Artur Napora-Rutkowski<br>Santander Bank Polska

Artur Napora-Rutkowski
Santander Bank Polska

Dyrektor Departamentu AML

Prowadzone kursy

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Politechniki Warszawskiej. Dodatkowo w 2020 ukończył Studia Podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego z zakresu AML i Compliance. Od 2011 roku bezpośrednio związany z tematyką przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Praktyk bankowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w największych międzynarodowych grupach finansowych (Citi, Deutsche Bank, Santander).

W swojej pracy zawsze odpowiedzialny za optymalizację już istniejących lub implementację nowych efektywnie działających procesów AML/CTF w Banku, jak i procesów przeciwdziałania łapownictwu i korupcji oraz przeciwdziałania oszustwom i nadużyciom finansowym. Realizował projekty biznesowe, mające na celu dostosowanie procesów do wymogów ustaw AML oraz standardów Grup Kapitałowych. Uczestniczył we wdrażaniu systemów i aplikacji wspomagających procesy przeciwdziałania i wykrywania prania pieniędzy, korupcji oraz nadużyć.

Aktywny członek Związku Banków Polskich, w tym Forum AML. Ekspert w dziedzinie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Niejednokrotnie występował w roli prelegenta lub gościa podczas eventów z obszaru AML, ukończył liczne szkolenia organizowane przez GIIF, KNF oraz inne podmioty specjalistyczne.

prowadzone kursy:

Artykuły:
Zobacz więcej artykułów

Masz pytania?

Agnieszka Tworzyńska
project manager
a.tworzynska@langas.pl
22 355 24 00

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU