Jak ważne jest cyberbezpieczeństwo dla Biura Zarządu?
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY LUB WYBIERZ TEMATY, KTÓRE CIĘ INTERESUJĄ:
Jak ważne jest cyberbezpieczeństwo dla Biura Zarządu?
Paweł WałuszkoEkspert ds. cyberbezpieczeństwa, 16/11/2021
Cyber Security Awareness to szerokie spektrum kwalifikacji obejmujące cyberbezpieczeństwo prawne w powiązaniu z aspektami technicznymi. Jest to szczególnie ważne w kontekście zadań i wyzwań stojących przed pracownikami Biur Zarządu w dobie cyfryzacji.
Pracownicy Biur Zarządu potrzebują kompetencji pozwalających im poruszać się w tym obszarze jeśli nie z wiedzą ekspercką, to przynajmniej ze zrozumieniem. W odpowiedzi na tę potrzebę przygotowaliśmy kompleksowy projekt, który ma na celu przedstawienie najnowszych danych i trendów dotyczące powodów wycieków danych, przedstawienie analizy kierunków rozwoju oraz nakreślenie strategicznych działań, które mogą pozytywnie wpłynąć na odporność przedsiębiorstwa na ataki hakerskie, a które są do podjęcia na poziomie Biura Zarządu.
To nie jest projekt skierowany do działów IT!
Uczestnicy dowiedzą się:
- jak zaprojektować i wdrożyć procedury dotyczące cyberbezpieczeństwa w organizacji
- jak przeprowadzić audyty wewnętrznych polityk bezpieczeństwa, w tym polityk zakupowych produktów i usług IT
- jak przygotować plany zapewnienia ciągłości działania organizacji
- jakie są najlepsze praktyki kontraktowe w obszarze zabezpieczenia ryzyka prawnego związanego z incydentem bezpieczeństwa
Podczas kilkugodzinnego spotkania (3-4 godziny) Uczestnicy zapoznają się z procesami wpływającymi na tworzenie realistycznego regulaminu ds. IT, m.in. kim są insiderzy i jak wyeliminować zjawisko „shadow IT”, jak przygotować pracownika do pracy zdalnej oraz jak i czy warto stworzyć politykę BYOD („bring your own device”).
Pierwsza część spotkania również przedstawi świat cyberprzestępców, złośliwe oprogramowanie i powody na wycieki danych w oparciu o najnowsze dane wiodących badaczy cyberbezpieczeństwa na świecie.
W drugiej części ekspert przedstawi procesy kreowania kultury odpowiedzialnego pracownika, m.in. rolę i zakres monitoringu, jak hakerzy targetują pracowników, dlaczego socjotechnika jest tak skuteczna oraz jak (m.in. zakres) i kiedy szkolić pracowników. Silny nacisk położymy na rolę audytów i dobre praktyki związane z przeprowadzaniem testów bezpieczeństwa – wewnętrznych i usług zewnętrznych.
Zwieńczeniem spotkania będzie przedstawienie praktyk i procedur, które mogą przyczynić się do zmniejszenia downtime’u, czyli aspektów prawnych tworzenia planów business continuity na wypadek ataku hakerskiego.
Przeczytaj więcej i powiedz które z tych tematów są dla Ciebie i twojej pracy rzeczywiście ważne.
W podziękowaniu każda z osób uczestniczących w tym krótkim badaniu otrzyma od nas w podziękowaniu pełen, nieograniczony dostęp do nagrań z XII Forum Biura Zarządu.
Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa
Ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa w zakresie monitoringu behawioralnego i wczesnego wykrywania anomalii