Lee Byrne jest wysoce cenionym specjalistą od zapobiegania przestępstwom finansowym, z ponad 30-letnim międzynarodowym doświadczeniem operacyjnym i zarządczym.
Jest dyrektorem zarządzającym GCAL i specjalizuje się w projektowaniu, opracowywaniu i dostarczaniu systemów i kontroli oraz programów szkoleniowych w celu zarządzania i ograniczania ryzyka przestępczości finansowej, w tym prania pieniędzy, uchylania się od opodatkowania, przekupstwa i korupcji oraz ryzyka finansowania terroryzmu.
Obecnie zatrudniony jako Członek Doradczy Zarządu i Starszy Międzynarodowy Doradca AML dla RegTech i dostawcy rozwiązań technologii blockchain Coinfirm, konsultant w zakresie projektowania i dostarczania szkoleń dla kilku międzynarodowych firm z sektora regulowanego oraz doradzanie kierownictwu wyższego szczebla banków i dostawców blockchain.
Występuje na licznych konferencjach oraz jest gościnnym wykładowcą na Uniwersytecie Gloucestershire zapewniający pomoc i wskazówki studentom studiów licencjackich w zakresie międzynarodowej przestępczości finansowej.
Pracował na wielu głównych rynkach finansowych, w tym w Hongkongu, Singapurze, Japonii, Indiach, Filipinach, Meksyku, Brazylii, Rosji, Europie i na Bliskim Wschodzie, zyskując rozległą wiedzę na temat najlepszych międzynarodowych praktyk.
Uprzednio pracował jako globalny szef badań w zakresie zgodności z przepisami dotyczącymi przestępstw finansowych i przeciwdziałania praniu pieniędzy i przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu (AML/CFT), również wybrany jako „główny trener” przez jeden w wiodących banków do globalnego wdrażania szkoleń w zakresie zgodności z przepisami dotyczącymi przestępstw finansowych i wcześniej autoryzowany jako MLRO i Head of Compliance w autoryzowanym banku w Wielkiej Brytanii
Członek Institute of Directors, certyfikowany zarówno w ICA (AML Diploma with Distinction), jak i ACAMS, a ostatnio ukończył certyfikat CIFS w handlu międzynarodowym i finansach oraz certyfikat w zakresie badań nad terroryzmem na St. Andrews University.
prowadzone kursy:
Artykuły:
AML6 – kolejny krok przeciwko praniu pieniędzy
Szósta Dyrektywa w Sprawie Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy stanowi kolejny krok w europejskich przepisach dotyczących prania pieniędzy i finansowania terroryzmu
CZYTAJ Zobacz więcej artykułów