Mikiharu Aoki

Mikiharu Aoki

Współtwórca Toyota Production System

Prowadzone kursy
M O T T O :"...Przez 23 lata pracowałem w Toyocie. Gdy zostałem konsultantem doradzającym innym firmom, zrozumiałem, że tego co w Systemie Produkcji Toyoty najistotniejsze, często nie widać z zewnątrz. Nie jest to bowiem jedynie zbiór narzędzi, ale szeroko zakrojony i głęboki system produkcji. Od kiedy odszedłem z Toyoty odwiedziłem wiele różnych zakładów. Zdziwiło mnie to, że nawet wśród najlepszych japońskich fabryk tak wiele nie może się w zakresie metodologii produkcji równać z Toyotą. Tak narodził się pomysł, aby opisać w książce prawdziwy System Produkcji Toyoty, jakiego nauczyłem się pracując w tym przedsiębiorstwie."Jak działa fabryka Toyoty" została wydana wcześniej w Japonii i Korei Pd. i ku mojej radości została wysoko oceniona przez tamtejszych Czytelników. Bardzo się cieszę, że teraz zostaje wydana w Polsce. Wielką radością będzie dla mnie, jeżeli zainspiruje Państwa do wdrożenia Systemu Produkcji Toyoty w Państwa zakładach. Jestem tego wręcz pewien, bowiem jak wiem od moich polskich przyjaciół: "Polak potrafi"

Współtwórca TPS.

Pracował w Toyocie przez 26 lat, przechodząc przez jej wszystkie szczeble organizacyjne.

Swoją karierę w koncernie Toyota zaczynał w dziale kadr, odpowiadał za kadry zagraniczne.

Następnie pracował w dziale finansowym w sekcji księgowości, kontrolując koszty eks-portu/importu oraz należności na terenie Japonii. W dziale produkcji pierwszym jego zespołem był zespół kontroli produkcji, którego został kierownikiem. Po wyjeździe do USA odpowiadał za inżynierię kosztów produktów wytwarzanych poza Japonią.

Pracował w japońskich fabrykach Toyoty takich jak: Tahara Plant czy Toyota Jidōsha. W czasie zatrudnienia w Toyota Jidōsha został laureatem wielu wewnętrznych nagród za twórcze wdrażanie Systemu Produkcji Toyoty (TPS). Po odejściu z Toyoty pracował w OSGSA, gdzie był zastępcą kierownika działu budowy nowego systemu produkcji w OSG, odpowiadał za gemba kaizen i wdrażania założeń Systemu Produkcji Toyoty (TPS).

Obecnie jest doradcą i ekspertem w zakresie implementacji TPS w firmach zarówno produkcyjnych, jak i usługowych.

prowadzone kursy:
Publikacje:
Mikiharu Aoki, Jak działa fabryka Toyoty, Shinsei Consulting Sp. z o.o. Sp.k., Poznań 2013, ​ISBN 978-83-936049-0-6
Artykuły:
Zobacz więcej artykułów

Masz pytania?

Przemysław Mordarski
project manager
p.mordarski@langas.pl
+48223552400

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU