Rafał Hryniewicz, E-nform

Rafał Hryniewicz, E-nform

Certyfikowany analityk kryminalny, kontroler wewnętrzny, audytor wewnętrzny w zakresie normy ISO 27001. Ekspert i trener w obszarze whistleblowingu oraz przeciwdziałania korupcji i konfliktowi interesów.

Prowadzone kursy

Prezes zarządu E-nform Sp. z o.o.

Certyfikowany analityk kryminalny, kontroler wewnętrzny, audytor wewnętrzny w zakresie normy ISO 27001. Ekspert i trener w obszarze whistleblowingu oraz przeciwdziałania korupcji i konfliktowi interesów. Współautor książki „Sygnaliści w organizacji. Jak skutecznie wdrożyć system sygnalizowania nieprawidłowości” oraz autor publikacji w tym zakresie. Prelegent na wielu konferencjach, wydarzeniach poświęconych tematyce compliance, kontroli i audytu. Wykładowca na kilku polskich uczelniach z zakresu whistleblowingu, przeciwdziałania korupcji i konfliktowi interesów oraz analizy informacji.

Wieloletni menedżer zarówno w podmiotach sektora publicznego jak i prywatnego. Od 2017 roku prezes zarządu E-nform Sp. z o.o. – firmy informatyczno-doradczej, która jest producentem nowoczesnej platformy whistleblowingowej. Od 2018 r. dyrektor operacyjny w Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego, gdzie także pełni funkcję pełnomocnika Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji i Ciągłością Działania. W latach 2016-2018 w PCBC S.A. (największa polska jednostka certyfikująca) zbudował i kierował pionem kontroli wewnętrznej, a następnie pionem bezpieczeństwa wewnętrznego.

Wcześniej, przez prawie 20 lat służył Policji oraz służbach specjalnych. Jako oficer pionu kryminalnego Policji (m.in. naczelnik wydziału kryminalnego) przez lata zajmował się zwalczaniem różnego rodzaju przestępstw, w tym gospodarczych i korupcyjnych. W CBA zbudował profesjonalny wydział analityczny (analiza strategiczna i kryminalna), którym zarządzał przez kilka lat jako naczelnik wydziału. W 2012 roku – jako ekspert w ramach projektu unijnego – doradzał jednej z mołdawskich służb specjalnych w zakresie budowy efektywnego pionu analitycznego. W 2013 zainicjował, a następnie do 2015 r. koordynował współpracę komórek analitycznych czterech polskich służb specjalnych, m.in. w obszarze szkoleń analitycznych.

 

 

prowadzone kursy:

Artykuły:
Zobacz więcej artykułów

Masz pytania?

Agnieszka Tworzyńska
project manager
a.tworzynska@langas.pl
+48223552400

SKONTAKTUJ SIĘ

PARTNERZY KONFERENCJI