Malcolm Wright<br>InnoFi Advisory

Malcolm Wright
InnoFi Advisory

Założyciel InnoFi Advisory, firmy konsultingowej, która koncentruje się na wspieraniu innowacji i rozwoju w blockchain, kryptowalutach, rozproszonych organizacjach autonomicznych (DAO) i tokenach niezamiennych (NFT)

Prowadzone kursy

Malcolm Wright jest założycielem InnoFi Advisory, firmy konsultingowej, która wspiera innowacje i wzrost w usługach finansowych, w szczególności wykorzystując blockchain, wirtualne aktywa, rozproszone organizacje autonomiczne (DAO) i tokeny niewymienne (NFT). Wcześniej pracował jako dyrektor na poziomie C zarówno w firmach FinTech, jak i firmach zajmujących się aktywami wirtualnymi.

Malcolm jest również współprzewodniczącym grupy roboczej ds. AML w Global Digital Finance (GDF), organie branży aktywów wirtualnych, który wspiera organy regulacyjne i decydentów w opracowywaniu odpowiednich, wspierających przepisów, a także wspiera branżę w celu zrozumienia i przestrzegania z regulacją. Malcolm niedawno zakończył przedłużoną kadencję jako Przewodniczący Rady Doradczej w GDF.

Malcolm prowadził dyskusje branżowe na temat aktywów wirtualnych z grupą zadaniową ds. działań finansowych (FATF), a także z organami regulacyjnymi, decydentami i organami ścigania. Współtworzył i współprowadził globalną grupę roboczą składającą się z 135 ekspertów technicznych, która opracowała standard danych IVMS101 używany obecnie na całym świecie przez firmy zajmujące się aktywami wirtualnymi w celu przestrzegania „zasady podróży” wymaganej przez wytyczne FATF. Co więcej, obecnie prowadzi projekt mający na celu ułatwienie onboardingu między instytucjami finansowymi a dostawcami usług wirtualnych aktywów we współpracy z Wolfsberg Group.

W swojej wcześniejszej karierze Malcolm pracował w wiodących światowych firmach świadczących usługi finansowe, w tym Schroders, Revolut, Thomson Reuters, BitMEX i Eqonex, gdzie kierował funkcjami w zakresie produktów, technologii, operacji i zgodności. Przez kilka lat prowadził również własną firmę programistyczną, zanim z powodzeniem odszedł.

Malcolm obecnie mówi i pisze na całym świecie na różne tematy, w szczególności w odniesieniu do aktywów wirtualnych, związanych z nimi zagrożeń i ograniczania tego ryzyka.

Oprócz pełnienia funkcji w GDF, Malcolm jest także przewodniczącym Rady Doradczej Praktyków w International Compliance Association oraz Associate Fellow w Centrum ds. Przestępczości Finansowej i Studiów Bezpieczeństwa w Royal United Services Institute w Wielkiej Brytanii

prowadzone kursy:

Artykuły:
Zobacz więcej artykułów

Masz pytania?

Agnieszka Tworzyńska
project manager
a.towrzynska@langas.pl
22 355 24 00

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU