12—20 października 2020R., Japonia, Korea Południowa

3rd South Korea & Japan Experience

Empowered by Toyota Motors! Wyjazd organizowany we współpracy z centrum szkoleniowym Toyota

ZAREZERWUJ MIEJSCE w niższej cenie do 31.07.2020

PRODUKCJA, ZARZĄDZANIE, JAPAN KAIZEN

Zapraszamy Państwa na wyprawę do dwóch krajów znajdujących się w czołówce najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie państw według World Economic Forum. Organizując tę wyprawę, chcemy zainspirować polskich menadżerów nowymi kierunkami rozwoju.

Japonia i Korea tworzą właśnie nową wielką ekonomię, w której obsesja na punkcie jakości, satysfakcji klienta i wyprzedzania potrzeb stała się czynnikiem kulturowym, a zarządzanie zmianą – codziennością i drogą do doskonałości biznesowej.

Tutaj zysk, mimo że schodzi na drugi plan, staje się nieodzownym towarzyszem mistrzowsko zarządzanej firmy w oparciu o filozofię Kaizen.

Czy chciałbyś swoją organizację zarazić sposobem myślenia Japan Kaizen – otwartych umysłów, innowacyjnych procesów, najnowszych koncepcji zarządzania, poszukiwaniem wyższych poziomów osiągnieć i milimetrowych ulepszeń każdego dnia?

Zmiana sposobu myślenia i konsekwentne wykorzystanie narzędzi LEAN i KAIZEN doprowadziły te kraje na czołową pozycję grupy „Tygrysów Azjatyckich”.

Zapraszamy na wyprawę do Korei Południowej oraz Japonii. To wyprawa nie tylko dla osób związanych z firmami produkcyjnymi, ale dla wszystkich otwartych umysłów zainteresowanych ciągłym doskonaleniem i podnoszeniem jakości.

To idealne miejsce do stworzenia własnych rozwiązań najnowszej generacji, optymalnych dla Twojej organizacji i jej specyficznej kultury.

Korzyści:

Zapraszamy na 3rd South Korea & Japan Kaizen Experience, tygodniową wyprawę podczas której:

 • Zainspirujesz się rozwiązaniami organizacji i zarządzania największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie koncernów na świecie,
 • Poznasz sposób jakościowego myślenia w zarządzaniu analizując Toyota Production System i Kia Production System,
 • Zobaczysz na żywo proces produkcji w japońskich i koreańskich fabrykach: Toyota, Lexus, Kia, Samsung, Toto, Daihatsu
 • Zgłębisz koncepcję zarządzania zmianą i wielopokoleniowego dążenia do doskonałości biznesowej KAIZEN
 • Weźmiesz udział w dyskusjach i wykładach prowadzonych przez japońskich i koreańskich menadżerów oraz polskich ekspertów,
 • Zanurzysz się w japońskiej i koreańskiej kulturze i zrozumiesz sposób myślenia Japan Kaizen, który w ciągu kilkudziesięciu lat doprowadził całą gospodarkę i miliony przedsiębiorstw do rozkwitu,
 • Dowiesz się jak w ciągu zaledwie jednego pokolenia jeden z najbiedniejszych krajów, jakim była Korea Południowa, awansował do grona najbardziej rozwiniętych, zaawansowanych technologicznie i innowacyjnych gospodarek świata.

Uczestnicy

Wyjazd adresujemy do:

 • Prezesów Zarządu
 • Członków Zarządu
 • Dyrektorów Produkcji
 • Dyrektorów Zarządzających
 • Właścicieli firm produkcyjnych
 • Menedżerów produkcji
 • Osoby zainteresowane ideologią LEAN i KAIZEN

Zobacz relację z poprzednich edycji

Program:

DZIEŃ 1 / 12 PAŹDZIERNIKA 2020

15:00 Wylot do Japonii

DZIEŃ 2 / 13 PAŹDZIERNIKA 2020

13:00 Przylot na Okinawę

 • Wprowadzenie do Lean
 • System Produkcyjny Toyota w praktyce: przegląd koncepcji Japan Kaizen, podstawowe informacje dotyczące japońskiej kultury i podejścia do zarządzania oraz pracy

18:00 Kolacja powitalna

DZIEŃ 3 / 14 PAŹDZIERNIKA 2020

Zwiedzanie Okinawy- wyspa nazywana japońskimi Hawajami urzeka pięknymi plażami.

Jej rola historyczna kryje za sobą jednak również odmienny charakter- to tutaj rozegrała się jedna z z najkrwawszych i decydujących bitew II wojny światowej. Odbędziemy podróż śladami tych wydarzeń.

DZIEŃ 4 / 15 PAŹDZIERNIKA 2020

Śniadanie, plażowanie

13:00-16:00 Benchmark Tour wizyta w Port Hillock – domu spokojnej starości, który jest przykładem doskonałej opieki nad starzejącym się społeczeństem. Strategia zarządzania visual management.

19:00 przelot na Kysuhu, Fukuoka, Japonia

DZIEŃ 5 / 16 PAŹDZIERNIKA 2020

Śniadanie

9:00-12:00 Factory tour u źródła
Zwiedzanie fabryki Toyota Motors Kysuhu – Lexus Behind the Scenes Japan Kaizen. Budowa karoserii i montaż samochodów, linie wielomodułowe w praktyce, funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce. Japan Kaizen Lean Management

Lunch

14:00-16:00 Zwiedzanie fabryki Daihatsu Kysuhu – super lean plant. Proces produkcji w fabryce lidera rynku mini-pojazdów, funkcjonowanie jednej z najnowszych i najbardziej odchudzonych fabryk w Japonii uosabiających koncepcję SSC (Simple, Slim, Compact). To podejście umożliwia zmniejszenie ilości zużywanej energii CO2 emitowanego podczas produkcji pojazdów.

DZIEŃ 6 / 17 PAŹDZIERNIKA 2020

Śniadanie

9:00-11:00 Zwiedzanie zakładu produkcyjnego TOTO Plant1 – making Japan Kaizen Fun!: proces produkcyjny ceramiki sanitarnej w niesamowicie czystych warunkach, innowacyjne i efektywne rozwiązania Kaizen w fabryce

11:00 lunch

12:00-14:00 Zwiedzanie zakładu produkcyjnego TOTO Plant 2 – making own Machines: proces produkcyjny armatury łazienkowej, skuteczna konserwacja profilaktyczna maszyn i urządzeń (preventive maintance), przykład skutecznego, bardzo dużego delegowania uprawnień pracownikom, bardzo dobre wdrożenie i zastosowanie Visual Management w codziennym zarządzaniu fabryką.

Wypoczynek w gorących źródłach ONSEN

18:00-19:20 Przelot do Korei

20:30 Zameldowanie w Seulu

DZIEŃ 7 / 18 PAŹDZIERNIKA 2020

Śniadanie

Zwiedzanie Seulu

13:00-16:00 Wizyta w Samsung Gumi Plant
Samsung Eletronics jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw w branży elektronicznej. Zakład produkcyjny jest podzielony na dwa wydziały: jeden, który specjalizuje się w produkcji zaawansowanych materiałów elektronicznych i drugi zajmujący się produkcją materiałów chemicznych w integracji z Cheil Industry. Fabryka, którą zobaczymy, produkuje między innymi smartfony (Samsung Galaxy Z Flip), światłowody oraz inne urządzenia elektroniczne.
W 2013r. w fabryce wdrożono masową produkcję wysoko zaawansowanych materiałów OLED

Kolacja

DZIEŃ 8 / 19 PAŹDZIERNIKA 2020

Śniadanie

10:00-14:00 Wizyta w Kia Motors
Zdolności produkcyjne fabryki którą zobaczymy to blisko 580 000 aut rocznie. Fabryka zatrudnia blisko 10 000 pracowników i stanowi kluczową roę w eksporcie koreańskich aut. Fabryka znana jest z bardzo wysokiej jakości produktów (95% wyrobów jest poddawanych testowi końcowemu)

DZIEŃ 9 / 20 PAŹDZIERNIKA 2020

Wylot do Europy

Metody:

TOYOTA MOTOR KYUSHU – LEXUS

 • Proces budowy karoserii i linie montażowe samochodów marki LEXUS
 • Funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce
 • Praktyczne wykorzystanie koncepcji LeanJest to jedna z najnowocześniejszych fabryk koncernu.

W fabryce produkowanych jest ponad 600 000 jednostek rocznie.

To tutaj powstają takie modele Lexusa jak HS250h, IS350C/IS250C,IS300C, CT200hRX450h/RX350/RX270ES300h/ES350/ES250 oraz Toyoty: SAI, Highlander oraz Highlander Hybrid.

TOTO PLANT 1 – CERAMIKA

 • Duża firma zarządzana w oparciu o KAIZEN w ciekawy i innowacyjny sposób
 • Niesamowicie czysta fabryka do normalnie “brudnej roboty” Toto Ltd. jest największym na świecie producentem sprzętu sanitarnego.

Firma została założona w 1917 roku. Toto Plant No. 1 to pierwsza fabryka i zarazem miejsce narodzin koncernu. Produkowana jest tutaj głównie ceramika łazienkowa.

KIA MOTORS

Zdolności produkcyjne fabryki którą zobaczymy to blisko 580 000 aut rocznie. Produkowane są tam takie modele jak: Cerato (Spectra), Optima (Magentis), Opirus (Amanti), Sorento, Mohave (Borrego).

Fabryka zatrudnia blisko 10 000 pracowników i stanowi kluczową rolę w eksporcie koreańskich aut. Fabryka znana jest z bardzo wysokiej jakości produktów (95 % wyrobów jest poddawanych testowi końcowemu).

W przypadku Sorento udało się zwiększyć wskaźnik produktywności o 10 % i zredukować koszty o 9,8 mld ton. Jednym z celów fabryki jest osiągnięcie statusu bardzo przyjaznej dla środowiska i pozbawionej wypadków przy pracy.

SAMSUNG GUMI PLANT

Samsung Electronics jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw w branży elektronicznej. Zakład produkcyjny jest podzielony na dwa wydziały: jeden, który specjalizuje się w produkcji zaawansowanych materiałów elektronicznych i drugi, zajmujący się produkcją materiałów chemicznych w integracji z Cheil Industries.

Fabryka, którą zobaczymy, produkuje między innymi smartphony (min. Samsung Galaxy S10), światłowody oraz inne urządzenia elektroniczne. W 2013 r. w fabryce wdrożono masową produkcję wysoko zaawansowanych materiałów OLED.

Sprawdź, za co uczestnicy cenią to szkolenie:

Czerwcowa wyprawa do Japonii to niezwykłe doświadczenie zawodowe połączone z wielką przygodą. Podczas perfekcyjnie przygotowanego wyjazdu, mogliśmy zapoznać się z organizacją ochrony zdrowia w Japonii, szczegółowo zwiedzić szpitale o różnych profilach i różnym poziomie referencyjności. W szpitalach samorządowych, prywatnych i uniwersyteckich mieliśmy okazję wysłuchać wykładów o problemach zdrowotnych Japonii, ich rozwiązywaniu i zarządzaniu szpitalami. Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób Japończykom udaje się osiągnąć w ośrodkach medycznych najwyższą efektywność na świecie, przy nakładach na opiekę zdrowotną niższych od średniej krajów ODCE. Osobiście największe wrażenie zrobili na mnie ludzie – ich pracowitość i życzliwość. Ośrodek uniwersytecki kończący ostatni etap badań nad szczepionką i jednocześnie lekiem na raka, oraz zabiegi radioterapeutyczne z użyciem systemu „Varian” najnowszej generacji. Z drugiej strony proste rozwiązania organizacyjne i epidemiologiczne, porządkujące pracę personelu na każdym etapie, których przeszczepienie do naszych szpitali jest możliwe bez wielkich nakładów. Nie można nie wspomnieć o doskonałym towarzystwie doświadczonych managerów opieki zdrowotnej w Polsce, oraz managerów i przedsiębiorców reprezentujących inne branże gospodarki. Nasz wspólny wyjazd , możliwość wymiany poglądów i bieżących dyskusji oceniam jako wartość dodaną do projektu.

Dariusz Oleński

MBA, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, I EDYCJA, 2015

Merytoryczna strona wyjazdu do Japonii była zaskakująco dobra. Zarówno spotkania z zarządami szpitali, jak i wizyty w tych szpitalach były doskonale przygotowane. Do tego dochodziła możliwość swobodnego prowadzenia rozmów i dyskusji, zadawania licznych pytań, podzielenie się swoimi opiniami. Są to wartości nie do przecenienia, które firma Langas Group zaoferowała wraz z wyjazdem.

dr hab. Maria Węgrzyn

Prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, II edycja, 2016

Prowadzenie i wspieranie projektów doskonalących to moja codzienna praca. Do tego uzupełnianie wiedzy na podstawie szkoleń i dostępnej literatury. Ale dopiero wyjazd do Japonii i możliwość zobaczenia tamtejszych fabryk i systemów oraz porozmawiania z mieszkańcami Japonii dał mi możliwość uzupełnienia wiedzy o kluczowych elementach kultury japońskiej. Poznanie tych elementów pozwala zrozumieć, czym jest kaizen i jakie różnice panują dziś w kulturze japońskiej i polskiej w prowadzeniu kaizen. Tej wiedzy nie znajdę ani w książkach, ani na szkoleniach. Jadąc do Japonii, nie przypuszczałem nawet, że tak wiele się dowiem. Rzecz godna uwagi i podziwu – dyscyplina i 5S. Te elementy to podstawa ciągłego doskonalenia i z tymi elementami mamy my Polacy największe problemy, choć oczywiście nie wszędzie.

Witold Białczak

Lean Promotion & Six Sigma Supervisor , TRW Polska

Zdobądź know-how, które poznało już XX firm:

Cena, termin, miejsce:

TERMIN:

12—20 października 2020R.

MIEJSCE SZKOLENIA:

Okinawa, Japonia, Korea Południowa

Zobacz centrum konferencyjne

CENA:

Zgłoszenie do 01/07/2020: 17 800 PLN + 23% VAT - Obniżasz koszt o 21%
Zgłoszenie do 31/07/2020: 19 900 PLN + 23% VAT - Obniżasz koszt o 12%
Zgłoszenie do 28/08/2020: 22 670 PLN + 23% VAT

Cena zawiera:
Wizyty w szpitalach, fabrykach, wykłady
Transport wewnętrzny, autokarowy oraz kolejowy
Pełne wyżywienie wg programu
Opiekę polskojęzycznego przewodnika i tłumacza


Cena nie zawiera:
przelotu

Uwagi:
Opłata za przelot na trasie
- w klasie economy - 4 200 PLN netto
- w klasie premium (szersze fotele, rozkładane do kąta 45 stopni) - 9 200 pln netto
- w klasie biznes (flat bed, fotel rozkładający się do kąta 180 stopni, łóżko z wieloma funkcjami masażu, wyżywienie ultra all inclusive) - 16 900 PLN netto

Dopłata do pokoju 1-osobowego - 2 940 PLN netto


ZAREZERWUJ MIEJSCE w niższej cenie do 31.07.2020
100% GWARANCJI SATYSFAKCJI
Rozwijaj kompetencje bez ryzyka!


Skorzystaj ze 100% gwarancji satysfakcji – jeżeli w ciągu 2 pierwszych godzin szkolenia uznasz, że nie spełnia ono Twoich oczekiwań, możesz po prostu oddać materiały szkoleniowe na stanowisku obsługi klienta, a otrzymasz całkowity zwrot kosztu szkolenia.


Masz pytania?

Konrad Kaczmarczyk
Dyrektor Generalny
k.kaczmarczyk@langas.pl
22 696 80 20

SKONTAKTUJ SIĘ
Masz pytania?

Konrad Kaczmarczyk
Dyrektor Generalny
k.kaczmarczyk@langas.pl
22 696 80 20

Cena: 22 670 PLN + 23% VAT
Aktualna cena udziału:
19 900 PLN + 23% VAT
do zmiany ceny zostało 20 dni

Gwarancja:
100% gwarancji zadowolenia– otrzymasz zwrot kosztu szkolenia, jeśli zrezygnujesz z udziału w ciągu pierwszych 2 godzin szkolenia!

Potrzebujesz zorganizować to szkolenie jako zamknięte? Chcesz dopasować program do potrzeb Twojej firmy?

SKONTAKTUJ SIĘ

PODOBNE SZKOLENIA:

Strategia, Przywództwo Zarządzanie stresem wg Wojciecha Eichelbergera
Zarządzanie stresem wg Wojciecha Eichelbergera
więcej
Strategia, Przywództwo Dialog Liderów 2020
Dialog Liderów 2020
więcej
Strategia, Przywództwo Forum HR Future Trends
Forum HR Future Trends
więcej
Strategia, Przywództwo South Korea & Japan Lean Healthcare Tour
South Korea & Japan Lean Healthcare Tour
więcej
Strategia, Przywództwo USA INNOVATION & HIGH - TECH TOUR
USA INNOVATION & HIGH - TECH TOUR
więcej

ZAUFAŁO NAM JUŻ 5000+ FIRM

OPINIE O NASZYCH SZKOLENIACH

Bardzo przydatne z punktu widzenia praktyki w działaniach organów spółek, zmian w przepisach i działalności Biura Zarządów.
Bogusław Bujak, PGE Elektrownia Opole S.A.

Jedno z najlepszych szkoleń na jakich byłam. Bardzo dużo case’ów.
Wioletta Bień, Boryszew ERG S.A.

Wysoki poziom wiedzy wykładowców, organizacja i obsługa na wysokim poziomie.,
Violetta Zydlewska, BUDOPOL S.A.