Szkolenia dla kierowników - na co zwracać uwagę i jakie wybrać?

Zobacz wszystkie / Znaleziono 302
Kompetencje menadżerskie

Szkolenia dla kierowników - na co zwracać uwagę i jakie wybrać?

Agnieszka Maruda, 27/01/2021

Co wyróżnia dobrego managera? Pewność siebie, zdolność organizacji pracy własnej i zespołowej, odpowiedzialność, umiejętność pracy pod presją czasu, komunikatywność, czy zorientowanie na cele i ich realizacja. Niezależnie od branży kierownik musi być osobą zaufaną. Potrafiącą zmotywować zespół i dającą zespołowi dobry przykład. Dlatego też, szkolenia dla kierowników mogą mieć formę uzupełniającą lub przygotowującą pretendenta do roli kierownika.

Dzisiaj przeczytasz, na jakie aspekty i szkoleń dla kierowników należy zwracać uwagę i dlaczego warto brać udział w takich szkoleniach. A jeśli to ty jesteś osobą decyzyjną, to dowiesz się, dlaczego powinieneś zadbać o wysyłanie na takie szkolenia swoich kierowników.

Szkolenia dla kierowników – jaką dają wartość?

Profesjonalizm, efektywność, obsługa klienta na najwyższym poziomie, i efektywna realizacja wyznaczonych celów. To bardzo pożądane rzeczy w każdej firmie, niezależnie od branży i ilości pracowników. Należy pamiętać, że za każdego pracownika na niższym szczeblu odpowiada kierownik. Osoba, która została powołana na to stanowisko, aby wyżej wymienione elementy połączyć w jedną całość i godnie reprezentować firmę. Zatem każde szkolenia dla kierowników wnoszą wartość, chociażby w uzupełnieniu luk kompetencyjnych.

Rozwój kompetencji pracowników jest istotnym elementem, który wpływa na zwiększanie wydajności oraz efektywności pracy, a także rozwijanie poszczególnych umiejętności zawodowych. Szkolenia menedżerskie, mogą mieć kluczowe znaczenie zarówno dla rozwoju, jak i sukcesu organizacji, ponieważ w dużej mierze zależy to od tego, jak jest prowadzony zespół, a także kto i z jakimi kompetencjami nim zarządza. Ponadto przemyślane, dobrze wybrane i fachowo przeprowadzone szkolenie może pomóc w rozwijaniu wiedzy, a także ścieżki zawodowej pracownika z niższego szczebla, jeśli ma ambicje i pragnie związać się z firmą na dłużej.

Wysoka efektywność i skuteczność szkoleń to klucz do osiągnięcia celu, jakim jest rozwój kompetencji kandydata na kierownika lub osoby, która już obejmuje to stanowisko. Przed wyborem szkolenia zawsze należy sprawdzić jego program i to, jakie kwalifikacje zostaną dzięki szkoleniu dla kierownika podniesione. Jeśli zamierzasz wysłać swoich pracowników na takie szkolenia, to bezwzględnie pamiętaj o przeprowadzaniu analizy luk kompetencyjnych, która umożliwi Ci dobranie szkolenia idealnie dopasowanego do oddelegowanej przez Ciebie osoby.

Jakie szkolenia warto wybrać?

Oczywiście takie, które odpowiadają na potrzeby danej branży, a także rozwojowi kompetencyjnemu pracownika. Warto zwracać uwagę na tematykę i zagadnienia, jakie są poruszane na szkoleniach dla kierowników. Warto również pochylić się nad typem szkoleń i zastanowić się, czy lepsze będą szkolenia stacjonarne, czy online? Poniżej mini lista zagadnień, które powinny znaleźć się na dobrych szkoleniach dla kierowników.

  • O byciu liderem – czyli sylwetka dobrego lidera.
  • Planowanie strategii, wyznaczanie celów i ich realizacja.
  • Delegowanie zadań i umiejętność ich egzekwowania.
  • Komunikacja w zespole.
  • Umiejętność efektywnego motywowania pracowników.
  • Zarządzanie zespołem i techniki zarządzania.
  • Rozwój zawodowy pracownika, zespołu i ścieżki kariery.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu i asertywność.

Ponadto w obecnych czasach przydadzą się szkolenia dla kierowników, które pomogą zrozumieć i wdrożyć system pracy zdalnej, komunikację i zarządzanie zespołem rozproszonym. W systemie pracy zdalnej nie bez znaczenia są umiejętności zarządzania, komunikacji i egzekwowania zadań. Do tego dochodzą jeszcze nowinki technologiczne i możliwości kontrolowania pracy zdalnej zespołu i mierzenia efektywności. Nie można zapominać, że dla wielu firm system pracy zdalnej to zupełnie nowa organizacja struktury pracy w firmie i nowe wyzwania, którym muszą podołać.


Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU