Japan Kaizen Experience Tour
Zapraszamy na study tour po najlepszych fabrykach Japonii!
7 dni
2 wyspy
5 fabryk
3 ekspertów
25 670 PLN + 23% VAT
Zapraszamy Cię na wyprawę do kraju znajdującego się w czołówce najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie państw według World Economic Forum.
Japonia tworzy właśnie nową wielką ekonomię, w której obsesja na punkcie jakości, satysfakcji klienta i wyprzedzania potrzeb stała się czynnikiem kulturowym, a zarządzanie zmianą – codziennością i drogą do doskonałości biznesowej. Tutaj zysk, mimo że schodzi na drugi plan, staje się nieodzownym towarzyszem mistrzowsko zarządzanej firmy w oparciu o filozofię Kaizen.
- wyjątkowe doświadczenie 90%
- japońska kultura 70%
- networking z ekspertami 50%
- inspiracja 80%
To wyprawa nie tylko dla osób związanych z firmami produkcyjnymi, ale dla wszystkich otwartych umysłów zainteresowanych ciągłym doskonaleniem i podnoszeniem jakości. To idealne miejsce do stworzenia własnych rozwiązań najnowszej generacji, optymalnych dla Twojej organizacji i jej specyficznej kultury.
Dzięki zanurzeniu w źródle japońskiej kultury zarządzania porównamy najefektywniejsze światowe rozwiązania optymalizacji procesów biznesowych.
Zbuduj swoje doświadczenia u źródła
Z towarzyszącymi nam ekspertami poznasz najlepsze praktyki zastosowania filozofii Kaizen w bardzo zróżnicowanych fabrykach Japonii.
Japan Kaizen Experience Tour to…
1. Niezwykła inspiracja
Rozwiązania organizacyjne i zarządzanie w największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie koncernów na świecie. Japońska kultura i sposób myślenia Japan Kaizen, który doprowadził miliony przedsiębiorstw do rozkwitu.
2. Wiedza u źródła
Poznasz sposób jakościowego myślenia w zarządzaniu analizując Toyota Production System oraz koncepcję zarządzania zmianą i wielopokoleniowego dążenia do doskonałości biznesowej KAIZEN.
3. Wyjątkowe doświadczenie
Proces produkcji w japońskich fabrykach, dyskusje i wykłady japońskich menadżerów oraz polskich ekspertów.
Naszym atutem jest starannie przygotowany program
wylot z Warszawy
przylot na Kyushu (Fukuoka)
przejazd do hotelu
22 października 2023
Wprowadzenie do Japan Kaizen Benchmark Tour – System Produkcyjny Toyoty w praktyce. Przegląd koncepcji KAIZEN, podstawowe informacje dotyczące japońskiej kultury i podejścia do zarządzania oraz pracy.
Zwiedzanie fabryki Toyota Motor Kyushu – Lexus: Behind the Scenes. Budowa karoserii i montaż samochodów, linie wielomodelowe w praktyce, funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce.
Dyskusja podsumowująca zwiedzanie z udziałem eksperta: Toyota Kyushu – Sukces Toyota Production System i możliwość jego skopiowania.
23 października 2023
Zwiedzanie fabryki Omron Taiyo – Succesful Kaizen. Proces produkcyjny różnego rodzaju podzespołów elektronicznych, skonstruowanie procesu produkcyjnego mającego na celu umożliwienie wykonywania pracy niepełnosprawnym pracownikom, wykorzystanie niskokosztowej inteligentnej automatyki do budowania jakości produktów, skuteczne wdrożenie 5S oraz Visual Management, funkcjonowanie efektywnego systemu wsparcia produkcji, znakomite przykłady efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem opartym o KAIZEN oraz skutecznej redukcji strat związanych z nadprodukcją.
Zwiedzanie fabryki Daihatsu Kyushu – a super Lean plant. Proces produkcji w fabryce lidera rynku mini – pojazdów, funkcjonowanie jednej z najnowszych i najbardziej odchudzonych fabryk w Japoni uosabiających koncepcję SSC (Simple, Slim and Compact). To podejście nazwane przez koncern SSC umożliwia zmniejszenie ilości zużywanej energii i CO2 emitowanego podczas produkcji pojazdów.
Dyskusja podumowująca zwiedzanie fabryk z udziałem eksperta: Omron & Daihatsu – odkrywamy zasady zarządzania w najlepszych fabrykach świata.
24 października 2023
Zwiedzanie zakładu produkcyjnego TOTO Plant 1 – Making Kaizen Fun! Proces produkcyjny ceramiki sanitarnej w niesamowicie czystych warunkach, innowacyjne i efektywne rozwiązania Kaizen w fabryce.
Zwiedzanie zakładu produkcyjnego TOTO Plant 2 – Making Own Machines. Proces produkcyjny armatury łazienkowej, skuteczna konserwacja profilaktyczna maszyn i urządzeń (Preventive Maintenance), przykład skutecznego, bardzo dużego delegowania uprawnień pracownikom, bardzo dobre wdrożenie i zastosowanie Visual Management w codziennym zarządzaniu fabryką.
25 października 2023
Zwiedzanie fabryki JR Kyushu Railway Company – Train Maintenance: proces sprawdzania, naprawy i remontów pociągów zgodnie z Lean, rozwój nowych technologii, funkcjonowanie bazy serwisowej pociągów, działającej od ponad 100 lat.
Dyskusja podsumowująca rozwiązania Lean w zwiedzanych dotychczas fabrykach: The Week in Review – Implementation Plans. Co możemy skutecznie przenieść do Polski.
Przelot do Tokyo
26 października 2023
Spacer po Tokyo z przewodnikiem
Wykład pana Masaaki Imai: KAIZEN i Benchmark sukcesem rozwoju Twojej firmy. Lunch z panem Masaaki Imai
Czas wolny na zwiedzanie stolicy Japonii.
27 października 2023
wylot z Tokyo (Narita)
przylot do Warszawy
28 października 2023
Zanurz się w kulturze Japonii
Fukuoka i Beppu
W trakcie naszej podróży odwiedzimy pulsujące serce Fukuoki – miasto nowoczesne, pełne życia i fascynujących kontrastów. Przyjemne spacery po dziedzińcu zamku Maizuru i wizyta w słynnej dzielnicy Nakasu to tylko początek. Następnie zanurzymy się w Beppu, miasteczku termalnym, gdzie czekają na nas niezwykłe gorące źródła i odprężające kąpiele. To magiczne miejsce o urokliwym krajobrazie i niepowtarzalnym atmosferze. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę na Kyushu!
Tokyo
Asakusa, Shinjuku, Shibuya, Pałac Cesarski i wyspa Odaiba.
Tokyo to jedna z największych metropolii świata w której historyczne świątynie buddyjskie ukryte są pomiędzy nowoczesnymi drapaczami chmur. Podczas całodziennej wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem odkryjemy wszystkie aspekty miasta zarówno historyczne jak i kulinarne odwiedzając światowej sławy targ rybny Tsukuji, gdzie zjemy najpyszniejsze sushi na świecie.
Czerwcowa wyprawa do Japonii to niezwykłe doświadczenie zawodowe połączone z wielką przygodą. Podczas perfekcyjnie przygotowanego wyjazdu, mogliśmy zapoznać się z organizacją ochrony zdrowia w Japonii, szczegółowo zwiedzić szpitale o różnych profilach i różnym poziomie referencyjności. W szpitalach samorządowych, prywatnych i uniwersyteckich mieliśmy okazję wysłuchać wykładów o problemach zdrowotnych Japonii, ich rozwiązywaniu i zarządzaniu szpitalami. Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób Japończykom udaje się osiągnąć w ośrodkach medycznych najwyższą efektywność na świecie, przy nakładach na opiekę zdrowotną niższych od średniej krajów ODCE. Osobiście największe wrażenie zrobili na mnie ludzie – ich pracowitość i życzliwość. Ośrodek uniwersytecki kończący ostatni etap badań nad szczepionką i jednocześnie lekiem na raka, oraz zabiegi radioterapeutyczne z użyciem systemu „Varian” najnowszej generacji. Z drugiej strony proste rozwiązania organizacyjne i epidemiologiczne, porządkujące pracę personelu na każdym etapie, których przeszczepienie do naszych szpitali jest możliwe bez wielkich nakładów.
Nie można nie wspomnieć o doskonałym towarzystwie doświadczonych managerów opieki zdrowotnej w Polsce, oraz managerów i przedsiębiorców reprezentujących inne branże gospodarki. Nasz wspólny wyjazd , możliwość wymiany poglądów i bieżących dyskusji oceniam jako wartość dodaną do projektu.
Prowadzenie i wspieranie projektów doskonalących to moja codzienna praca. Do tego uzupełnianie wiedzy na podstawie szkoleń i dostępnej literatury. Ale dopiero wyjazd do Japonii i możliwość zobaczenia tamtejszych fabryk i systemów oraz porozmawiania z mieszkańcami Japonii dał mi możliwość uzupełnienia wiedzy o kluczowych elementach kultury japońskiej. Poznanie tych elementów pozwala zrozumieć, czym jest kaizen i jakie różnice panują dziś w kulturze japońskiej i polskiej w prowadzeniu kaizen. Tej wiedzy nie znajdę ani w książkach, ani na szkoleniach.
Jadąc do Japonii, nie przypuszczałem nawet, że tak wiele się dowiem. Rzecz godna uwagi i podziwu – dyscyplina i 5S. Te elementy to podstawa ciągłego doskonalenia i z tymi elementami mamy my Polacy największe problemy, choć oczywiście nie wszędzie.
Cena zawiera:
- Wizyty fabrykach
- Wykłady / warsztaty
- Noclegi w pokoju dwuosobowym
- Transport wewnętrzny, autokarowy oraz kolejowy
- Pełne wyżywienie wg programu
- Opiekę polskojęzycznego przewodnika i tłumacza
Cena nie zawiera ceny lotu z Warszawy do Tokio – już od 4 900 PLN netto + 23% VAT
Regulamin i warunki udziału znajdziesz tu