Kaizen książka - miniprzegląd książek, które warto przeczytać

Oto kilka najciekawszych pozycji, z jakimi warto się zapoznać, aby zdobyć, bądź poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie

Zobacz wszystkie / Znaleziono 302
Produkcja

Kaizen książka - miniprzegląd książek, które warto przeczytać

Kaizen książka – miniprzegląd książek, które warto przeczytać, 21/02/2020

Filozofia Kaizen – wiedza zawarta w książkach

Filozofia Kaizen zakłada, że rozwoju nigdy dość i wciąż należy na tym polu działać systematycznie. Od dawien dawna, to głównie książki były źródłem wiedzy i tym samym nośnikiem rozwoju intelektualnego ludzkości. Dziś w dobie Internetu nieco straciły na popularności, jednak wciąż warto do nich powracać. Stanowią bowiem bogate źródło wiedzy. W przypadku kaizen książka również będzie doskonałym wyborem. Wybraliśmy kilka najciekawszych pozycji, z jakimi warto się zapoznać, aby zdobyć, bądź poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Kaizen – książka jako źródło rozwoju

Kaizen, to bardzo interesujące zagadnienie, na temat którego pojawiło się wiele pozycji w literaturze. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych, wartych polecenia. Wśród naszych propozycji, na pierwszym miejscu jest…

 1. Jeffrey K. Liker, James K. Franz. Droga Toyoty do ciągłego doskonalenia
  Książka ta prezentuje absolutne podstawy filozofii doskonalenia Toyoty i sekrety sukcesów firmy. W książce poza przedstawieniem fundamentalnych zasad działania nastawionego na rozwój, zaprezentowano także podstawowe błędy, które mogą stanowić ograniczenie na drodze do sukcesu. Jest to doskonała propozycja dla każdego, kto pragnie zapoznać się z tą pouczającą ideologią, przeanalizować swój biznes i wdrożyć w nim korzystniejsze zasady, które wspomogą w drodze do sukcesu.
 2. David Meier, Jeffrey K. Liker. Droga Toyoty Fieldbook Praktyczny przewodnik wdrażania 4P Toyoty
  Druga z propozycji jest uzupełnieniem do pierwszej z poleconych przez nas książek. Znajdują się w niej praktyczne porady w jaki sposób z sukcesem zastosować koncepcje Kaizen w swojej firmie. Jak od podstaw wprowadzić potrzebne zmiany na każdym szczeblu z pomocą metody 4P, na którą składają się – Filozofia (philosophy), Proces (process), Pracownicy/Partnerzy (people, partners), Rozwiązywanie Problemów (problem solving).
 3. Jeffrey K. Liker, Michael Hoseus. Kultura Toyoty. Serce i dusza filozofii Toyoty
  Kolejna z książek, której współautorem jest Jeffrey K. Liker, skupia się tym razem nie na teorii zarządzania technicznymi i ideologicznymi aspektami samej firmy, a na czynniku ludzkim w firmie. Znajdziemy tu porady w jaki sposób można wykorzystać potencjał drzemiący w ludziach, jak komunikować się z nimi, jak wyłonić liderów, jak szkolić pracowników i odpowiednio ich motywować do dalszego rozwoju.
 4. Masaaki Imai. Gemba Kaizen. Zdroworozsądkowe podejście do strategii ciągłego rozwoju
  Ta pozycja, to bardzo precyzyjne opracowanie filozofii biznesu Gamba Kaizen, która skupia się na kluczowych aspektach i procesach biznesu takich jak czas i koszt, czy też pięć kroków organizacji pracy. W książce tej znajduje się wiele szczegółowych przykładów, które dokładnie obrazują i wyjaśniają przytoczone przez autora procesy, pomagając czytelnikowi lepiej zrozumieć filozofię Gamba Kaizen.
 5. Masaaki Imai. KAIZEN, Klucz do konkurencyjnego sukcesu Japonii
  Kolejna z propozycji od Masaaki Imai to pierwsza książka, która przetarła szlaki japońskiej filozofii Kaizen na świecie. To właśnie za jej sprawą spopularyzował się ten termin i dał początek nowemu stylowi zarządzania. Warto ją przeczytać choćby ze względu na ten fakt.

Kaizen szkolenia w formie książek

Te trzy nasze propozycje to doskonały sposób na zrozumienie wielu ważnych aspektów dotyczących właściwego zarządzania firmą i jej zasobami oraz zapoznania się z filozofią Kaizen od podszewki. W przypadku Kaizen szkolenia w formie książek, to już pierwszy krok do zmiany swojego myślenia i rozwoju. To także świetny wstęp aby jeszcze bardziej pobudzić głód wiedzy i w następstwie jeszcze mocniej zagłębić się w tę tematykę. Zachęcamy do tego, zgodnie zresztą z duchem Kaizen.


SZKOLENIA POWIĄZANE

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU