Arkadiusz Skuza

Arkadiusz Skuza

Współpracuje z firmami w obszarze go-to-market strategy oraz product-market fit. Właściciel Skuza Consulting. Przedsiębiorca w Polsce i USA z doświadczeniem w budowaniu i rozwijaniu innowacyjnych produktów, pozyskiwaniu dla nich finansowania i wprowadzania ich na rynek. Jeden z 50 najbardziej kreatywnych przedsiębiorców w Polsce według magazynu „Brief”. Współpracował m.in. z K2, Shell, IKEA, Bayer, Benefit Systems, Zestful, Modoma, UberPasscodes, Roche, Profsa, EV Fleet. W życiu osobistym jest mężem oraz ojcem Kuby i Alexa. Arek uwielbia koszykówkę, wędkarstwo i podróże. Mieszkał w Kanadzie, Meksyku, Wielkiej Brytanii i obecnie w Dallas (USA).

Prowadzone kursy

Ekspert AI, pomaga organizacjom przekształcać ich ambicje dotyczące AI w rzeczywiste rezultaty. Jest pragmatycznym liderem, myślącym na poziomie CxO. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w prowadzeniu i dostarczaniu złożonych rozwiązań technologicznych, projektów i produktów. Miał przywilej prowadzenia różnorodnych zespołów inżynieryjnych i projektowych w różnych branżach, w tym w transporcie, energetyce, opiece zdrowotnej, przetwórstwie spożywczym, finansach i e-commerce. Koncentruje się na: wykorzystaniu AI do optymalizacji procesów, rozwiązywaniu kluczowych problemów oraz poprawie ogólnej efektywności i jakości usług. Prowadzi organizacje przez pełny proces AI,  od eksperymentów PoC do skalowalnych rozwiązań, które przynoszą duży zwrot z inwestycji.  W ostatnich latach koncentrował się na pomaganiu klientom w przekładaniu koncepcji AI na gotowe rozwiązania, które działają bezproblemowo przez całą dobę. Jest pasjonatem AI, data science i monetyzacji danych. Często dzieli się swoimi spostrzeżeniami na globalnych konferencjach.

Pomaga firmom poprawiać ich wydajność i wyniki finansowe od 2003 roku. Oto kilka najważniejszych osiągnięć i doświadczeń:

  • Pracował w ponad 12 branżach w 20 różnych krajach.
  • Specjalizuje się w sztucznej inteligencji (ML, DL) i monetyzacji danych jako konsultant, lider projektów i specjalista ds. przedsprzedaży projektów.
  • Współpracował z globalnymi firmami takimi jak Shell, Bayer, IKEA, Allegro, Maspex i Roche, a także ze średnimi firmami i startupami na etapie finansowania serii B+.
  • Przeprowadził ponad 60 wykładów i warsztatów w Europie i USA, dzieląc się swoją wiedzą na temat transformacji modelu biznesowego, wykorzystania AI, decyzji inwestycyjnych w AI, budowy zespołów AI oraz monetyzacji danych.
  • Zaoszczędził lub wygenerował co najmniej 25% wartości dla swoich klientów, co przełożyło się na poprawę EBITDA od 3x do 10x.
  • Jest członkiem zarządu Tech Titans, gdzie aktywnie angażuje się w rozwój procesów AI i technologii w regionie północnego Teksasu.
  • Pracował jako konsultant i lider projektów AI w Kanadzie, Meksyku i Wielkiej Brytanii, a obecnie mieszka w Dallas w Teksasie.
prowadzone kursy:

Artykuły:
Zobacz więcej artykułów

Masz pytania?

Magdalena Modzelewska-Kaczmarczyk
Dyrektor Projektu
m.modzelewskaWlangas.pl
+48 22 355 24 00

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU