Arkadiusz Górski<br>JDP

Arkadiusz Górski
JDP

Adwokat, Senior Associate, Zespół Transakcyjny i Doradztwa Kontraktowego

Prowadzone kursy

Adwokat w Zespole Transakcyjnym i Doradztwa Kontraktowego, w specjalizacji Sporów korporacyjnych i post-M&A oraz prawa karnego gospodarczego.

Specjalizuje się w postępowaniach karnych gospodarczych (White Collar Crimes), w tym postępowaniach związanych z zarzutami różnorodnych typów nadużyć na rynku regulowanym (m.in. rozporządzenie MAR), postępowaniach karnoskarbowych oraz sprawach związanych z nakładaniem administracyjnych kar pieniężnych na przedsiębiorców. Reprezentuje klientów zarówno w charakterze obrońcy, jak i w charakterze pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego.

Projektuje i audytuje regulacje wewnętrzne mitygujące ryzyko odpowiedzialności przedsiębiorców zarówno w świetle wymogów AML, jak i w zakresie whistleblowing, czy przeciwdziałania korupcji (criminal compliance).

Prowadził zajęcia na temat przestępstw gospodarczych oraz AML w ramach studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikował na łamach m.in. Parkietu, Doradcy Restrukturyzacyjnego, Czasopisma Prawa Karnego i Nauk Penalnych, Przeglądu Sądowego,  czy Monitora Prawniczego. Współautor Komentarza do ustawy
o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML) wydawnictwa C.H. Beck (2021).

prowadzone kursy:

Artykuły:
Zobacz więcej artykułów

Masz pytania?

Agnieszka Tworzyńska
project manager
a.tworzynska@langas.pl
22 355 24 00

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NASZYCH SZKOLEŃ KORZYSTAJĄ LIDERZY RYNKU