Japan Kaizen Experience Tour

Japan Kaizen Experience Tour

21-29 października 2023R.
zobacz program swojej wyprawy

Zapraszamy na study tour po najlepszych fabrykach Japonii!

7 dni
3 miasta
5 fabryk
3 ekspertów
25 670 PLN + 23% VAT

Zapraszamy Cię na wyprawę do kraju znajdującego się w czołówce najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie państw według World Economic Forum.

Japonia tworzy właśnie nową wielką ekonomię, w której obsesja na punkcie jakości, satysfakcji klienta i wyprzedzania potrzeb stała się czynnikiem kulturowym, a zarządzanie zmianą – codziennością i drogą do doskonałości biznesowej. Tutaj zysk, mimo że schodzi na drugi plan, staje się nieodzownym towarzyszem mistrzowsko zarządzanej firmy w oparciu o filozofię Kaizen.

  • wyjątkowe doświadczenie 90% 90%
  • japońska kultura 70% 70%
  • networking z ekspertami 50% 50%
  • inspiracja 80% 80%

To wyprawa nie tylko dla osób związanych z firmami produkcyjnymi, ale dla wszystkich otwartych umysłów zainteresowanych ciągłym doskonaleniem i podnoszeniem jakości. To idealne miejsce do stworzenia własnych rozwiązań najnowszej generacji, optymalnych dla Twojej organizacji i jej specyficznej kultury.

Dzięki zanurzeniu w źródle japońskiej kultury zarządzania porównamy najefektywniejsze światowe rozwiązania optymalizacji procesów biznesowych.

Zbuduj swoje doświadczenia u źródła

Z towarzyszącymi nam ekspertami poznasz najlepsze praktyki zastosowania filozofii Kaizen w bardzo zróżnicowanych fabrykach Japonii.

Japan Kaizen Experience Tour to…

1. Niezwykła inspiracja

Rozwiązania organizacyjne i zarządzanie w największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie koncernów na świecie.  Japońska kultura i sposób myślenia Japan Kaizen, który doprowadził miliony przedsiębiorstw do rozkwitu.

2. Wiedza u źródła

Poznasz sposób jakościowego myślenia w zarządzaniu analizując Toyota Production System oraz koncepcję zarządzania zmianą i wielopokoleniowego dążenia do doskonałości biznesowej KAIZEN.

3. Wyjątkowe doświadczenie

Proces produkcji w japońskich fabrykach, dyskusje i wykłady japońskich menadżerów oraz polskich ekspertów.

lean healthcare

Naszym atutem jest starannie przygotowany program 

wylot z Warszawy

przylot do Tokio

przejazd do hotelu

21 października 2023 

Japan Kaizen Experience Tour

zwiedzanie Tokio

Asakusa, Shinjuku, Shibuya , Pałac Cesarski i wyspa Odaiba. Tokyo to jedna z największych metropolii świata w której historyczne świątynie buddyjskie ukryte są pomiędzy nowoczesnymi drapaczami chmur. Podczas całodziennej wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem odkryjemy wszystkie aspekty miasta zarówno historyczne jak i kulinarne odwiedzając światowej sławy targ rybny Tsukuji, gdzie zjemy najpyszniejsze sushi na świecie.

22 -23 października 2023

10.00 – 18.00

Japan Kaizen Experience Tour

study visit: NISSAN YOKOHAMA PLANT

Główna fabryka Nissan Motors produkująca silniki dla pojazdów tego koncernu. W fabryce oprócz Nissan Production System wdrożona została filozofia koncerny „symbiosis of people, vechicles and nature”

W fabryce wdrożona została filozofia koncernu Nissan „symbiosis of people, vehicles and nature.”

NISSAN OPPAMA PLANT

  • Proces produkcji karoserii, linia montażowa, malarnia, kontrola końcowa wyrobu gotowego
  • Analiza procesów pod kątem wdrożenia lean management w przedsiębiorstwie

Fabryka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w 1961 roku jako pierwsza fabryka samochodów osobowych tego koncernu. W 1970 roku zaadoptowano roboty spawalnicze w linii produkcyjnej, po raz pierwszy w tej branży. Teraz jest to jeden z najbardziej zaawansowanych i zautomatyzowanych zakładów motoryzacyjnych na świecie. W fabryce produkowanych jest ponad 430 000 jednostek rocznie. To tutaj powstają takie modele jak: Nissan LEAF, Juke, Cube, Note, Tiida, Tiida Latio, Bluebird Sylphy. Nissan LEAF jest pierwszym masowo produkowanym pojazdem elektrycznym. W fabryce wdrożona została filozofia koncernu Nissan „symbiosis of people, vehicles and nature.”

24 października 2023

10.00 – 17.00

Yokohama, Oppama

Mifune

Mifune Factory Tour

Głównymi klientami firmy są producenci części samochodowych Toyota Group oraz dostawcy Toyoty. W Mifune produkowanych jest około 4000 pozycji, w tym części siedzeń i części zawieszenia. Liczba produktów wysyłanych i dostarczanych dziennie wzrosła do około 2000 pozycji.

Mifune jest też producentem części do pras, który produkuje od 300 000 do 400 000 sztuk dziennie.

25 października 2023

10.00 – 12.00

Nagoya

Mifune

study visit: Avex Inc.

Opierając się na stylu zarządzania Toyoty, AVEX jest firmą, która buduje swoją filozofię działania na doświadczeniach i praktycznej wiedzy. 

Wizyta studyjna składać się będzie z trzech punktów: demonstracji na miejscu, podczas której operatorzy zademonstrują swoje techniki konserwacji sprzętu, które zwykle nie są ujawniane, seminarium dotyczącego kluczowych punktów rozwoju zasobów ludzkich w Avex Inc. i wreszcie wizyty studyjnej w fabryce Tado, największej fabryce Avex Inc. o powierzchni 4520 m2, która została wybudowana w Tado-cho w prefekturze Mie w 2004 roku.

 

25 października 2023

14.30 – 17.30

Nagoya

NTN

study visit: NTN Bearings

Zobaczymy produkcję łożysk ceramicznych, łożysk hybrydowych, izolowanych, kulkowych i innych

26 października 2023

10.00 – 11.30

Nagoya

Toyota Production System i TQM

Seminarium szkoleniowe w Toyota City

26-27 października 2023

13.00 – 18.00

Japan Kaizen Experience Tour

przejazd do Kioto pociągiem Shinkansen

Zwiedzanie Kioto: Higashiyama, Gion, Kiyomizu-dera – buddyjski kompleks świątynny usytuowany nad miastem, wizyta w Fushimi Inari – Świątyni Tysiąca Bram Torii. (na wszystkie zabytki spoglądamy przez pryzmat uwarunkowań kulturowych i historycznych, który przybliża nam sposób myślenia i działania w japońskim biznesie).

28 października 2023

9.00 – 20.00

wylot z Osaki  

przylot do Warszawy

29 października 2023

Zanurz się w kulturze Japonii

Japan Kaizen Experience Tour

Nagoya

Dzięki otwarciu się na Pacyfik, Nagoya przekształciło się w najbardziej ruchliwy port w kraju i od dawna jest ważnym miejscem produkcji takich tradycyjnych gałęzi przemysłu, jak ceramika i tekstylia. Przemysł ceramiczny powstał tu w XII wieku i stał się swego rodzaju atrakcją turystyczną dzięki licznym warsztatom i zwiedzaniu fabryki.

Wiele historycznych zabytków miasta, w tym XVI-wieczny zamek, który podobnie jak większość centrum miasta, został odbudowany po zniszczeniu II wojny światowej. Dziś to duże miasto jest przyjemnością odwiedzić doskonałą sieć szerokich, nowoczesnych ulic, muzeów, galerii sztuki i historycznych świątyń.

Japan Kaizen Experience Tour

Tokyo

Asakusa, Shinjuku, Shibuya, Pałac Cesarski i wyspa Odaiba.

Tokyo to jedna z największych metropolii świata w której historyczne świątynie buddyjskie ukryte są pomiędzy nowoczesnymi drapaczami chmur. Podczas całodziennej wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem odkryjemy wszystkie aspekty miasta zarówno historyczne jak i kulinarne odwiedzając światowej sławy targ rybny Tsukuji, gdzie zjemy najpyszniejsze sushi na świecie.

Japan Kaizen Experience Tour

Kyoto

Higashiyama, Gion, Kiyomizu-dera – buddyjski kompleks świątynny usytuowany nad miastem, wizyta w Fushimi Inari – Świątyni Tysiąca Bram Torii. (na wszystkie zabytki spoglądamy przez pryzmat uwarunkowań kulturowych i historycznych, który przybliża nam sposób myślenia i działania w japońskim biznesie).

Czerwcowa wyprawa do Japonii to niezwykłe doświadczenie zawodowe połączone z wielką przygodą. Podczas perfekcyjnie przygotowanego wyjazdu, mogliśmy zapoznać się z organizacją ochrony zdrowia w Japonii, szczegółowo zwiedzić szpitale o różnych profilach i różnym poziomie referencyjności. W szpitalach samorządowych, prywatnych i uniwersyteckich mieliśmy okazję wysłuchać wykładów o problemach zdrowotnych Japonii, ich rozwiązywaniu i zarządzaniu szpitalami. Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób Japończykom udaje się osiągnąć w ośrodkach medycznych najwyższą efektywność na świecie, przy nakładach na opiekę zdrowotną niższych od średniej krajów ODCE. Osobiście największe wrażenie zrobili na mnie ludzie – ich pracowitość i życzliwość. Ośrodek uniwersytecki kończący ostatni etap badań nad szczepionką i jednocześnie lekiem na raka, oraz zabiegi radioterapeutyczne z użyciem systemu „Varian” najnowszej generacji. Z drugiej strony proste rozwiązania organizacyjne i epidemiologiczne, porządkujące pracę personelu na każdym etapie, których przeszczepienie do naszych szpitali jest możliwe bez wielkich nakładów.

Nie można nie wspomnieć o doskonałym towarzystwie doświadczonych managerów opieki zdrowotnej w Polsce, oraz managerów i przedsiębiorców reprezentujących inne branże gospodarki. Nasz wspólny wyjazd , możliwość wymiany poglądów i bieżących dyskusji oceniam jako wartość dodaną do projektu.

Dariusz Oleński, MBA

Dyrektor, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej

Merytoryczna strona wyjazdu do Japonii była zaskakująco dobra. Zarówno spotkania z zarządami szpitali, jak i wizyty w tych szpitalach były doskonale przygotowane. Do tego dochodziła możliwość swobodnego prowadzenia rozmów i dyskusji, zadawania licznych pytań, podzielenie się swoimi opiniami. Są to wartości nie do przecenienia, które firma Langas Group zaoferowała wraz z wyjazdem.
dr hab. Maria Węgrzyn

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Prowadzenie i wspieranie projektów doskonalących to moja codzienna praca. Do tego uzupełnianie wiedzy na podstawie szkoleń i dostępnej literatury. Ale dopiero wyjazd do Japonii i możliwość zobaczenia tamtejszych fabryk i systemów oraz porozmawiania z mieszkańcami Japonii dał mi możliwość uzupełnienia wiedzy o kluczowych elementach kultury japońskiej. Poznanie tych elementów pozwala zrozumieć, czym jest kaizen i jakie różnice panują dziś w kulturze japońskiej i polskiej w prowadzeniu kaizen. Tej wiedzy nie znajdę ani w książkach, ani na szkoleniach.

Jadąc do Japonii, nie przypuszczałem nawet, że tak wiele się dowiem. Rzecz godna uwagi i podziwu – dyscyplina i 5S. Te elementy to podstawa ciągłego doskonalenia i z tymi elementami mamy my Polacy największe problemy, choć oczywiście nie wszędzie.

Witold Białczak

Lean Promotion & Six Sigma Supervisor, TRW Polska

Cena zawiera:

  • Wizyty fabrykach
  • Wykłady / warsztaty
  • Noclegi w pokoju dwuosobowym
  • Transport wewnętrzny, autokarowy oraz kolejowy
  • Pełne wyżywienie wg programu
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika i tłumacza

Cena nie zawiera ceny lotu z Warszawy do Tokio – już od 4 900 PLN netto + 23% VAT

Regulamin i warunki udziału znajdziesz tu