Adam Mokrysz, MOKATE

Adam Mokrysz, MOKATE

Prezes Grupy Mokate. Ekspert w dziedzinie biznesu w branży FMCG.

Prowadzone kursy

Adam Mokrysz jest polskim przedsiębiorcą, inwestorem i filantropem. Doktor nauk ekonomicznych, prezes zarządu Grupy MOKATE, ekspert światowej branży FMCG.

To jednak przede wszystkim sukcesor i lider rodzinnego biznesu z Ustronia. Odpowiada za rozwój nowych kierunków biznesowych grupy, jej strategię i międzynarodową tożsamość. Autor ekspansji marki MOKATE na cały świat. Obecnie grupa składa się z kilku przedsiębiorstw działających w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, Wielkiej Brytanii, RPA i Dubaju, które eksportują swoje produkty do prawie wszystkich krajów na świecie. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne – w Ustroniu, Żorach i czeskich Voticach. Przychody grupy sięgają blisko miliarda złotych rocznie, a 60 proc. z nich pochodzi z rynków zagranicznych. W grupie pracuje ponad 1500 osób. Do najbardziej znanych marek MOKATE należą: LOYD, Minutka, Marilla, Marizzi, Alpino, Babcia Jagoda.

Laureat nagród specjalnych w konkursie EY „Przedsiębiorca Roku” oraz Mistrza Biznesu 2019 w kategorii sukcesja rodzinna.

Aktywnie wspiera rozwój lokalnych społeczności i edukację. Jako pasjonat szachów bierze aktywny udział w rozpowszechnianiu popularności szachów wśród dzieci i młodzieży. Założyciel Akademii szachowej MOKATE.

prowadzone kursy:

Artykuły:
Zobacz więcej artykułów

Masz pytania?

Magdalena Modzelewska - Kaczmarczyk
Project Director
m.kaczmarczyk@langas.pl
22 696 80 22

SKONTAKTUJ SIĘ

PARTNERZY KONFERENCJI