lean Manufacturing zakłada zwiedzanie zakładów produkcyjnych największych producentów samochodów w Europie.

Dołącz do najbardziej fachowej, a zarazem inspirującej wyprawy po wiedzę i praktyczne doświadczenie w ramach Bavaria Lean Tour!

Jak wyglądają wizyty studyjne na Bavaria Lean Tour?

Szkolenie Lean Manufacturing Bavaria Lean Tour ma wymiar przede wszystkim praktycznego zdobywania doświadczeń poprzez obserwację bechmarkowych zakładów produkcyjnych. W ramach szkolenia dla produkcji organizujemy:

 • zwiedzanie zakładów z przewodnikiem – fachowcem lean,
 • wymianę doświadczeń i strukturyzację wiedzy,
 • poszukiwanie praktycznych rozwiązań i wnioski wdrożeniowe.

Uczestników tego szkolenia dla produkcji zainspirujemy do rozwoju i doskonalenia poprzez demonstrację najbardziej rozwiniętych przykładów wdrożeń innowacyjnych rozwiązań przemysłowych w wiodących markach motoryzacyjnych. Towarzyszący nam podczas szkolenia Lean Manufacturing, ekspert wyjaśni i pomoże ułożyć ten bogaty strumień informacji w użyteczne programy zmiany lean.

Kluczowe dla obszaru produkcji jest jednak dobranie takich praktycznych przykładów, które będą inspirujące i rozwijające, dlatego uczestnikom szkolenia Bavaria Lean Tour proponujemy wizyty w najbardziej zaawansowanych zakładach branży motoryzacyjnej. To w właśnie tym sektorze zasady lean management zostały rozwinięte do perfekcji, zaś największe firmy czerpią z tego źródła swoją przewagę konkurencyjną.

Kto może wziąć udział w Bavaria Lean Tour?

Dla kogo wyjazd Bavaria Lean Tour będzie najlepszy?

Organizowane podczas wyjazdu Bavaria Lean Tour, wizyty w fabrykach marek takich, jak Audi, Mercedes-Benz czy Porsche dają kierownictwu wyższego szczebla szansę lepszego zrozumienia potencjału wydajności zakładu produkcyjnego oraz dokonania oceny swojego przedsiębiorstwa oraz konkurencji. Poza tym, szkolenia dla produkcji w ramach wyjazdu Bavaria Lean Tour pozwolą kierownikom firm poznać skuteczne metody mobilizowania pracowników produkcji oraz komunikowania wyników firmy, założonej strategii i bieżących wyzwań.

To szkolenie Lean Manufacturing adresowane jest przede wszystkim do menedżerów, którzy poprzez uczestnictwo w warsztatach będą mieli szansę porównać wydajności i praktyki stosowane w ich zakładach produkcyjnych z innymi.

Poza tym, szkolenie wyjazdowe Bavaria Lean Tour kierowane jest także do operatorów hali produkcyjnej. Prowadzone na szkoleniu warsztaty Kaizen i Lean Manufacturing oraz wizyty studyjne w fabrykach Audi, Mercedes-Benz czy Porsche pomogą im ocenić i porównać działania własnych oraz innych zakładów produkcyjnych. Operatorzy produkcji zostaną także przygotowani do tego, by zastosować zdobytą wiedzę w swoich własnych fabrykach.

Uczestnicy wizyt studyjnych szkolenia dla produkcji

W wizytach studyjnych organizowanych w ramach Bavaria Lean Tour udział biorą zatem:

 • właściciele przedsiębiorstw, członkowie zarządu, dyrektorzy operacyjni, logistyki, jakości, produkcji,
 • menedżerowie średniego i wyższego szczebla w firmach produkcyjnych i logistycznych,
 • pracownicy działów zarządzania jakością,
 • osoby związane z komórkami ciągłego doskonalenia w organizacji (kaizen/continuous improvement),
 • wszyscy zainteresowani narzędziami podnoszącymi jakość wytwarzanych wyrobów i usług,
 • kierownicy projektów chcących uzupełnić swój warsztat pracy i zwiększyć swoją skuteczność,
 • osoby odpowiedzialne za wdrożenie lean management oraz kaizen w organizacji.

Jakie są korzyści Bavaria Lean Tour?

Jeśli zdecydujesz się na udział w naszym szkoleniu wyjazdowym dla produkcji Bavaria Lean Tour, to możesz liczyć na szereg korzyści dla siebie i swojej firmy. Uczestnicząc w wizytach studyjnych zobaczysz, jak przebiega produkcja samochodów Porsche Tycan, Audi A6, A7 i A8 oraz flagowych modeli Mercedesa i Maybacha.

Na warsztatach Lean Manufacturing, dowiesz się również, jak funkcjonuje lean management w zakładach produkcyjnych najlepszych niemieckich producentów pojazdów oraz poznasz drogę wprowadzania ulepszeń każdego dnia przez czołowych ekspertów z branży motoryzacyjnej. Zyskać też okazję do zaobserwowania jednego z najlepiej wdrożonych w Europie systemów 5S.

Udział w szkoleniu wyjazdowym dla produkcji pozwoli Ci ponadto poznać narzędzia Lean, które warto zastosować w obszarach takich, jak logistyka, produkcja, B+R oraz zarządzanie pracownikami hali produkcyjnej. Na wizytach studyjnych zaobserwujesz także, w jaki sposób najlepsi producenci dokonują pomiaru efektywności procesów produkcyjnych.

Co więcej, szkolenie dla kierowników pozwoli Ci poznać najskuteczniejsze metody wprowadzania systemu pomysłów pracowniczych. Z łatwością zrozumiesz i zaplanujesz również wdrożenie przełomowych zmian we własnym środowisku pracy.

Program szkolenia dla produkcji Bavaria Lean Tour

Szkolenie dla produkcji Bavaria Lean Tour to wyjazd trwający 4 dni, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tematyką filozofii Kaizen, Lean Manufacturing, a także odwiedzić fabryki czołowych europejskich producentów samochodów, w tym Audi, Mercedes-Benz oraz Porsche.

Szkolenie wyjazdowe dla kierowników Bavaria Lean Tour to kompleksowy zbiór praktycznych warsztatów i wizyt studyjnych. Program tego szkolenia dla produkcji obejmuje:

 • szkolenie przygotowujące do świadomego zwiedzania fabryk, na którym poruszona zostanie tematyka Lean Manufacturing, jako filozofii zarządzania oraz filozofii Kaizen, w kontekście systemów sugestii pracowniczych,
 • wizyty w zakładach produkcyjnych: Mercedes-Benz (Sindelfingen), Porsche (Stuttgart) oraz Audi (Neckarsulm),
 • szkolenie podsumowujące i porządkujące zebrane doświadczenia i obserwacje, na którym wrócimy do omówienia filozofii Lean Manufacturing i Kaizen, z uwzględnieniem systemów sugestii pracowniczych.
 • Program szkolenia dla kierowników Bavaria Lean Tour zakłada również zwiedzanie Monachium z przewodnikiem oraz zwiedzanie muzeum BMW dla osób chętnych.

  Sprawdź również pozostałe nasze szkolenia:

  Szkolenia i konferecje - Langas Group